FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 4579 razy ¬

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Ostateczne wezwanie do zapłaty 
[powiadom znajomego]    
Autor "Ostateczne wezwanie do zapłaty"   

0maciek0
 Wysłana - 6 październik 2012 17:06        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Cześć, od ok. 3 miesięcy firma arvato Bertelsmann, która zajmuje się windykacją na rzecz allegro nęka mnie telefonami i listami, abym spłacił zadłużenie mojego konta za wystawiane aukcje. Kwota zadłużenia to ok. 63zł. Dzwonili już z 5 razy i przysłali z 4ty list. Wcześniej listy były zatytuowane "Wezwanie do zapłaty" a teraz przysłali "Ostateczne wezwanie do zapłaty" Piszą w nim, że jeżeli nie oddam kasy w ciągu 3 dni skierują sprawę do sądu. Gdybym miał pieniądze odrazu spłaciłbym ich, ale jestem teraz w takim dołkui finansowym w jakim nigdy jeszcze nie byłem. Nie mam pracy, pełno długów u znajomych i na karcie kredytowej, poprostu nie mam nawet tych 60 zł :/

Do osób, które cokolwiek kojarzą w temacie: jest się czego bać, czy mogę spać spokojnie? Jakiś sąd przyjmie pozew o uzyskanie nakazu zapłaty na tak śmieszną kwotę? Nie chciałbym później płacić kosztów procesu i komornika..

roboty szukam

Trique
 Wysłana - 6 październik 2012 23:34      [zgłoszenie naruszenia]

A nie łatwiej było by zadzwonić i powiedzieć jak wygląda sytuacja i zapłacisz jak będziesz miał . O takie kwoty to oni nie powinni problemów robić , a lepiej zadzwonić niż się ukrywać .

Nowy samochod, to nim sąsiad jedzie.
Widzę zatem że chvjowi się wiedzie.

LatamSe
 Wysłana - 6 październik 2012 23:46      [zgłoszenie naruszenia]

Zadzwoń , poproś o rozłożenie na raty , o przesunięcie spłaty - nie ukrywaj się - BO BĘDĄ KŁOPOTY jak wpiszą do BIG / BIK

o mamo ...

nieuczciwy
 Wysłana - 6 październik 2012 23:46      [zgłoszenie naruszenia]

Słuchaj jak nie masz kasy to wystaw coś na allegro, a zysk przeznacz na spłatę zadłużenia. A tak w ogóle to chciałbym mieć taki dług. Tak mi się wydaje ze komornik ci nie grozi. Jeśli już, to zamkną konto na allegro, a długiem zajmie się firma windykacyjna i jak już będziesz miał kasiorę i będziesz chciał odblokować allegro to zamiast z allegro będziesz się musiał dogadywać z windykacją, która sobie naliczy ile się tylko da.

ignorant i esteta zarazem , zostana po mnie tylko długi w knajpach,

0maciek0
 Wysłana - 7 październik 2012 09:20      [zgłoszenie naruszenia]

gdy do mnie dzwonili to mowilem, ze nie mam teraz kasy a oni dalej swoja gadka, ze 3 dni na uregulowanie ;p
no wlasnie to juz jest firma windykacyjna i mam zablokowane konto na allegro ;p

roboty szukam

maciej8222
 Wysłana - 7 październik 2012 12:37      [zgłoszenie naruszenia]

Ja mam 5zł do zapłaty i zawsze mnie to ciekawiło czy to procentuje jakoś rocznie? I od ilu złotych dopiero trzeba płacić

Riruzbar
 Wysłana - 7 październik 2012 13:46      [zgłoszenie naruszenia]

mi od 10zł przyszedł mail z danymi do zapłaty

dżiajdżo
 Wysłana - 7 październik 2012 13:47      [zgłoszenie naruszenia]

masz czas tyle ci powiem

0maciek0
 Wysłana - 7 październik 2012 15:55       [zgłoszenie naruszenia]

dżiajdżo - rozwiń swoją wypowiedż ;)
maciej8222 - rośnie jakiś procent gdy przekroczysz 10zł i nie płacisz, bo mi ta firma naliczyła już z 1zł odsetek, ale od takich kwot to nie jest wiele..

roboty szukam

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Ostateczne wezwanie do zapłaty