FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 8655 razy ¬

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Opętanie... 
[powiadom znajomego]    
Autor "Opętanie..."   

orion137
 Wysłana - 6 czerwiec 2005 18:53      [zgłoszenie naruszenia]

Nie napisałeś tego ale za to sprostowałeś i to wszystko wyjaśnia

"Być mistrzem sztuk walki to być mistrzem własnego zycia"
Bruce Lee
[http://www.pajacyk.pl] - pomóż głodnym dzieciom

Sanheryb
 Wysłana - 10 czerwiec 2005 12:22      [zgłoszenie naruszenia]

taak teraz wszystko jasne...a ten Twój avatar to jest ten demon własnie?

Ad deum qui nune opressus...

Duo
 Wysłana - 29 czerwiec 2005 17:46      [zgłoszenie naruszenia]

A moja teoria jest taka...
opetanie to nei zadne nadprzyrodzone istoty ani demony szatany itp. moim zdaniem opetanie to tylko my sami i mam zamiar przedstawic to na przykladzie reinkarnacji :) zauwazcie ze kiedys nasza dusza musiala zostac stworzona np dusza tej dziewczyny ok 2 tys lat temu i potem wedrowalaa z ciala do ciala co wytlumaczalo by arabski i aramejski jezyk i tak np zaduzo siedziala na ruznych forach i naczytala sie tych glupot o demonach i ta pierwotna sila pod wplywem tych wydarzen wkoncu sie obudzila i przybrala swoja prawdziwa postac to jest tylko moje zdanie a nadludzka sila mogla byc spowodowana tym ze przez te setki lat gromadzial sie energia i wkoncu sie uwolnila
tylko prosze nie uwazajcie mnei za oblakanego

Nie pysznij sie swoją siłą, zawsze znajdą się silniejsi od ciebie.

korian
 Wysłana - 29 czerwiec 2005 18:07      [zgłoszenie naruszenia]

ja wierzę w istnienie diabła/szatana tak samo jak w istnienie Boga. byłem kiedyś na spotkaniu z egzorcystą i powiedział wtedy, że gdybyśmy (obecni na tym spotkaniu) widzieli takie rzeczy które on widział posikalibyśmy się ze strachu.. upraszczając - tak powiedział . mówił, że to ciężkie zajęcie, że nie każdy ksiądz się nadaje na egzorcystę.. istotnie jest ich w Polsce tylko kilku.. apropos.. każdy człowiek ochrzszczony może odprawić egzorcyzm.. bo wbrew wszelkim opiniom na ten temat egzorcyzm to nie żadne latanie, palenie krzyżykiem czoła itd.. to poprostu modlitwa w pewnej intencji.. pozdrawiam.

FH
 Wysłana - 29 czerwiec 2005 18:58      [zgłoszenie naruszenia]

duo... no ciekawa teoria ale bardziej nieprawdopodobna od opętania

korian... moim zdaniem mylisz sie. modlitwa, o której mowisz nie nazywa sie egzorcyzmem, ale modlitwą wstawienniczą

pozdrawiam:)

korian
 Wysłana - 29 czerwiec 2005 19:25      [zgłoszenie naruszenia]

Egzorcyzm zwykły (tylko w formie modlitwy) może być odprawiony przez każdego wiernego, na mocy otrzymanego sakramentu chrztu, gdy istnieje podejrzenie wpływu demonicznego (np. silna pokusa, nękanie, niepokojenie). W egzorcyzmie zwykłym wierny zwraca się do Boga z prośbą o uwolnienie od wpływu demona, lub też do świętego (zwłaszcza do świętego Michała Archanioła) z prośbą o wstawiennictwo u Boga. Przestrzega się przed bezpośrednim zwracaniem się do demona.

Egzorcyzm uroczysty dokonywany jest wyłącznie w przypadku opętania, ściśle według Rytuału Rzymskiego. Dokonywać egzorcyzmów (odprawiać egzorcyzmy) może wyłącznie biskup, lub kapłan przez niego wyznaczony (egzorcysta), po spełnieniu określonych w Rytuale warunków (między innymi wykluczenie choroby psychicznej). W egzorcyzmie uroczystym kapłan zwraca się do demona bezpośerdnio, używając do tego autorytetu całego Kościoła. Egzorcyzm, aby był skuteczny, łączy się z praktykami ascetycznymi (post i inne umartwienia) oraz innymi modlitwami (zwłaszcza różaniec). Czasem wystarcza jednokrotne odprawienie obrzędu, chociaż zdarzają się przypadki (tych jest zdecydowanie więcej), gdy egzorcyzmy muszą być powtarzane wiele razy.

Egzorcyzm jest również częścią innych obrzędów, zwłaszcza sakramentu chrztu . Rytuał sakramantu chrztu sprzed reformy liturgicznej po Soborze Watykańskim II zawierał potrójne egzorcyzmy katechumena, w tym użycie egzorcyzmowanej soli. Obecnie rytuał chrztu zawiera pojedynczy egzorcyzm

źródło: Wikipedia

Zmieniony przez - korian w dniu 2005-06-29 19:26:54

Duo
 Wysłana - 29 czerwiec 2005 19:53      [zgłoszenie naruszenia]

Głownie chodzilo mi o pokazanie tego ze ta ogromna sila jest w nas a moze poprostu za duzo siedze przy grach Fantasy

Nie pysznij sie swoją siłą, zawsze znajdą się silniejsi od ciebie.

FH
 Wysłana - 29 czerwiec 2005 23:42      [zgłoszenie naruszenia]

duo chyba raczej to drugie... a te definicje.. hmm niezbyt scisłe ja bym to pierwsze własnie nazwał modlitwą wstawienniczą

pozdrawiam:)

Grundman
Perpetuum mobile
 Wysłana - 28 listopad 2006 09:15      [zgłoszenie naruszenia]

Ale ciekawy temat!
Szkoda ze go wczesniej nie widziałem

Sam też byłem świadkiem egzorcyzmu jak należałem do Odnowy w Duchu Świętym. Później widziałem też pozytywne zmiany w charakterze i zachowaniu osób po interwencji egzorcystów "świeckich", egzorcystów posługujących się metodą tybetańską i metodami w/g Huny...

SOG za temat.

Namaste!

Ekspert -

INSOMNIA
 Wysłana - 28 listopad 2006 09:56      [zgłoszenie naruszenia]

Jak Olo

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 5 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Opętanie...

Strony: 1 2 3 4 5