FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 14854 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Obowiązek przerejestrowania samochodu 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "Obowiązek przerejestrowania samochodu"   

Konio
 Wysłana - 1 kwiecień 2008 19:02        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Mam samochod i w dowodzie rejestracyjnym jestem jego pierwszym wlascicielem. Chcialbym przepisac caly samochod na obecnego - drugiego wspolwlasciciela, ale nie chce zmieniac tablic rejestracyjnych ani dowodu rejestracyjnego. Z punktu widzenia prawa obecny wspolwlasiciel nabedzie reszte samochodu, zaplaci za to podatek, ale nie dokona pozostalej rejestracji.

Czy jest obowiazek zeby auto przerejestrowac i jakie sa konsekwencje nie zrobienia tego przez okres roku?

ggggtt
 Wysłana - 1 kwiecień 2008 19:16      [zgłoszenie naruszenia]

Nie ma zadnych konsekwencji prawnych za nieprzerejestrowanie samochodu.

Doradca i Specjalista w dziale Motoryzacja...
[http://www.insomnia.pl/Honda_Civic_Coupe_6gen%2E-t579646.html]
[http://www.insomnia.pl/temat156226/]

Konio
 Wysłana - 1 kwiecień 2008 20:46      [zgłoszenie naruszenia]

Super. Dziekuje.

Donio
 Wysłana - 1 kwiecień 2008 21:00      [zgłoszenie naruszenia]

Jeżeli Konio chce przekazac samochód drugiemu współwłaścicielowi to po zmianie właściciela, w dowodzie rejestracynym, musi sie znależć adnotacja o aktualnym (jedynym) właścicielu

*** Moderator działu Prawo i Ekonomia ***
Spec prawa karnego
i procesowego

Specjalista -

Konio
 Wysłana - 1 kwiecień 2008 21:29      [zgłoszenie naruszenia]

Donio: Czy jest gdzies okreslone po jakim czasie trzeba te zmiany wprowadzic i jakie sa konsekwencje nie zrobienia tego?

PanMarcin
 Wysłana - 2 kwiecień 2008 08:49      [zgłoszenie naruszenia]

Art. 78. prawa o ruchu drogowym
1. W razie przeniesienia na inną osobę własności pojazdu zarejestrowanego, dotychczasowy właściciel przekazuje nowemu właścicielowi dowód rejestracyjny i kartę pojazdu, jeżeli była wydana.
1a. W razie przeniesienia na inną osobę własności pojazdu czasowo wycofanego z ruchu dotychczasowy właściciel przekazuje nowemu właścicielowi decyzję o czasowym wycofaniu pojazdu i kartę pojazdu, jeżeli była wydana.
2. Właściciel pojazdu zarejestrowanego jest obowiązany zawiadomić w terminie nieprzekraczającym 30 dni starostę o:
1) nabyciu lub zbyciu pojazdu;

2) zmianie stanu faktycznego wymagającej zmiany danych zamieszczonych w dowodzie rejestracyjnym.
3. Zdarzenia, o których mowa w ust. 2, są dokumentowane w karcie pojazdu; odpowiednich wpisów dokonuje starosta.
4. Właściciel lub posiadacz pojazdu jest obowiązany wskazać na żądanie uprawnionego organu, komu powierzył pojazd do kierowania lub używania w oznaczonym czasie, chyba że pojazd został użyty wbrew jego woli i wiedzy przez nieznaną osobę, czemu nie mógł zapobiec.

Zmieniony przez - PanMarcin w dniu 2008-04-02 08:49:27

Specjalista -

Konio
 Wysłana - 2 kwiecień 2008 08:51      [zgłoszenie naruszenia]

A jakies konsekwencje?

PanMarcin
 Wysłana - 2 kwiecień 2008 09:27      [zgłoszenie naruszenia]

może być to art. 97 KW (tak wyczytałem z komentarza do ustway ale sam nie jestem do tego przekonany)

Art. 97.
Kto wykracza przeciwko innym przepisom o bezpieczeństwie lub o porządku ruchu na drogach publicznych,
podlega karze grzywny do 3.000 złotych albo karze nagany.

Specjalista -

Donio
 Wysłana - 2 kwiecień 2008 10:20       [zgłoszenie naruszenia]

Słusznie Pan Marcin wskazał art.97 KW.
To tak zwany "worek" do którego można zastosować art. 78 pord

*** Moderator działu Prawo i Ekonomia ***
Spec prawa karnego
i procesowego

Specjalista -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

Obowiązek przerejestrowania samochodu

Warto przeczytać: | | tyłeczki | Thomy | depardieu | jedynak | arcyhultaja | Nicci | zostawiła mnie | lajla93 | ariel771 | nissan gtr | frog79 | szczoteczka | leginsy | bez stanika | kia sorento | pcts | filmy podrywaczy | lajla93- | Biznes

Polecamy: KSW | Komputery | Nauka

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2014 SFD S.A.