FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1463 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Niezgodność umowy kupna sprzedaży czy odstąpienie od umowy? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Niezgodność umowy kupna sprzedaży czy odstąpienie od umowy?"   

WiemTo
 Wysłana - 3 lipiec 2012 17:15        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Zakupiłem telewizor który miał posiadać min. funkcję dostępu do internetu. Tak było w specyfikacji TV w czasie kupna.
Po paru dniach testowania telewizora okazało się, że ten model nie posiada takiego dostępu mimo tego ze w dniu zakupu wyraznie było napisane, że taka funkcje posiada.

W sklepie kazali mi napisać pismo o niezgodności towaru kupna-sprzedaży. Dla mnie to jest trochę bez sensu, bo TV ani nie ma wady, to go nie naprawią, ani nie wymienią na nowy, bo po prostu nie posiada funkcji która była wcześniej w specyfikacji TV więc ani jej nie zamontują, ani nie pojawi się po wymianie na ten sam model.

Wolałbym napisać pismo odstąpienia od umowy i prosić o zwrot gotówki, ale z tego co wyczytałem, najpierw reklamuje się w związku z niezgodnością towaru z umową, a dopiero po ustosunkowaniu się sprzedawcy do reklamacji można pisać o odstąpienie od umowy i zwrot gotówki.

Co robić, jak to jest?

Brothers! Sisters! One day we will be free!

LatamSe
 Wysłana - 3 lipiec 2012 17:28      [zgłoszenie naruszenia]

jaki to tv

o mamo ...

INSOMNIA
 Wysłana - 3 lipiec 2012 17:40      [zgłoszenie naruszenia]

ust 1. Jeżeli towar konsumpcyjny jest niezgodny z umową, kupujący może żądać doprowadzenia go do stanu zgodnego z umową przez nieodpłatną naprawę albo wymianę na nowy, chyba że naprawa albo wymiana są niemożliwe lub wymagają nadmiernych kosztów.

+

Jeżeli kupujący, z przyczyn określonych w ust. 1, nie może żądać naprawy ani
wymiany
, albo jeżeli sprzedawca nie zdoła uczynić zadość takiemu żądaniu w
odpowiednim czasie lub gdy naprawa albo wymiana narażałaby kupującego na
znaczne niedogodności, ma on prawo domagać się stosownego obniżenia ceny
albo odstąpić od umowy ;
od umowy nie może odstąpić, gdy niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową jest nieistotna.

tłumaczyć łopatologicznie mam, czy wystarczy?

WiemTo
 Wysłana - 3 lipiec 2012 20:08       [zgłoszenie naruszenia]

.

Zmieniony przez - WiemTo w dniu 2012-07-05 22:15:04

Brothers! Sisters! One day we will be free!

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Niezgodność umowy kupna sprzedaży czy odstąpienie od umowy?

Warto przeczytać: automaty vedingowe | Zagraniczne czeki | kradzież i niszczenie mienia | Świadectwo pracy | ODDAJ KREW- TO NIE BOLI | obywatelstwo dziecka.....help | Jaka kara za bilet kredytowy??? | bezrobotny , założenie własnej firmy | Odszkodowanie | Kara w zawieszeniu a wyjazd do Anglii | wydajność pracowników | Konfrontacja na komendzie.. | Allegro- kupowanie poza aukcja | Wyłudzenie przez internet | Pytanie o możliwość odzyskania mieszkania | Zakupy w internecie | mama nago wakacje | rak nerki | armstrong | profil mordercy | kwestionariusz | tir | świadomość | diabeu | marzena sienkiewicz | multitool | zmiana w tekście jednolitym umowy spółki | pissing | maja bohosiewicz playboy | życiorys | tańczyć | apta | uzależnienia | bmw m6 | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.