FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 8657 razy ¬

ROZRYWKA | Języki Obce
Norweski - samodzielna nauka od podstaw. 
[powiadom znajomego]    
Autor "Norweski - samodzielna nauka od podstaw."   

INSOMNIA
 Wysłana - 24 czerwiec 2013 00:09      [zgłoszenie naruszenia]

O robotę bez języka i wykształcenia tam ciężko,także faktycznie musiałbyś ten język mocno podszlifować.Nie ma się co czarować,Norwegia jest teraz w modzie,także trzeba się czymś wyróżnić spośród setek polaków i litwinów którzy mają podobny plan.

xitrance
Lord Of Trance
 Wysłana - 24 czerwiec 2013 02:47      [zgłoszenie naruszenia]

Wiesz, sporo Polaków ma czelność wpisywać sobie w CV "angielski biegle" albo "angielski zaawansowany", a jak przyjdzie posłuchać takiego delikwenta to uszy więdną

- Wodzu! Jesteśmy otoczeni!
- Świetnie, możemy atakować w każdym kierunku

mlkvchvj
 Wysłana - 24 czerwiec 2013 03:08      [zgłoszenie naruszenia]

,

Zmieniony przez - Skarbowy w dniu 2013-06-24 05:37:54

INSOMNIA
 Wysłana - 24 czerwiec 2013 09:59      [zgłoszenie naruszenia]

Wiem,ze tak jest,tyle,ze dla norweskiego pracodawcy w takiej sytuacji jak opisujesz,nie będzie robiło różnicy,czy angielski masz opanowany na poziomie b1 czy c2,po prostu trzebaby umiec cos jeszcze.Powodzenia

Faridrox
 Wysłana - 25 czerwiec 2013 17:33      [zgłoszenie naruszenia]

jak masz dobry ang to popracuj w nor 2 lata i idze na studia(mozna studiowac po ang) konczysz takie studia i norweski juz znasz , nic tylko zyc

mmaassoonn
 Wysłana - 19 lipiec 2013 10:33      [zgłoszenie naruszenia]

ja bym polecal mimo wszystko "vil du lære norsk", ewentualnie inny polski podrecznik z CD. przynajmniej ja od tego zaczynalem. kursy z internetu sa slabe.

generalnie sluze pomoca w temacie.

Zmieniony przez - mmaassoonn w dniu 2013-07-19 10:35:19

Znawca -

MrMojo
 Wysłana - 19 lipiec 2013 11:06      [zgłoszenie naruszenia]

^ może znasz coś do szwedzkiego?

Zacząłem Teach Yourself Swedish, ale ciężko idzie (głównie przez wymowę). Najpierw podają zasady wymowy, a później w dialogu gadają zupełnie inaczej...

Próbowałem też Babbel (online) i pierwsza lekcja bardzo fajna, no ale za następne już trzeba płacić

Zmieniony przez - MrMojo w dniu 2013-07-19 11:09:16

Life may be seen as a virus infecting the perfect organism of death.

xitrance
Lord Of Trance
 Wysłana - 19 lipiec 2013 12:33      [zgłoszenie naruszenia]

Najpierw podają zasady wymowy, a później w dialogu gadają zupełnie inaczej...

W angielskim też tak bywa

- Wodzu! Jesteśmy otoczeni!
- Świetnie, możemy atakować w każdym kierunku

mmaassoonn
 Wysłana - 19 lipiec 2013 15:31      [zgłoszenie naruszenia]

podobnie jest z norweskim, oczywiscie jezyk jakim operuje 99% uczacych sie go polakow jest dramatycznie rozny od jezyka ktorego uzywaja na codzien norwedzy.

podstawowym problemem z tym jezykiem jest jego roznorodnosc - na chwile obecna potrafilbym wymienic przynajmniej 5 duzych dialektow ktore mocno sie od siebie roznia (a ktore to dodatkowo dziela sie na pomniejsze gwary - w norwegii praktycznie kazda gmina ma swoja)

dialekty w norwegii maja status zupelnie rozny od tego jaki maja w polsce. ich uzycie jest bardzo rozpowszechnione, spora czesc ludzi podkresla swoja odrebnosc czy miejsce pochodzenia wymawiajac slowa w okreslony sposob, albo tez uzywajac calkowicie innych zwrotow. dla przykladu, samo oslo, miasto wielkosci bialystoku ma 2 dosc mocno rozniace sie od siebie dialekty.

natomiast pod katem gramatycznym sam jezyk jest bardzo prosty, nie uswiadczysz przypadkow, skomplikowanej odmiany przez osoby ani innych slowianskich wynalazkow. do tego jesli zna sie niemiecki, to nauka tez przychodzi sporo szybciej.

szwedzkiego nie znam, ale to nie stanowi wielkiej roznicy - pracuje na codzien ze szwedami, i uzywamy takiego fellesspråk, mieszanki norweskiego i szwedzkiego. oba jezyki sa bardzo podobne.

Znawca -

INSOMNIA
 Wysłana - 19 lipiec 2013 15:51      [zgłoszenie naruszenia]

Udało ci się opanować język ucząc się w PL,czy dopiero jak wyjechałeś do Norwegii?I jak długo uczyłeś się przed wyjazdem?

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 5 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Norweski - samodzielna nauka od podstaw.

Strony: 1 2 3 4 5