FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 4504 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Odwolanie od przyjetego mandatu 
[powiadom znajomego]    
Autor "Odwolanie od przyjetego mandatu"   

Randomname
 Wysłana - 18 lipiec 2010 21:31        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam, moj problem wyglada nastepujaco: jechalem droga dwukierunkowa, na ktorej trwaja remonty, chcac dojechac na dworzec skrecilem w uliczke przedstawiona na obrazku ponizej,(znaki zaznaczone) jadac dalej napotkalem na pieszy patrol policji, zostalem zatrzymany. Pomijajac brak kultury panow funkcjonariuszy, zostal mi wystawiony mandat na kwote 250 zl. Nie zostalem poinformowany o mozliwosci nie przyjecia mandatu, a rozmowa dotyczaca przepisow ruchu drogowego zlamanych przeze mnie zostala zakonczona przez panow policjantow grozba odebrania prawa jazdy, przyjalem mandat. Zostalem ukarany za nieprzestrzeganie znaku nakazu bedacego jakies 10-20 m przede mna(zal. rysunek), wg panow policjantow, bylem zobowiazany przestrzegac owego znaku, niewazne, ze byl on 10-20 m PRZEDE mna. Uwazam, ze takowe postawienie sprawy jest niesluszne, dlaczego nie moglem wjechac w zaznaczona uliczke? Czy zostalem slusznie ukarany? Wiem, ze mam 7 dni na odwolanie sie od mandatu, jak bedzie wygladala ow procedura?

Obrazek ilustrujacy zainstniala sytuacje:
[img228.imageshack.us/img228/8669/jazdas.jpg]

Z gory dziekuje za odpowiedzi!

kp11
 Wysłana - 18 lipiec 2010 21:38      [zgłoszenie naruszenia]

Rozumiem że z w uliczce z lewej jest zakaz ruchu w obu kierunkach tak?

więc mandat słusznie

a ten znak nakazu to co to jest? bo na tym rysunku to niczego mi to nie przypomina

Zmieniony przez - kp11 w dniu 2010-07-18 21:42:48

piotr3
 Wysłana - 18 lipiec 2010 21:43      [zgłoszenie naruszenia]

przyjałes mandat czyli "dziękuje, dobranoc"

Zmieniony przez - piotr3 w dniu 2010-07-18 21:59:56

Znawca -

baruch
 Wysłana - 18 lipiec 2010 22:13      [zgłoszenie naruszenia]

^piotr3, niekoniecznie

Art. 101.
§ 1. Prawomocny mandat karny podlega uchyleniu, jeżeli grzywnę nałożono za czyn
niebędący czynem zabronionym jako wykroczenie. Uchylenie następuje na
wniosek ukaranego złożony w zawitym terminie 7 dni od daty uprawomocnienia
się mandatu lub z urzędu.
§ 2. Uprawniony do uchylenia prawomocnego mandatu karnego jest sąd właściwy
do rozpoznania sprawy, na którego obszarze działania została nałożona grzywna.
W przedmiocie uchylenia mandatu karnego sąd orzeka na posiedzeniu. W
posiedzeniu ma prawo uczestniczyć ukarany, organ, który lub którego funkcjonariusz
nałożył grzywnę w drodze mandatu, albo przedstawiciel tego organu
oraz ujawniony pokrzywdzony. Przed wydaniem postanowienia sąd może zarządzić
stosowne czynności w celu sprawdzenia podstaw do uchylenia mandatu
karnego.
§ 3. Uchylając mandat karny nakazuje się podmiotowi, na rachunek którego pobrano
grzywnę, zwrot uiszczonej kwoty.

Zmieniony przez - baruch w dniu 2010-07-18 22:25:41

brak czasu

Specjalista -

Randomname
 Wysłana - 18 lipiec 2010 22:31      [zgłoszenie naruszenia]

... ten znak u gory jest to znak nakazujacy ominiecie z prawej strony: C-9
Ten znak zakazu wjazdu obowiazuje tylko do tej pierwszej uliczki... Jak juz wspomnialem dostalem mandat za nie przestrzeganie znaku c-9 czyli tego, ktory byl 10-20m dalej...

Randomname
 Wysłana - 18 lipiec 2010 22:35      [zgłoszenie naruszenia]

Glownym problemem jest ow znak C-9, jednak znajdowal sie on na oddzielnym skrzyzowaniu, a jak juz wczesniej wspomnialem nie ma tam znakow poziomych z powodu remontu.

baruch
 Wysłana - 18 lipiec 2010 23:07      [zgłoszenie naruszenia]

Tak czy inaczej jesli czujesz się na siłach to pisz wniosek do sądu.

brak czasu

Specjalista -

piotr3
 Wysłana - 18 lipiec 2010 23:59      [zgłoszenie naruszenia]

a tak btw te znaki zakazu i nakazu to sa tam na stałe czy na czas tej przebudowy? bo jak na czas przebudowy to jutro mogą zamknąc drugą strone a za tydzien jeszcze inaczej i zapewne jaja będą z udowodnieniem który znak gdzie stał w którym dniu..

Znawca -

krytykant
 Wysłana - 19 lipiec 2010 00:02      [zgłoszenie naruszenia]

jeżeli ewidentnie nie było znaków poziomych, to bym nie przyjmował, druga sprawa, to czy był znak zakazu wjazdu? jeżeli takowego też nie było to tym bardziej, bym poszedł tam, zrobił zdjęcia (bo przy remoncie, to różnie może być), tutaj się skończy pewnie na sądzie, chociaż nie chcę wprowadzać Cię w błąd, jeżeli nie dostałeś punktów karnych, to w sumie nie wiem czy to ma sens, koszta sądowe wyniosą około 500 zł,

osobiście bym olał sprawę, zapłacił, ewentualnie by ściągneli ze zwrotu podatku, jezeli masz przychody i na drugi raz uważniej patrzył i ewentualnie nie przyjmował.

Bez gwiazdy nie ma jazdy.

Randomname
 Wysłana - 19 lipiec 2010 00:12      [zgłoszenie naruszenia]

Jak juz wczesniej napisalem, podczas prosby o wyjasnienie powodu mandatu, zostalem pouczony, dowiedzialem sie ze nie znam przepisow i za chwile zostanie mi odebrane prawo jazdy... Znak zakazu dotyczyl jedynie pierwszego wjazdu. Dziekuje wszystkim za odpowiedzi, jezeli ktos jeszcze orientuje sie w sprawie prosze o post. Mysle ze jutro porobie zdjecia lepszej jakosci, a we wtorek przejde sie na komisariat.

krytykant
 Wysłana - 19 lipiec 2010 00:16      [zgłoszenie naruszenia]

jeszcze pytanie czy to była drogówka?

Bez gwiazdy nie ma jazdy.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 5 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Odwolanie od przyjetego mandatu

Strony: 1 2 3 4 5

Warto przeczytać: Staż | Drobna nieścisłość w nazwie ul. w dokumencie | Jaki wyrok ? | Pies sąsiadów, co zrobic? | Oskarżony o rozbój. | Zmiany w statucie... | wypowiedzenie umowy zleceni | praktyki a dochody za dany rok | Pozyczka , kredyt 8000zl bez zaswiadczen.. | Kasy fiskalne | Ubezpieczenie OC - O co chodzi ? | UBEZPIEczENIE | UGODA ALIMENTACYJNA | praca na czarno- pracodawca nie chce zaplacic | Reklamacja telefonu z allegro | AKTYWA | primeal | komunia | diablica | polonez | arutmia | arytmia | kreacja herosa | syn | budziłem się czując, że ktoś trzyma mnie za penisa | Idol Rudy się nie dostał | Mickeyjew | zuckerberger | świecące oczy | Idol Rudy się nie dostał | olciaww | mckinsey | Idol Rudy się nie dostał | toposy insomni | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.