FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 3434 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Odwołanie od mandatu. 
[powiadom znajomego]    
Autor "Odwołanie od mandatu."   

MadeByYou
 Wysłana - 24 maj 2006 22:15        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Sprawa wygląda tak.. Dostałam mandat za przejazd PKSem z powodu braku biletu. Jednak ja ten bilet kupiłam i go mam, po prostu w czasie kontroli skutecznie mi się zapodział. Odwołać się mogę w ciągu 7 dni, lecz własnie w ciągu tych siedmiu dni kara wynosi 140 zł, a po tym czasie już 200 zł.
Chciałam się dowiedzieć czy odwołanie zostanie mi uznane czy niewarto w ogóle je wysyłać? Kontroler powiedział, że jak znajde bilet to mogę się odwoływać, ale teraz słyszę, że oni takich rzeczy nie uznaja.
Czy są jakieś prawne ustalenia co do odwoływania się i czy ta sprawa może być zakończona na moją korzyść?
Z góry dziękuję za pomoc.

Zmieniony przez - MadeByYou w dniu 2006-05-24 22:15:49

R11 - Specjalistka od PR'u %)
"największy spamer-woman hajdparku" Ashoot
! BABBLING TURTLES ASSOCIATION !
Mafia rodziny Corleone -> żona szefa :*

ferry
 Wysłana - 24 maj 2006 23:32      [zgłoszenie naruszenia]

nic nie wysyłaj tylko jedź i załatw osobiście

ciężko coś konkretnego doradzić bo u różnych przwoźników jest inaczej

MadeByYou
 Wysłana - 24 maj 2006 23:35      [zgłoszenie naruszenia]

Tak, tylko że po pierwsze ja jestem w Łodzi, a oni w Warszawie. A po drugie dzwoniłam tam kilkakrotnie i na centrali mi powiedziano, że ich bardzo ciężko zastać i przeważnie nikogo tam nie ma, więc nawet jak pojade to możliwe, że ich nie będzie.. Bo dodzwonić się nie dodzwoniłam, gdyż ich nie zastałam.

MadeByYou
 Wysłana - 25 maj 2006 00:16      [zgłoszenie naruszenia]

I jeszcze jedno mam pytanie. Czy jeśli piszę odwołanie, a oni go nie uznają i minie te 7 dni od daty wystawienia mandatu to muszę już płacić 200 zł, mimo iż pisałam odwołanie?

LolekBanan
 Wysłana - 25 maj 2006 01:29      [zgłoszenie naruszenia]

nie pekaj%)

nic Ci nie zrobia...

tez mnie 2 razy zlapali bez biletu miesiecznego.....bo zapomnialem....

wystawiali mi 100zl mandatu.....ale jezeli w ciagu 7 dni pojawie sie w biurze i okaze bilet kara wyniesie tylko 5zl

no i rzeczywiscie tak jest

najlepiej to dowiedz sie czy nie maja fili w Twoim miescie...łódz jest duza więc powinni.....

Zmieniony przez - LolekBanan w dniu 2006-05-25 01:43:27

VLAD.IV
 Wysłana - 25 maj 2006 14:15      [zgłoszenie naruszenia]

Jezeli nadasz na poczcie odwołanie przed upływem 7 dni, to zgodnie z przepisami KC dotrzymasz terminu... nie przypuszczam, by regulamin PKS zakładał jakis inny sposob obliczania terminu.
Jezeli chodzi o sposób naliczania kar, to zapewne zostało określone ustawowo, że szczegółowo ustala się tenże sposób w regulaminie wydanym i udostępnionym do ogólnej wiadomości przez PKS...
Faktem jest, że nie byłaś w stanie, podczas korzystania z usługi, wykazać się posiadaniem ważnego dokumentu świadczącego o uiszczeniu opłaty należnej usługodawcy...
Zazwyczaj w takich przypadkach, okazanie biletu po czasie (ale z zachowaniem terminu odwoławaczego), rodzi tylko i wyłącznie obowiązek uiszczenia stosownej opłaty manipulacyjnej, pokrywającej koszty poniesiane przez usługodwacę, za wypisanie mandatu oraz wszczęscie procedury i zapisanie Cie w stosownym rejestrze.

Sons Of The Gods Today We Shall Die
Open Valhalla's Door
Let The Battle Begin With Swords In The Wind
Hail Gods Of War

Znawca -

MadeByYou
 Wysłana - 25 maj 2006 15:33      [zgłoszenie naruszenia]

Thx.
Co do regulaminu to owszem jest on dostąpny, ale nie jest tam napisane czy po nieuznanej reklamacji będę już musiała płacić 200 czy 140 zł.
"obowiązek uiszczenia stosownej opłaty manipulacyjnej, pokrywającej koszty poniesiane przez usługodwacę, za wypisanie mandatu oraz wszczęscie procedury i zapisanie Cie w stosownym rejestrze"
Czyli tak czy inaczej muszę płacić podaną wysokość mandatu czy jest to jakaś inna kwota? Bo nie jestm pewna czy dobrze zrozumiałam.

VLAD.IV
 Wysłana - 25 maj 2006 15:40      [zgłoszenie naruszenia]

wg mnie 140 zł to zbyt wysoka opłata jak na oplate manipulacyjną...
raczej 140 zł to oplata zmniejszona, niejako gratyfikacja za szybkie uiszczenie opłaty.
Ale nigdy nie wiadomo, być moze maja tak zapisane, że sam brak dokumentu jest juz podstawą do nałożenia kary...
pewnie jak zwykle w takim PKS nikt nic nie wie i trzeababy sie pojawic osobiscie i zmolestowac jakiegos kierownika albo radce prawnego... nie wiem czy gra jest warta swieczki...
ja bym napisal odwolanie, załączył kserokopie biletu i czekal na wynik

Open Valhalla's Door
Hail Gods Of War

Znawca -

MadeByYou
 Wysłana - 25 maj 2006 15:56      [zgłoszenie naruszenia]

Vladziu :*
"raczej 140 zł to oplata zmniejszona, niejako gratyfikacja za szybkie uiszczenie opłaty."
Tak jest. Do 7 dni płaci się 140 zł, a po 7 - 200.
"Ale nigdy nie wiadomo, być moze maja tak zapisane, że sam brak dokumentu jest juz podstawą do nałożenia kary..."
Kontroler powiedział, że mogę sie odwoływać kiedy znajdę bilet, ale on zawsze mógł kłamać.
"pewnie jak zwykle w takim PKS nikt nic nie wie"
Dokładnie, nikt nie umiał mi nic powiedzieć.
Dzięki za pomoc.

MadeByYou
 Wysłana - 25 maj 2006 16:12      [zgłoszenie naruszenia]

W regulaminie jest taki zapis:
"11. W razie stwierdzenia braku ważnego dokumentu poświadczającego uprawnienie do bezpłatnego albo ulgowego przejazdu przewoźnik lub osoba przez niego upoważniona pobierają właściwą należność za przewóz i opłatę dodatkową albo wystawiają wezwanie do zapłaty. Pobrana należność za przewóz i opłata dodatkowa, po uiszczeniu opłaty manipulacyjnej w wysokości 8 zł, podlegają zwrotowi, a przypadku wezwania do zapłaty - umorzeniu, w przypadku udokumentowania przez podróżnego, nie później niż w terminie 7 dni od dnia przewozu, uprawnień do bezpłatnego lub ulgowego przejazdu."
No i nie ma nic o biletach, a jedynie o tych dokumentach. To znaczy, że bilety nie są uznawane?
Wiem, wiem, męczę.

VLAD.IV
 Wysłana - 25 maj 2006 16:16      [zgłoszenie naruszenia]

przypuszczam, że tworca regulaminu nie przewidział mozliwosci nie posiadania przy sobie biletu... (bo przyznam, że to dosc dziwne )

teraz zalezy od dobrej woli PKS - mogą uznac tenze art 11 i zastosowac go posiłkowo do przypadku nie posiadania przy sobie biletu... albo trzeba płacić za gapowe...

Open Valhalla's Door
Hail Gods Of War

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Odwołanie od mandatu.

Strony: 1 2

Warto przeczytać: Prace na wysokości. Jaka umowa? | Muzyka, a legalność | Przedsiebiorczość-proszę o pomoc!! | PILNE. Wypadek samochodowy. | gdzie ulokowac pieniadze ?? | wysyłka piro za granicę | Doradztwo finansowe-"EFECT" | Prawa klienta . Proszę o pomoc | abonament za TVP i radio | Sąd - pytanie | gpw,forex | prospekty emisyjne | CZTERY WAZNE PYTANIA. PROSZĘ O POMOC!!! | uprawnienia budowlane | Karta Visa Allegro | Prawo międzynarodowe-spory międzynarodowe - ważne | eamore | o muzyce trance | sylwia gliwa playboy | playboy 2011 | powiększone migdałki ale nie boli | francuskie nazwy krojenia | michael peterson | fiat bravo | fiat bravo szyby | spodnie do wysokich butów | podwijanie nogawek | kosmos | jak wybieramy vol 1 | biofizyka | Metamorfoza bohatera literackiego i jej znaczenie Omów temat na wybranych przykładach Quo Vadis | wyroby swojskie | polskie nago | roznica miedzy sluzem w ciąży a przed okresem | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.