FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1888 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Zjawiska niewyjaśnione, nauka i historia
Nieznane dzienniki Mussoliniego? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Nieznane dzienniki Mussoliniego?"   

xami
forumzn.katalogi.pl
 Wysłana - 23 marzec 2007 14:56       

Przeniesiona przez xami z działu 'Zjawiska niewyjaśnione'. | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Benito Mussolini prywatnie był przeciwny sojuszowi z Hitlerem i udziałowi Włoch w wojnie. Tak wynika z dzienników, o których istnieniu poinformował senator Marcello Dell'Utri, bibliofil i przyjaciel Silvio Berlusconiego. Polityk twierdzi, że dzienniki są autentyczne. Potwierdza to ekspertyza grafologa oraz analiza papieru i atramentu.

Dell'Utri zapewnił, że dzienniki, których fotokopie posiada, mają ekspertyzę autentyczności, a ich lektura jest "niezwykłym przeżyciem". Chodzi o pięć zeszytów, pisanych w latach 1935-39. Znalazł je syn partyzanta, który schwytał Mussoliniego w czasie ucieczki do Szwajcarii pod koniec wojny.

Włoski polityk wyjaśnił, że obecnie, po śmierci prawowitego właściciela dzienników, trwa spór o spadek, ale wkrótce zostaną one opublikowane.

Po raz pierwszy o dziennikach pisała w połowie lat 90. prasa brytyjska. Sugerowano wówczas, że przywódca włoskiego faszyzmu napisał je w latach 1943-45 jedynie po to, by wybielić własną postać.

W zapiskach tych faktycznie można przeczytać takie opinie, jak ta z 30 sierpnia 1939. Widnieje tam, że "Włosi nie powinni chwytać za broń, której zresztą nie mają". Jest także uwaga, że Niemcy z sojuszników każdej chwili mogą stać się nieprzyjaciółmi.

Zadowolenia z odkrycia dzienników nie kryje wnuczka Duce, Alessandra Mussolini. Jej zdaniem, wynika z nich niezbicie, że był on przeciwny udziałowi Włoch w II wojnie światowej.

Sceptyczni są historycy. Przypominają, że nawet jeżeli prywatnie Mussolini był pacyfistą, to nie zawahał się sprzymierzyć z Hitlerem i dochował mu do końca wierności.

Dziennik "Corriere della Sera", który poinformował w niedzielę o znalezisku, zauważył jednocześnie, że nie po raz pierwszy w historii pojawiła się informacja o wcześniej nieznanych dziennikach Mussoliniego. Gazeta przypomina, że wszystkie okazały się fałszywe. [ww6.tvp.pl/2744,20070211458255.strona]

Yonaguni [http://www.insomnia.pl/Yonaguni-t192003.html]
Ładne dziewczyny z orkiestr dętych robią dobrze partiom politycznym.
Mój ojciec jeździł na wielbłądzie. Ja jeżdżę samochodem.
Mój syn lata samolotem. A jego syn będzie jeździł na wielbłądzie.

Specjalista -

Angel...
 Wysłana - 24 marzec 2007 23:37      [zgłoszenie naruszenia]

no coz - nawet jezeli te dzienniki sa prawdziwe to jego decyzje i poczynania nie wskazuja na to zeby pisal to bo na prawde tak uwaza

Znawca -

..NiKiTa..
 Wysłana - 10 kwiecień 2007 02:17      [zgłoszenie naruszenia]

Angel... - Jakbys mi normalnie to z ust wyjela, calkowicie sie z toba zgadzam... Nie bez powodu go pojmali, a nawet jezeli tak pisal w dziennikach to moze wlasnie po to, aby ludzie mu tego zla troche "odpuscili" i pomysleli ze moze nie byl az taki "zly"...
-----> A wsumie, co ja tam o tym wszystkim wiem...

Zmieniony przez - ..NiKiTa.. w dniu 2007-04-10 02:17:52

1+1=3

luk.uk
 Wysłana - 26 kwiecień 2007 01:53      [zgłoszenie naruszenia]

Gdyby Polska, uwazana przez Hitlera za kraj ludzi wartosciowych, jako jedyny w Europie (szydzil z Francuzow i Anglikow) zgodzila sie na negocjacje, nie bylibysmy 50 lat w stecz. Za to dzisiaj na swiecie, kiedy ktos wypowie slowo Polska, wiekszosci kojazy sie z antysemityzmem. Czy ktos ma zal do Wlochow czy Niemcow za to co zrobili? Kazdy juz zapomnial, ale nie o Polsce i Aushwitz, "bo to Polacy palili Zydow".

Angel...
 Wysłana - 26 kwiecień 2007 14:49      [zgłoszenie naruszenia]

Polsce i Aushwitz, "bo to Polacy palili Zydow".

a to juz wynika z niewiedzy albo moze z niecheci do poznania prawdy - obozy koncentracyjne jak wiadomo znajdowaly sie na terenie obecniej Polski i dlatego funkcjonuje termin "Polskie obozy koncentracyjne", a gowno to kogo obchodzi jak bylo na prawde - ze to Niemcy palili Żydów, a nie my. Ale niestety tego sie nie zmieni.

Znawca -

piotrusxtc
 Wysłana - 7 czerwiec 2007 10:43       [zgłoszenie naruszenia]

Gdyby Polska, uwazana przez Hitlera za kraj ludzi wartosciowych, jako jedyny w Europie (szydzil z Francuzow i Anglikow) zgodzila sie na negocjacje, nie bylibysmy 50 lat w stecz. Za to dzisiaj na swiecie, kiedy ktos wypowie slowo Polska, wiekszosci kojazy sie z antysemityzmem. Czy ktos ma zal do Wlochow czy Niemcow za to co zrobili? Kazdy juz zapomnial, ale nie o Polsce i Aushwitz, "bo to Polacy palili Zydow".

no bo przeciez na tym to wszystko mialo polegac...

seks, alkohol, mordobicie...

kocham konie... - mechaniczne !!

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Warto przeczytać: Kryptozoologia | Moja przygoda - "słońce" | Wszystko związane ze snami | Ludzka chimera | WingMakers | Dyski Dropa | Chmury mammatus | Największe gwiazdy i planety | Sześciokątna chmura na Saturnie | Biała tęcza | Samozapłon | Nawiedzone miejsca w Polsce | Niewyjaśnione na wesoło | Zegar śmierci | Egzorcyzmy i opętania | Backmasking-opis i przyklady | wytrysk na twarz | Cunnilingus | odwołanie od reklamacji obuwia | mariusz max kolonko | dziewczyna dyskoteka | przeciw zakrzepowy | gry online | PUMA XELERATE DUCATI | skok stewczyka | dom | równouprawnienie gejów | kai greene | disco girls | opus dei | Sharingan | crey | konkurencyjne forum | dziadek 80 lat rapuje | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.