FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 17640 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Motoryzacja
Odwołanie od decyzji PZU - szkoda z OC sprawcy 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "Odwołanie od decyzji PZU - szkoda z OC sprawcy"   

Comodore
 Wysłana - 29 kwiecień 2012 20:32        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Miesiąc temu brałem udział w kolizji drogowej z winy drugiego kierowcy. ubezpieczyciel sprawcy PZU orzekł szkodę całkowitą mojego pojazdu i wycenił go na 5000 zł. Kwota wypłaconego ubezpieczenia to 4100 zł i pozostały wrak warty 900 zł. Oczywiście wycena pojazdu jest znacznie zaniżona. Podobne samochody obecnie wystawione na allegro są prawie dwa razy droższe. Do tego samochód był bezwypadkowy i miał stosunkowo mały przebieg. W jaki sposób PZU dokonało wyceny pojazdu? Poza porównaniem cen wystawionych na sprzedaż podobnych samochodów nie jestem w stanie ustalić średniej ceny rynkowej. Czy odwołując się od decyzji przyznanej kwoty ubezpieczenia powinienem najpierw zażądać kopii protokołu oględzin? Gdzieś wyczytałem że jeśli nie uda mi się sprzedać wraku za kwotę ustalona przez PZU to mogę ją sprzedać za niższą i żądać zwrotu różnicy od ubezpieczyciela? czy jest możliwość oddać im ten wrak za ustalona przez nich kwotę? Czy ma ktoś może wzór przykładowo odwołania od decyzji PZU?

Pozdrawiam

sh0k
 Wysłana - 30 kwiecień 2012 09:10      [zgłoszenie naruszenia]

Ostatnio miałem dość poważny wypadek. Sprawca także miał OC w PZU. Jeździłem Toyota Corolla e11 z 98r. Oczywiście szkoda całkowita. Pierwsze pismo z wyceną na 5600zl co owczywiście było kpiną ze strony PZU. (4700 za całkowita i 900zl za wrak)
Przede wszystkim trzeba było jeszcze przed wyceną z PZU złożyć pismo z kwotą, którą Ty żądasz od PZU. Mój samochód był warty jakieś 6500/7000zl, a pismo napisałem na troszkę więcej. Wycena samochodu jest subiektywna i nawet za malucha możesz żądać kwoty 4x większej, jeżeli ten samochód miał Tobie jakąś większą wartość. Niestety chyba tego nie zrobiłeś więc PZU wyceniło szkodę całkowitą na 5000zl, pisz pisma samemu, żadnego wzoru podania nie ma. PZU oszukuje. Napisz, że z wyceną z tego i tego dnia nie zgadzasz się na zasądzono kwotą. Możesz wydrukować z internetu z otomoto bądź allegro oferty takich samych aut, które jak mówisz chodzą 2x więcej i dołączyć do szkody. Napisz w piśmie, że samochód bezwypadkowy, mało śmigany, serwisowany - tutaj możesz przedstawić książkę serwisową. Ja tak zrobiłem. Po odwołaniu od pierwszej kwoty, ubezpieczyciel przeważnie podnosi wycenę. Ja po tym piśmie dostałem 6600 (5700 szkoda - 900 wrak) Wziąłem pieniądze za szkode te 5700 i samochód sprzedałem za 1300 na szrot. Teraz podzwoń po szrotach powiedz gdzie stoi samochód, ludzie pojeżdżą popatrzą, może jeszcze Ci się uda troszkę wiecej złotówek za ten wrak wziąć :)

Neptas
 Wysłana - 30 kwiecień 2012 10:48      [zgłoszenie naruszenia]

Z tego co wiem większość ubezpieczalni podczas wyceny (np. do zawarcia polisy AC) korzysta z tabel Eurotaxu bądź pokrewnych. I raczej na to bym się powoływał, a nie na aukcje z allegro/otomoto. Jeśli auta z tego rocznika faktycznie w tabelach są wyceniane na sporo więcej, to jak wyżej - pisz pismo, że nie zgadzasz się z wyceną, że w/g załączonego przez Ciebie źródła auto jest warte tyle i tyle itd.

Znawca -

yennie
 Wysłana - 30 kwiecień 2012 18:05      [zgłoszenie naruszenia]

Jw., wyceniają na podstawie eurotaxu badź infoeksperta

Odwołaj się od decyzji wskazując na zbyt niską wartość. Jednocześnie zażądaj aby PZU przesłało wycenę, na podstawie której dokonano wyliczenia wartości szkody (wtedy zobacz czy został uwzględniony faktyczny przebieg auta, wersja wyposażenia itp.)

Gdzieś wyczytałem że jeśli nie uda mi się sprzedać wraku za kwotę ustalona przez PZU to mogę ją sprzedać za niższą i żądać zwrotu różnicy od ubezpieczyciela? czy jest możliwość oddać im ten wrak za ustalona przez nich kwotę?
Możesz poprosić PZU, aby wystawił wrak na aukcję (jeżeli zostanie sprzedany poniżej wyceny PZU, to PZU ma obowiązek dopłacić różnicę) lub możesz próbować sprzedać pozostałość na własną rekę; jeżeli sprzedasz za większą kwotę niż ta, która wynika z wyceny towarzystwa, to tylko na Twoją korzyść

Neptas
 Wysłana - 30 kwiecień 2012 20:13      [zgłoszenie naruszenia]

^ Dodatkowo jeśli auto było tuningowane, ewentualnie doposażane w coś więcej niż wychodziło seryjnie, to jest chyba możliwość uwzględnienia tego w wycenie poprzez przedstawienie faktur na w/w modyfikacje. Tego samego spróbowałbym w przypadku, kiedy np. ostatnio dokonałeś jakichś większych napraw
Kiedyś niektóre TU praktykowały wystawianie Twojego auta na aukcję, aby określić orientacyjną wartość wraku. Z tego co kojarzę, to w przypadku kiedy nie uda Ci się sprzedać go za przyjętą przez nich cenę możesz zwrócić się do nich, aby oni go od Ciebie odkupili za wyliczoną przez TU wartość. Ale czy jest tak nadal i czy akurat w PZU - odsyłam do OWU.

Znawca -

Comodore
 Wysłana - 30 kwiecień 2012 21:10      [zgłoszenie naruszenia]

Przyznam szczerze że pierwszy raz słyszę o powiadomieniu ubezpieczyciela przed wyceną jak kwota odszkodowania mnie interesuje. Czy wyliczenia wartości pojazdu przez eurotax i infoexpert nie są czasem płatne?

yennie
 Wysłana - 30 kwiecień 2012 21:33      [zgłoszenie naruszenia]

Nie są płatne i ubezpieczyciel obciążyć Ciebie kosztami wyceny nie może (a musi ją zrobić w celu udokumentowania wysokości szkody, a nie przyjąć ją na oko); jego obowiązkiem jest okazanie dokumentacji, na podstawie której wydał taką, a nie inną decyzję.

Ewentualnie może zażądać tylko kosztów ksera/przesłania tych dokumentów pocztą, dlatego najlepiej poprosić o przesłanie jej mailem, co jest na pewno lepszym rozwiązaniem, zarówno pod względem ekonomicznym, jak i przede wszystkim czasowym.

sh0k
 Wysłana - 30 kwiecień 2012 23:06      [zgłoszenie naruszenia]

A czy pisząc pismo z ceną pojazdu wg Twojego kryterium coś tracisz? Jedynie możesz zyskać :) żeby w gre wchodziły większe pieniądze typu 50tys. zł warto iść do sądu, dla ziomka wycenili szkode calkowitą na 34 tys. gdzie samochod byl wart okolo 50 to pozwal PZU, nie dosc ze wygral 50 kola to dostal odsetki i inne tak ze wyszedl na tym jeszcze na spory plus.

Shakur23
 Wysłana - 1 maj 2012 09:11      [zgłoszenie naruszenia]

mi wlasie ubezpieczyciel odstawil taki umer ze w kalkulacji kosztow aprawy wszystko dal po zamieikach ktore w zasadzie nie istieja tj klapa uszczelka klapy wsporik tablicy ...zanizajac tym samym wartosc czesci o poad polowe, zaczek bmw wyceili ****a na 19 zl. Dzialania sa bezprawe wiec bede sie odwolywal

Neptas
 Wysłana - 1 maj 2012 10:42      [zgłoszenie naruszenia]

Kalkulacja z OC sprawcy, czy z Twojego AC? Bo jeśli z AC, to amortyzacja jest jak najbardziej uzasadniona Zazwyczaj -60% ceny nowych części oryginalnych

Znawca -

Comodore
 Wysłana - 2 maj 2012 10:57      [zgłoszenie naruszenia]

Zaczynają się schody. Dzwoniłem do PZU i dowiedziałem się że nie posiadają wyceny na podstawie której dokonano wyliczenia wartości pojazdu i szkody. Przy szkodzie całkowitej te informacje są u Likwidatora - ktokolwiek to jest. Maja wysłać do niego informacje z prośba o przesłanie mi tych informacji.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

Odwołanie od decyzji PZU - szkoda z OC sprawcy

Strony: 1 2

Warto przeczytać: UMOWA NA TATE A GRANICA | co zrobic z zuzytym olejem | Opel Corsa B - tuning optyczny i mechaniczny | Pytania o blacharkę | Dym ze stacyjki | sportowe amortyzatory w passacie B5 | zabrany dowod rejestracyjny | TTE | TOYOTA AVENSIS | WYBLAKLY LAKIER | Zwiekszenie mocy vw passat | najszybszy w mieście wóz | Skóra na deske ,fotele,drzwi i boczki | Opel Cora B - tuning mechaniczny | Dobry wydech !! | SZukam auta - Fiat 125 Oryginal | nigdy nie | Agnieszka WIelgosz | najlepsze filmy | ołki dolki | lornetka | styl alternatywny meski fotki | styl-alternatywny-meski-fotki | kiedy wybuchnie iii wojna swiatowa | SGH | fazi | Verrier89 | verrier | hipster | Vierrier89 | trójkąt | Whisper | problemy z podrywaniem kobiet | podrywanie kobiet | Biznes

Polecamy: KSW | Komputery | Nauka

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2014 SFD S.A.