FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 38503 razy ¬

ROZRYWKA | Zjawiska niewyjaśnione, nauka i historia
OOBE oraz LD 
[powiadom znajomego]    
Autor "OOBE oraz LD"   

Zakir
 Wysłana - 20 listopad 2007 18:53      [zgłoszenie naruszenia]

Nurtuje mnie pytanie czy OOBE jest w pełni bezpieczne...

Ja OOBE już nie praktykuję. Nie wiem czy OOBE jest w pełni bezpieczne... Na te miliony normalnych OOBE jest zarejestrowany jeden dość kontrowersyjny:
Koleś miał OOBE, zobaczył jasny pokój, wszedł na dwie sekundy, nie mógł z niego się wydostać, więc cofnęło go do ciała. W rzeczywistości obudził się z 40 letniej śpiączki...

To jak to jest, hmmmm?

I see you...

szy_mek
 Wysłana - 27 listopad 2007 08:51      [zgłoszenie naruszenia]

mi sie wydaje ze ten przypadek powyzej jest naciagany..

Zakir
 Wysłana - 27 listopad 2007 17:19      [zgłoszenie naruszenia]

Może...
ale chodzi mi o to, czy OOBE jest bezpieczne

I see you...

cielos
 Wysłana - 20 styczeń 2008 13:54      [zgłoszenie naruszenia]

Kto z was zna skuteczny sposób na doświadczenie LD? Chciałbym to przeżyć, ale chyba nie jest mi dane ;)

pajak987
 Wysłana - 4 luty 2008 15:23      [zgłoszenie naruszenia]

Widzę, że nie ma jeszcze na forum tematu odnośnie tej techniki, a jest ona naprawdę genialna i robi furorę na ld4all.
FILD (Finger Induced Lucid Dream) to pewien rodzaj techniki WILD. Oto, jak się ją wykonuje:
1. Musisz być naprawdę zmęczony. Oczy muszą same Ci się zamykać, musisz czuć, że jak tylko je zamkniesz, to zaśniesz. Taki stan najczęściej występuje tuż po przebudzeniu, więc możesz np. w tym celu zbudzić się w nocy. Trzeba tylko uważać, żeby nie rozbudzić się za bardzo.
2. Idziesz spać. Po prostu zamykasz oczy i relaksujesz się. Przy tym jednak zaczynasz ruszać jakąś częścią ciała, najlepiej palcami, stąd nazwa. Ruch powinien być niewielki i powtarzający się, np. można lekko ruszać dwoma palcami na przemian góra-dół.
3. Po ok. 30 sekundach zrób RT z zatykaniem nosa (nie odliczaj czasu w myślach, relaksuj się). Po prostu zatkaj nos i spróbuj zrobić wdech. n Jak mozesz oddychac z zatkanym nosem najprawdopodobniej już śnisz Jeśli się nie udało, spróbuj jeszcze raz,jak znowu sie nie udalo usnij sprobuj jutro albo przy nastepnej okazji.

Chodzi o to zeby byc zaspanym, czasem tak jest ze sie w nocy przebudzisz, a jak przytkniesz glowe do poduszki to juz spisz, nawet nie wiesz kiedy a tutaj chodzi o to zebys wlasnie zdal sobie sprawe z tego ze juz spisz

Ja tej metody dlugo nie praktykowalem ale slyszalem o wielu przypadkach pierwszego wejscia w LD wlasnie ta metoda

Koleś miał OOBE, zobaczył jasny pokój, wszedł na dwie sekundy, nie mógł z niego się wydostać, więc cofnęło go do ciała. W rzeczywistości obudził się z 40 letniej śpiączki...
To byly najdłuzsze 2 sekundy w jego zyciu

Zmieniony przez - pajak987 w dniu 2008-02-04 15:40:19

Vetinari
 Wysłana - 4 luty 2008 15:58      [zgłoszenie naruszenia]

Co do tego gościa w śpiączce to raczej naciągane bo słyszałem już wersję z pokojem,tunelem i czarną dziurą
Jeśli nie widzisz różnicy między LD a OOBE to nigdy nie doświadczyłeś OOBE . Np podczas LD jesteś w swoim śnie i jesteś tam praktycznie bogiem , możesz robić co zechcesz, masz nieograniczoną władzę. W OOBE jesteś tylko obserwatorem rzeczywistości bo jako ciało eteryczne nie możesz działać na plan fizyczny

Tesco
 Wysłana - 8 marzec 2008 12:49      [zgłoszenie naruszenia]

a ja mam takie pytanie.czasami kiedy klade sie na drzemke (nigdy spac wieczorem) i juz sie wycisze mam taki stan ze czuje jakby mi glowa opadala gdzies w dol.po tym okresie gdy juz usypiam wstrzasa mna jakby impuls,czasami rekoma,czasami nogami (zazwyczaj sie wyprostowywyuja , napinaja ). i sie przebudzam . zaburzenia neurologiczne , psychiczne czy tak ma byc ? pozdrawiam

Zmieniony przez - Tesco w dniu 2008-03-08 12:50:05

TURBOX [ * ]
OLSEN & FU - CISZA

pajak987
 Wysłana - 8 marzec 2008 13:28      [zgłoszenie naruszenia]

To jest porazenie przysenne (wiekszosc ludzi to ma), jest to zadziej spotykane niz paraliz. mózg sprawdza czy Twoje cialo juz spi czy jeszcze. Jak wiadomo cialo moze spac, wtedy to jest paraliz przysenny i mozna widziec wspomniane wczesniej zjawy, ktore Cie podduszaja i nic nie mozesz zrobic
(jak cos zle napisalem to do poprawki ale chyba dobrze troche to pokrecone i czasem sam sie gubie)

Zmieniony przez - pajak987 w dniu 2008-03-08 13:39:41

czo.ł.gu
cgb
 Wysłana - 8 marzec 2008 22:53      [zgłoszenie naruszenia]

jak ja dawno tego nie miałem

Wszystko można braść...

Msq12
 Wysłana - 9 marzec 2008 14:03      [zgłoszenie naruszenia]

Mi też przytrafił się paraliż senny, niezłe uczycie , kiedy jesteś świadom co się dzieje dookoła a mimo to nie możesz się obudzić. Powiem szczerze, że tak obsrany jak w tamtej chwili nigdy nie byłem

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 22 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

OOBE oraz LD

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22