FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2520 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Polityka
O feminizmie słów kilka 
[powiadom znajomego]    
Autor "O feminizmie słów kilka"   

ziemon
LADY
 Wysłana - 6 marzec 2009 12:58        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

w dzisiejszej Rzepie ciekawy art do przeczytania
[http://www.rp.pl/artykul/272222_Ofiary_ideologii_wyzwolenia_kobiet.html]

słuszne wskazanie na różne nurty które wykształciły się na świecie oraz pewne zacofanie polskich feministek pod tym względem

nie mam w tej chwili czasu na dłuższe komentarze, ale mam nadzieję że się może rozwinie dłuższa dyskusja (plus ciekawe arty jak ktos ma)

[cafewitteveen.files.wordpress.com/2011/09/b5rip.jpg?w=419&h=334]

Without data you are just another person with an opinion.

Specjalista -

Daer
 Wysłana - 6 marzec 2009 13:27      [zgłoszenie naruszenia]

"Obecnie kobiety są ofiarami drugiego co do wielkości oszustwa w historii... Sądy odarły nas z prawnej ochrony poprzez rozwody bez orzekania o winie, odmawianie zasądzania alimentów, wspólną opiekę nad dziećmi. "Kobiece" magazyny idą w ślady "Playboya" i "Hustlera", sprowadzając nas do poziomu bezpłatnych prostytutek, wychwalając niezobowiązujący seks. Pracodawcy przestali czuć się w obowiązku płacić naszym mężom pensje wystarczające na utrzymanie rodziny, uznając, że my, ich żony, zawsze możemy podjąć pracę, by załatać dziury w domowym budżecie.

Producenci papierosów i alkoholu radośnie wyciągają wielkie pieniądze z nowego eksplodującego kobiecego rynku, a tymczasem skala problemów, nowotworów i alkoholizmu rośnie w zawrotnym tempie. Wspólnotowe stowarzyszenia wszędzie walczą o to, by wykorzystać olbrzymią falę "wysiedlonych pań domu", co oznacza kobiety, które zostały wpędzone w kłopoty przez swoich mężów i teraz muszą zarabiać na chleb i spłatę hipoteki. A wszystko to w imię wyzwolenia".

Poza uwagą o producentach papierosów i alkoholu oddaje to moje stanowisko względem feminizmu. Inna sprawa, że tego się cofnąć nie da, więc lepiej się skupić na powstrzymaniu zmian teraz planowanych aniżeli cofnięciu dokonanych.

Więc choć bliżej mi do poglądów takich jak:

Tymczasem Shalit, której książki powinno się jak najszybciej przetłumaczyć na polski, staje zdecydowanie w obronie kultury wiktoriańskiej i cnoty wstydu. Są one rozumiane jako klucz do bezpieczeństwa, prywatności i możliwości uczynienia jakiejś części siebie jako świętej, którą można kiedyś komuś ofiarować z miłości i na serio. W ten sposób wspiera idee narzeczeńskiej czystości przed ślubem. Skromność tworzy bezpieczną sferę wobec coraz bardziej brutalnej dla kobiet sfery publicznej

to jednak teraz jako jedyne rozwiązanie widzę faktyczne równouprawnienie, walkę z rozumieniem równouprawnienia jako uprzywilejowywania, walką z nakazami w stylu "taki pocent kobiet musi być zatrudniony na takim i takim stanowisku", popieranie zrównania wieku emerytalnego, etc.

[foty.ifd.pl/sb.asp?w=520&p=2/images2009/20090826172846.jpg] :-D

Specjalista -

przemiana
 Wysłana - 6 marzec 2009 19:05      [zgłoszenie naruszenia]

Daer... jakie równouprawnienie ? Jeśli liczba mężczyzn zgwałconych przez kobiety będzie równa liczbie kobiet zgwałconych przez mężczyzn to wtedy możemy mówić o równouprawnieniu.

Jesteśmy tak różne od was, a feministki wyrządzają nam krzywdę twierdząc, że jesteśmy takie same jak wy. Ja nie chcę równouprawnienia, wolę swoje przywileje.

Bóg jest 1.
Słowo wypowiedziane w Światłości=1,(1)

iLight
świetlisty
 Wysłana - 6 marzec 2009 19:25      [zgłoszenie naruszenia]

Gdzieś kiedyś słyszałem ze feministki walczą o równouprawnienie w sprawie emerytur. Kobieta jak i mężczyzna maja mieć po tyle samo lat przepracowanych.

sokzrurka
 Wysłana - 6 marzec 2009 20:05      [zgłoszenie naruszenia]

jakie równouprawnienie ? Jeśli liczba mężczyzn zgwałconych przez kobiety będzie równa liczbie kobiet zgwałconych przez mężczyzn to wtedy możemy mówić o równouprawnieniu.
Pamiętaj też, że gdyby nie mężczyźni którzy tych kobiet bronią, liczba kobiet gwałconych byłaby większa Są wady i przywileje, ale dla mnie równouprawnienie to bzdura.

chcesz więcej - płać więcej

Daer
 Wysłana - 6 marzec 2009 20:15      [zgłoszenie naruszenia]

Daer... jakie równouprawnienie ?

Równouprawnienie = równość wobec prawa. Czyli te same przepisy obowiązują obywateli niezależnie od płci. Prawo nie różnicuje przestępców ze względu na płeć.
Zasadniczo teraz jest to bardzo oczywiste, ale kiedyś tak nie było. nie sądzę, byś naprawdę chciała powrotu do tamtych czasów.

Inna sprawa, że feministki chciały więcej, już to uzyskały, i chcą jeszcze więcej - tutaj się pojawia problem. Zmian nie cfoniemy (mówię tu o zmianach, z których część zacytowałem w poprzednim poście), ale możemy powstrzymać kolejne, które wymieniłem również.
Taka prawda.

Jeśli liczba mężczyzn zgwałconych przez kobiety będzie równa liczbie kobiet zgwałconych przez mężczyzn to wtedy możemy mówić o równouprawnieniu.

Co to ma wspólnego z równouprawnieniem? Wyjaśnij jak możesz.

Jesteśmy tak różne od was, a feministki wyrządzają nam krzywdę twierdząc, że jesteśmy takie same jak wy.

Och, ja jak najbardziej zgadzam się, że kobiety się różnią od facetów. Z drugiej strony są jednak kobiety bardziej męskie od facetów, są faceci bardziej kobiecy od kobiet - genetyka, znak czasów (feminizacja mężczyzn).
Tyle że to naprawdę ma niewiele wspólnego z faktycznym równouprawnieniem.

Ja nie chcę równouprawnienia, wolę swoje przywileje.

Jakie? Może to pomoże mi zrozumieć o co Ci chodzi

Gdzieś kiedyś słyszałem ze feministki walczą o równouprawnienie w sprawie emerytur. Kobieta jak i mężczyzna maja mieć po tyle samo lat przepracowanych.

Wiele feministek walczy o zrównanie wysokości emerytur bez zmiany wieku emerytalnego, ja z ich ust tylko takie postulaty słyszałem.
Ale może są i w miarę rozsądne feministki, nie wiem.

Specjalista -

anc_kozak
 Wysłana - 7 marzec 2009 13:09      [zgłoszenie naruszenia]

1 mln euro na firmę, ale tylko dla kobiet

Osoby przedsiębiorcze, których marzeniem jest własna firma mogą liczyć na dofinansowanie unijne sięgające nawet 1 mln euro. Unijna pomoc wypłacana jest przez okres pięciu lat i obejmie między innymi koszty opieki na dziećmi. Wszystko byłoby pięknie gdyby nie drobny aczkolwiek istotny szczegół, że program skierowany jest wyłączne do kobiet.

[mambiznes.pl/artykuly/czytaj/id/1096/1_mln_euro_na_firme_ale_tylko_dla_kobiet]

[http://www.theanimalrescuesite.com/]
Pomóż zwierzakom !
"Od tego co masz chciej jeszcze więcej"

przemiana
 Wysłana - 7 marzec 2009 13:46      [zgłoszenie naruszenia]

czyli to nie jest równouprawnienie tylko przywilej...

Daer czy za zabójstwo żony/męża każda płeć jest sądzona innym prawem ? Każda płeć ma taki sam dostęp do prawa.
Ja nie chcę alternatyw, których nie potrzebuję - kobiety nie powinny mieć np. prawa służby wojskowej. Sprawność bojowa kobiety to max 70% sprawności mężczyzny. Nie chcę aby mojego kraju broniły takie osoby. Gdybym chciała za jakiś czas napaść zbrojnie na Czechy już dziś organizowałabym tam manifestacje za większością kobiet w wojsku aby ich armię osłabić.
Z drugiej strony kobiety są bardziej bezwzględne i perfidne od mężczyzn. Armia napchanych testosteronem "kobiet" byłaby armią o nieznanym dotąd okrucieństwie.

Bóg jest 1.
Słowo wypowiedziane w Światłości=1,(1)

Daer
 Wysłana - 7 marzec 2009 19:49      [zgłoszenie naruszenia]

czyli to nie jest równouprawnienie tylko przywilej...

Cieszę się, że się tu zgadzamy i że rozróżniasz dawanie przywilejów od równouprawnienia - bo niestety to powszechne nie jest...

Daer czy za zabójstwo żony/męża każda płeć jest sądzona innym prawem ? Każda płeć ma taki sam dostęp do prawa.

Tutaj jednak działa to, o czym wspomnialem - równość wobec prawa jest dzis tak oczywista, że się tego nie docenia, a przecież np. prawa wyborcze dla kobiet upowszechniły się dopiero w XX wieku. Kiedyś nie było mowy o molestowaniu. Teraz jest to nadużywane, ale jednak dobrze, że w ogóle istnieje takie pojęcie. Albo np. sprawy gwałtów, rewizja osobista przez przedstawiciela tej samej płci, etc.

Ja nie chcę alternatyw, których nie potrzebuję - kobiety nie powinny mieć np. prawa służby wojskowej. Sprawność bojowa kobiety to max 70% sprawności mężczyzny.

Pewnie, że ogólnie rzecz biorąc kobiety od mężczyzn się różnią. Pewnie, że większość kobiet ma gorszą sprawność bojową od mężczyzn.
Ale jeżeli trafi się jakaś taka mało kobieca, chcąca iść do wojska - powinna móc iść, o ile spełni określone wymogi, te same, które muszą spełnić męscy kandydaci.

To dla mnie nie problem, dopóki wymagania nie są zależne od płci, dopóki nie ma wymogu określonego procentu zatrudnienia przedstawicieli danej płci, etc.

Z drugiej strony kobiety są bardziej bezwzględne i perfidne od mężczyzn. Armia napchanych testosteronem "kobiet" byłaby armią o nieznanym dotąd okrucieństwie.

Stereotyp. Kwestia genów, hormonów, wychowania, etc.

Zmieniony przez - Daer w dniu 2009-03-07 19:50:33

Specjalista -

quasar
 Wysłana - 7 marzec 2009 20:19      [zgłoszenie naruszenia]

Wiele feministek walczy o zrównanie wysokości emerytur bez zmiany wieku emerytalnego, ja z ich ust tylko takie postulaty słyszałem.
Ale może są i w miarę rozsądne feministki, nie wiem.

zrownanie wieku emerytalnego jest rozsadne?

why so serious?

Znawca -

Daer
 Wysłana - 8 marzec 2009 02:14      [zgłoszenie naruszenia]

Bardziej rozsądne jest podwyższanie emerytur kobietom do poziomu emerytury mężczyzn przy zachowaniu różnicy wieku emerytalnego?

Specjalista -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 5 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

O feminizmie słów kilka

Strony: 1 2 3 4 5

Warto przeczytać: Unia Europejska - perspektywy rozwoju | Jak to wytłumaczy pan Jarek? | Premier dostał list z nabojami ! | maski poprawnosci politycznej | Niezalezne media | E-book Huntingtona "Zderzenie cywilizacji" | Brawo Kaczor | Wrabiają Kononowicza! | Lustracja po raz 1 | Ile województw? | Sondaz WP - UPR do góry! | anarchisci a elity | z cyklu nagrań SLD: Polaków i Polskę mamy w dupie | Jak zmienić Polskę? | negocjatorzy, jego mac | Kolejny Żyd ujawniony ;) | nie dla os b | torba na rami | dojrzałe | plusy polski w ue | maxley | savatsEPARK f16 s40 | kozak ze wsi | ostry film dla ostrego typa | uwzględniając wspólne cechy typów związków chemicznych | browar | piwo | najlepszy | od czeO FUSION | piąta fala pożądania | piasek | mielno | wedkarstwo | namierzyc prepaid | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.