FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1096 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | HYDEPARK
Okulary/soczewki fotochromowe 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "Okulary/soczewki fotochromowe"   

marcin-ek
 Wysłana - 7 czerwiec 2015 15:59        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Siema .
Uzywał ktoś soczewek fotochromowych do okularów ? Jestem na etapie zmiany oprawek i szkieł w okularach i wczoraj dowiedziałem się o ciekawej technologii - czyli fotochromie na soczewkach . Nie jest to nowość - ale ja się dowiedzialem o tym wczoraj . Polega to na tym , że mamy szkła w oprawkach i przy świetle naturalnym zmieniają one barwe na ciemne ( wyglądają jak przeciwsłoneczne ) . Gdy jesteśmy w pomieszczeniu - odbarwiają si do barwy naturalnej - jak normalne okulary .

Ma ktoś doświadczenie z takim wynalazkiem ? Jakieś opinie ?
Nie chce żeby to był dodatek dla lansu - tylko żeby się sprawdził praktycznie - bo okularów przeciwsłonecznych nie używam - bo muszę non stop nosić korekcyjne - w samych przeciwsłonecznych widzę poprostu źle .
I tu przez okuliste zostaly mi polecone szkła do okularów - transitions . Po 170 zł za szt. - więc cena nie jest zła moim zdaniem . Do wyboru kolor brązowy lub szary .

Jak to wygląda w praktyce ? Czekam na jakieś opinie - bo jak Jaruzelski nie chce wyglądać .

Ekspert -

etom
 Wysłana - 7 czerwiec 2015 23:49      [zgłoszenie naruszenia]

Od lat takich szkiel uzywam i jest OK.
Sprawdzaja sie w lecie i w zimie (szczegolnie jak jest wokolo bialo od sniegu i swieci slonce).
Jedynie trzeba dobrac sobie stopien max. przyciemnienia - kiedys mialem 75% a teraz 50% i mi to wystarcza.
Dosyc szybko reaguja na zmiany oswietlenia, tak ze w ogole nie zauwazam przejscia z jasnego do ciemnego i na odwrot.
Same zalety, zadnych wad i roznic in minus w stosunku do zwyklych soczewek nie zauwazylem.

Zmieniony przez - etom w dniu 2015-06-08 00:00:45

proste jak koło

Znawca -

zbys
Elektronika
 Wysłana - 8 czerwiec 2015 01:51      [zgłoszenie naruszenia]

Są wady, są.

Zalety jak wyżej, też używam już kilka lata, mam już drugą parę. Można się zdziwić jak często się przyciemniają, po prostu na codzień nie zauważamy jak jest jasno - oczy same przymykają źrenice.

Niestety zimą, gdy są bardzo duże mrozy, to czas reakcji wyraźnie sie wydłuża.
Wygląda to tak: Wychodzę z psem na spacer, soczewki bardzo szybko się ściemniają, nie razi mnie słońce, a właściwie jego odblaski od białego sniegu. Jest super ! Po pół godzinie wracam do domu, jest dużo ciemniej niż na zewnątrz i dobrze wymrożone soczewki nie rozjaśniają się. G... widzę, przesuwam okulary na czoło i dopiero po chwili jak się ogrzeja, to robią sie ponownie przeźroczyste.

Potrafi trochę denerwować ta zwłoka, ale jak piszę ma to miejsce tylko przy dużych mrozach.

Drugą wadą jest to, że jak mam soczewki fotochromowe, to nie mogę mieć jednocześnie polaryzowanych. Mam więc drugie lekko przyciemnione i polaryzowane, bardzo przydatne, gdy rano jadę do pracy dokładnie na wschód i słońce ostro świeci po oczach. (wracam na zachód i znowu pod słońce). Polaryzacja kasuje wszelki odblaski od drogi czy karoserii innych samochodów.

Ogólnie także jestem bardzo zadowolony z tych soczewek fotochromowych.

Zmieniony przez - zbys w dniu 2015-06-08 02:00:28

Lepsze jest wrogiem dobrego!

Kościół NIE jest po to by pomagać biednym - jest po to aby pomagać w ich zbawieniu!

Ekspert -

marcin-ek
 Wysłana - 8 czerwiec 2015 08:12      [zgłoszenie naruszenia]

ok , fajnie .

a jaki masz kolor ? szare czy brązowe ?

I nie wygląda głupio te przyciemnienie ? bo słyszałem rózne opinie .

Ekspert -

smutasny
 Wysłana - 8 czerwiec 2015 12:36      [zgłoszenie naruszenia]

Wolę mieć jedną oprawę korekcyjno przeciw słoneczną i drugą zwykłą korekcyjną <yes>

Ekspert -

marcin-ek
 Wysłana - 8 czerwiec 2015 14:49      [zgłoszenie naruszenia]

dlaczego ?

Ekspert -

gastxxx
ole !
 Wysłana - 8 czerwiec 2015 17:19      [zgłoszenie naruszenia]

O ile wiem fotochrom nie działa przez szybę, więc żebyś się nie zdziwił

"No i chuj, ważne że poruchał he he kurwa razdwatrzy"

Ekspert -

marcin-ek
 Wysłana - 8 czerwiec 2015 21:04      [zgłoszenie naruszenia]

gastxx - to wiem .

etom - jaki masz kolor przyciemnienia ? i jaką forma szkieł ?
Bo ja mam do wyboru brąz lub szare i nie wiem które wybrać . I dlaczego zmneijszyłeś sobie kolor max. przyciemnienia ?

smutasny - rozwiń dlaczego tak uwazasz .

Ekspert -

phobeus
 Wysłana - 8 czerwiec 2015 21:09      [zgłoszenie naruszenia]

moj ziomek ma takie ciemne i sie smiejemy z niego ze wyglada jak jaruzelski
skonczylo sie na tym, ze rzadko chodzi w oksach

Ekspert -

marcin-ek
 Wysłana - 8 czerwiec 2015 21:19      [zgłoszenie naruszenia]

poważnie czy gnijesz ze mnie ?

Ekspert -

zbys
Elektronika
 Wysłana - 8 czerwiec 2015 23:01       [zgłoszenie naruszenia]

Kolor soczewek dobierasz do koloru oprawek. Szare pasują do srebrnych czy metalicznych. Brązowe do brązowych. Ja mam brązowe - szkła i oprawki.

Myślę, że etom wybrał 50% właśnie dlatego żeby tak mocno się nie ściemniały. Bo jak pisałem - wchodzisz do pomieszczenia i jeszcze przez chwilę masz prawie czarne szkła.

Ale ja bym się tym nie przejmował. Wiesz jaki to komfort, gdy wychodzisz z pomieszczenia na jaskrawe słońce, obrywasz światłem po oczach i nie musisz ich mrużyć? Bo okulary bardzo szybko się ściemniają. Ja praktycznie cały czas noszę okulary, mam "progresive", czyli takie o zmiennej ogniskowej - do patrzenia w dal i do czytania, więc nie bawię sie w przeciwsłoneczne na codzień. Przeciwsłoneczne to biorę np. na plażę bo szkoda by mi było zgubić czy zniszczyć moje lecznicze - jak łatwo się domyśleć takie soczewki kosztują trochę kasy.

PS. Znalazłem jedyne swoje zdjęcie w przyciemnionych okularach. Tak wygladałem w lutym, gdy po paru minutach rozmowy na parkingu zbyt szybko jechalem do pracy i odstrzelił mnie fotoradar. Okularki były ciągle ciemnne, bo zmarznięte.

Zmieniony przez - zbys w dniu 2015-06-09 02:20:28

Lepsze jest wrogiem dobrego!

Kościół NIE jest po to by pomagać biednym - jest po to aby pomagać w ich zbawieniu!

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

Okulary/soczewki fotochromowe

Warto przeczytać: Masakra=] | emule a astercity | LOL %-) | Legię kupi Abramowicz ? %-) | Zdjęcia kibicek :) | utrzymac kamere | Dlaczego wszyscy cwicza prosze o wpisy | jak zrobić na kimś wałek..pomóżta byki. | Płyta IRA | Pomozcie | kamera internetowa | Pozdrowienia z wojska! | Cracovia w ekstraklasie !!!?!!! | Faza naturalna.Zajrzyj | pytanie o okulary... | Ściagnijcie sobie to :]typowy ham !! | michael jackson | loda 2016 | loda zrobie | star trek | red tube | wygadal ze robilem mu loda | idziecie na grilla | evenement alfa | ksw 35 | rzuty prostokątne | anita springer | m jak milosc 1230 | mazurach | głupi | opowiadania sex kobiety z koniem ogier | opowiadania sex kobiety z koniem ogier | nieśmiała dziewczyna | marek aureliusz | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2018 SFD S.A.