FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 8656 razy ¬

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Opętanie... 
[powiadom znajomego]    
Autor "Opętanie..."   

uppercut
 Wysłana - 3 kwiecień 2005 14:08      [zgłoszenie naruszenia]

napisz do mnie na maila bo mam do ciebie pytanie

[email protected]

napisz bo nie mam twojego adresu

FH
 Wysłana - 4 kwiecień 2005 00:23      [zgłoszenie naruszenia]

napisałem ale nie widzialem zadnego pytania

pozdrawiam:)

damianus
 Wysłana - 10 maj 2005 21:51      [zgłoszenie naruszenia]

Takie rzeczy, jak opisane przez kolege w kasku :) rzeczywiscie sie zdarzaja. Nie sa do konca wyjasnione, ukazuja nam inna strone czlowieka, zycia, nieznane sily, które próbujemy raz nazywac "podswiadomoscia", innym razem "energia", albo "demonem", "szatanem". Kazda z tych nazw ujmuje czesc obserwowanych podczas opetania fenomenów, a gubi inne. To tak, jakby opetanie bylo zarazem patologia (zaburzeniem psychicznym), przejawem jakiejs skumulowanej w czlowieku bezosobowej energii, oraz osobowa istota, która w nim zamieszkala. Chociaz, oczywiscie, ujecia te sa ze soba sprzeczne, i logika nakazuje, ze mozna uznac tylkom jedno z nich!!! Moze wiec jest ono jeszcze czyms, czyms, czego nie potrafimy nawet wyrazic.... Wszystkim dojrzalym myslicielom, którzy sie tym interesuja polecam moja ksiazke: Damian Janus "Psychopatologia a religia", Eneteia, Kraków 2004. Sa tam rózne przypadki...

damianus

Sanheryb
 Wysłana - 18 maj 2005 08:34      [zgłoszenie naruszenia]

FH Ty na pewno nie jestes fantastą? nie ogladasz czasem zbyt duzo ciezkich filmow? Wg Ciebie:
- ksiadz widzac mdlejaca dziewczynke juz myslał nad egzorcyzmami
- nazywasz ksiedza egzorcysta juz na drugi dzien
- aramejskie obelgi zdolano preztlumaczyc juz po kilku dniach...ojcu carrasowi zeszło dluzej :)
- opisujesz sczegóły egzorcyzmow...wpuscili Cie tam? jako kogo?
- wszystkie fakty dzieja sie blyskawicznie, opetanie, szpital, psychiatrzy, egzorcysci a oaza dalej trwa;
wniosek:
faza REM Twojego snu trwała niebezbiecznie długo, zalecam zazywanie spacerow i swiezego powietrza.

Ad deum qui nune opressus...

FH
 Wysłana - 18 maj 2005 09:03      [zgłoszenie naruszenia]

jesteś śmieszny.
przeczytaj lepiej jeszcze raz... wszystko się dzialo ponad rok czasu do teraz włącznie!! nigdzie nie napisałem, ze mnie wpuścili a ty i tak nie umiesz czytać ze zrozumieniem. pa

Sanheryb
 Wysłana - 18 maj 2005 09:15      [zgłoszenie naruszenia]

Opisujesz wszystko tak jakbys istotnie wszedzie był...albo raczej jakbys sie unosił nad wydarzeniami. Istotnie wnikajac glebiej w Twoja opowiesc mozna domniemywac ze trwala dluzej niz napisalem wczesniej.
Ciekawi mnie tylko co to za organizacja "na kształt oazy" do ktorej uczesczasz i egzorcystow spotyka sie na kazdym rogu.
A ja mam chyba prawo nie wierzyc w to co napisales, prawda?
PZDR

Ad deum qui nune opressus...

FH
 Wysłana - 18 maj 2005 17:15      [zgłoszenie naruszenia]

no masz prawo nie wierzyć, ale nie musisz mi tu takich rzeczy pisać...
to jest organizacja, w której sie modli i czyta pismo swiete i rozmawia na ten temat. taka katecheza ale nie o to chodzi. egzrocystów nie spotyka sie na każdym kroku, tylko przy kurii czy gdzieśtam zawsze jest kilku i wystarczy jeden telefon i przybywają. a pozatym ksiądz egzorcysta też moze odprawiać msze, uczyć religii itd., a jeżeli sie nie przyzna to nigdy mozesz nie wiedzieć, że ma pozwolenie odprawiania odpwiednich modlitw i zajmowania sie osobami opętanymi i nękanymi. a wiem dokładnie bo wiele widziałem, a egzorcyzmy relacjonował mi wlasnie ksiądz który uczestniczył w egzorcyzmach i tłumaczył nam wszystko, zebysmy głupot nie opowiadali, a pozatym kazdy był ciekawy. stąd znam to tak dokladnie

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 29 maj 2005 00:49      [zgłoszenie naruszenia]

Hmmm... Hardcore

Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

orion137
 Wysłana - 5 czerwiec 2005 22:13      [zgłoszenie naruszenia]

hm...sam nie wiem co o tym myśleć... jeżeli to co piszesz jest prawdą to historia jest bardzo dziwna. A skąd wiesz co się odbywało podczas tych egzorcyzmów ??

"Być mistrzem sztuk walki to być mistrzem własnego zycia"
Bruce Lee
[http://www.pajacyk.pl] - pomóż głodnym dzieciom

FH
 Wysłana - 5 czerwiec 2005 23:33      [zgłoszenie naruszenia]

no to nie wiem czy nie napisalem czy nie przeczytales uwaznie. wiem to bo ten ksiądz z naszej grupy był przy tym i on ją proawadził i zajmował się nią - nie jest egzorcystą ale przy egzorcyzmach był.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 5 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Opętanie...

Strony: 1 2 3 4 5