FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 21261 razy ¬

ROZRYWKA | Militaria
Niesmiertelnik 
[powiadom znajomego]    
Autor "Niesmiertelnik"   

Xaironik
 Wysłana - 23 marzec 2005 16:38        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam.
Nie wiem czy juz byla gdzies o tym wzmianka. Przyznam szczerze nie szukalem za pomoca wyszukiwarki :) Ale przejzalem podstrony w tym dziale i nic nie znalazlem. Chodzi mi mianowicie o to co wybic na niesmiertelniku. O ile sie nie myle (a pewnie tak bo posiadam tylko powierzchowna wiedze, zaczerpnieta jedynie z rozmow ze znajomymi itd. ) na wojnie wybija sie imie, nazwisko, grupe krwi i cos jeszcze? Czy jak to z tym jest :)
Tematu nie zalozylem po to by zapytac o to..chociaz tez po czesci. Chodzi mi natomiast o jakies pomysly co ewentualnie procz tego moznaby na takim amulecie wybic. Jakies ciekawe "hasla" czy cus..prosilbym o jakies propozycje :) Moze jesli ktos z was nosi taki niesmiertelnik to podzieli sie ze mna tym co ma na nim wygrawerowane, cos oryginalnego moze..a jak nie to pozostaje poczciwe Jan Kowalski, Grupa krwi B i costam jeszcze.
Aha..moze to pytanie powinno byc zadane na poczatku, ale czy w ogole na niesmiertelnikach wybija sie cos innego niz to co w rzeczywistosci? Spotkal sie ktos z was z czyms innym?
Sory za chaotyczna notke ale spieszylo mi sie i jestem lekko skacowany :D

korian
 Wysłana - 23 marzec 2005 16:42      [zgłoszenie naruszenia]

imię, nazwisko, imię ojca, wyznanie, grupa krwi, nr. służbowy ewentualnie pesel..
sam miałem kiedyś sobię zamiar skminić, ale jeśli już to tylko w wersji oryginalnej, bez żadnych haseł w frajerskim stylu.

Zmieniony przez - korian w dniu 2005-03-23 16:48:09

Zmieniony przez - korian w dniu 2005-03-23 16:49:28

Specjalista -

Xaironik
 Wysłana - 23 marzec 2005 17:09      [zgłoszenie naruszenia]

Korian dzieki, SOG dla Ciebie.
A co do tych frajerskich haselek to masz racje,nie mam zamiaru wybijac sobie CHWDP czy inne takie smieszne teksty, ale mi wlasnie chodzi o takie "nie frajerskie". Czy jest cos co sie jeszcze nadaje na wybicie procz tego oryginalu?

korian
 Wysłana - 23 marzec 2005 17:22      [zgłoszenie naruszenia]

Xaironik - nie rozumiem. szukasz jakichś wierszyków, głębokich sentencji, cytatów? jakiego charakteru mają być te teksty które chcesz zamieścić? na nieśmiertelniku nie masz za wiele miejsca, żeby wybić jakiś dłuższy tekst. zresztą moim zdaniem wybijanie czegokolwiek poza danymi które zamieściłem wyżej mija się z celem. nieśmiertelnik to nie jest tablica pamiątkowa, ani szyld karczemny i służy konkretnemu, wiadomemu myślę celowi.

Specjalista -

Duch-X
 Wysłana - 23 marzec 2005 17:30      [zgłoszenie naruszenia]

Trzeba być oryginalnym -
Ja bym wybił np. jedno z praw Murphyego

[http://www.szwadron.kgb.pl/wesolo.htm]

Xaironik
 Wysłana - 23 marzec 2005 17:30      [zgłoszenie naruszenia]

Szczerze sam nie wiem czego szukam :) Myslalem ze poza wiadomymi informacjami ktore sie wybija mozna/ktos kiedys wybic/wybil jakies jak pisales glebokie sentencje ktore pasuja do, ze tak powiem klimatu militarnego. A jesli chodzi o oczywiste dane ktore sie wybije w oryginale to jak to ma porzadkowo wygladac? Np. na pierwszej blaszce Imie, nazwisko, grupa krwi a na drugiej imie ojca wyznanie itd.

korian
 Wysłana - 23 marzec 2005 17:44      [zgłoszenie naruszenia]

z tego co mi wiadomo to:
imię, nazwisko, imię ojca
nr. ewidencyjny
wyznanie
grupa krwi

jeśli coś pokręciłem, proszę mnie poprawić. ojciec mi mówi, że kiedyś nie było tak szczegółowych informacji, ale ja widziałem gdzieś tak i tak podaję.

dane wybija się identycznie na jednej i drugiej blaszce, nie dzieli się ich na jedną i drugą. jedna blaszka zawsze zostaje przy zwłokach żołnierza, druga jest potrzebna jako dowód śmierci, zabiera ją np. kolega. nie wiem jak kiedyś ale teraz jedną z blaszek wkłada się w usta martwego aby umożliwić jego identyfikację w razie eschumacji itd.

Duch-X - za prawa murphy'ego masz soka

Zmieniony przez - korian w dniu 2005-03-23 17:45:29

Specjalista -

Xaironik
 Wysłana - 23 marzec 2005 17:55      [zgłoszenie naruszenia]

Thx Korian, zamowie sobie na takiej podstawie jaka przytoczyles. Chociaz kusi mnie "Jeśli wróg jest w zasięgu strzału, ty również" albo "Otaczaj się towarzyszami broni - przeciwnik będzie miał wybór celów" Jakbym mial cos takiego w czasie wojny czy cus to by sie chyba kumple z dala ode mnie trzymali :D

dziczek1
 Wysłana - 27 marzec 2005 16:02      [zgłoszenie naruszenia]

Ja mam tak na swoich blachach:
Imię
Nazwisko
Pesel
Grupa krwi
Numer służbowy

Pozdrawiam!

korian
 Wysłana - 27 marzec 2005 16:10      [zgłoszenie naruszenia]

dziczek1 - co to za numer służbowy?

Specjalista -

dziczek1
 Wysłana - 27 marzec 2005 16:14      [zgłoszenie naruszenia]

Numer służbowy kontrolera biletów. W autobusie jak na wojnie.

Pozdrawiam!

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 4 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Niesmiertelnik

Strony: 1 2 3 4