FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2444 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Nieskonczoność... 
[powiadom znajomego]    
Autor "Nieskonczoność..."   

bunchet
 Wysłana - 9 sierpień 2004 20:25        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Ja osobiscie nie jestem sobie jej wyobrazić.

Jak mozliwa jest wieczność , jak wszystko mzoe istnieć od zawsze , na zawsze .

Gdy ja o tym mysle az przechodzą mnie ciarki...

Ciekaw jestem jak ma sie do tego nauka i jakie wy mace o tym przemyslenia ....

bunchet
 Wysłana - 9 sierpień 2004 20:30      [zgłoszenie naruszenia]

Bo jezeli patrząc na zycie wieczne to wiele jest sprzecznosci
bo jak cos moze wiecznie trwać

Czynnosci które są dla nas wyjatkowe stały by sie miliardy razy powtarzane , po jakims niewyobrazalnie duzym czasie zycie stało by sie bezsensowne ze wzgledu na poznanie pełne wszystkiego wokół bo po takim czasie bylibysmy juz wszechwiedzący...
i tak naprawde nie było by juz celu dalszej egzystencji...

W filmie troja była mowa o tym ze bogowie zazdroszczą nam tego ze kazda chwila jest wyjatkowa i wiecej sie niepowtorzy i w tym tkwi piekno zycia ...
a zyjac wiecznie zycie zostanie tego pozbawione

Kolejny problem to siekonczoność wszechswiata, równiez niemozliwa do pojecia ...

Zmieniony przez - bunchet w dniu 2004-08-09 20:31:59

Methos
 Wysłana - 10 sierpień 2004 10:14      [zgłoszenie naruszenia]

Ekspert -

Tadeknorek
 Wysłana - 2 sierpień 2009 23:45      [zgłoszenie naruszenia]

ale mi się nudzi.

Zawsze chciałem zostać archeologiem.

Diabeł zakrył mi oczy ogonem.

Ekspert -

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 3 sierpień 2009 00:18      [zgłoszenie naruszenia]

Może ban?

Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

Tadeknorek
 Wysłana - 3 sierpień 2009 00:32      [zgłoszenie naruszenia]

Błagam, nie! Można gadać na ten temat..

w nieskończoność!

Diabeł zakrył mi oczy ogonem.

Ekspert -

Grundman
Perpetuum mobile
 Wysłana - 3 sierpień 2009 18:49      [zgłoszenie naruszenia]

dobry temat nawet

Ja osobiscie nie jestem sobie jej wyobrazić.
Jak mozliwa jest wieczność , jak wszystko mzoe istnieć od zawsze , na zawsze .
Gdy ja o tym mysle az przechodzą mnie ciarki...

bo tego nie da się wyobrazić ani "pomyśleć". w medytacji jest punkt świadomości zupełnie poza czasem. ale pojawia się on wtedy, kiedy ustaje intelektualizowanie.

Namaste!

Ekspert -

Thox
 Wysłana - 4 sierpień 2009 01:09      [zgłoszenie naruszenia]

Czasem gdy zaglebie sie w ta tematyke, mysle o tym jak powstal swiat, to az mi sie kreci w glowie. Bo nawet jesli kiedys nie bylo niczego, to i tak ta nicosc jest czyms? Pewnie nigdy tego nie pojmniemy.

_soldat_
 Wysłana - 4 sierpień 2009 01:32      [zgłoszenie naruszenia]

moc przeliczalnych zbiorów nieskończonych jest zawsze jednakowa, nawet wtedy gdy dany zbiór jest podzbiorem innego zbioru. Np. zbiór liczb nieparzystych ma taką samą moc (jest równoliczny) ze zbiorem liczb naturalnych, mimo że jest jego podzbiorem.

to jest paradoks Hilberta który pokazuje ze jesli istnieje choć jedna "nieskończoność"
to istnieje nieszkończenie wiele nieskończoności, a takze nieskończenie nieskończonych nieskończonosci itp.

kolejnym waznym aspektem jest dylatacja czasu.
okazuje sie ze w dwóch poruszających sie wzgledem siebie ciałach upływ czasu jest różny, zakładając ze mozna poruszać sie z nieskończenie duzą predkoscią mozna by "spowolnić" mijanie czasu do nieskończonosci co dało by nam ze jest nieskończenie wiele czasu.(wymóg grawitacja i poruszanie sie z nieskończoną prędkoscią) czas zatem jest pojeciem wzglednym.
jesli potrafimy wyróżnić jakąś jednostke czasu to wystarczy odpowiedzieć czy istnieje coś co potrafii poruszac sie z nieograniczoną predkością by tą jednostkę czasu "wydłuzyć " do nieskończonosci.

Game_Boy
 Wysłana - 4 sierpień 2009 07:43      [zgłoszenie naruszenia]

Według teorii względności Einsteina żaden obiekt nie może przekroczyć prędkości światła (więc nieskończona prędkość jest niemożliwa), ponieważ przy prędkości światła obiekt posiada nieskończenie wielki ciężar.

Zmieniony przez - Game_Boy w dniu 2009-08-04 07:44:26

Śpij spokojnie aniołeczku [*]

INSOMNIA
 Wysłana - 4 sierpień 2009 08:16      [zgłoszenie naruszenia]

tak z ciekawosci pierwszy raz jestem w dziale i az musze odpisac na te herezje:
"kolejnym waznym aspektem jest dylatacja czasu.
okazuje sie ze w dwóch poruszających sie wzgledem siebie ciałach upływ czasu jest różny, zakładając ze mozna poruszać sie z nieskończenie duzą predkoscią mozna by "spowolnić" mijanie czasu do nieskończonosci co dało by nam ze jest nieskończenie wiele czasu.(wymóg grawitacja i poruszanie sie z nieskończoną prędkoscią) czas zatem jest pojeciem wzglednym."

do***ales 1sza klasa ... polecam poczytac skad sie bierze dylatacja

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Nieskonczoność...

Strony: 1 2

Warto przeczytać: Znaczenie | Perwesje sexualne a psychoanaliza | Nowe badania nad podświadomością | Czy ja jestem nienormalny %-)? | Słaba osobowość, niska samoocena itd. | E booki - psychologia | czy ja jestem inny czy mam z***ane zycie ? | Cierpienie na świecie, po której stronie stoi Bóg? | Agresja i przemoc w szkole | Nie ma szydełkujących ateistów - mały cios w ateizm | biblia nie przyszła faksem z nieba - mały cios w biblie | Histora filozofii | ateizm a konformizm | błąd lekarski a przestępstwo | Nastolatka - taka sobie sprawa | Muzeum Azji i Pacyfiku | Morfologia PDW | elvisiak | rzecznik | zjedz te zabe | program z autem iveco 35c13v | program czas tiuningu z autem iveco 35c13v | tabletki yaz | głębokie gardło | april o'neil | april o neil | P90X | skuteczność prezerwatywy | wojtkuuu | owsiczek | seksualny | p 47 | dpd | starski | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.