FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2763 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Oszustwo Netii 
[powiadom znajomego]    
Autor "Oszustwo Netii"   

Fito85
NBA tajper
 Wysłana - 17 luty 2010 15:06        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam, mam taki problem.

Chodzi o skandaliczne zachowanie Netii i jej pracowników.

Podpisaliśmy umowę z nimi w listopadzie 2009 roku na założenie internetu i faktycznie zaczęła obowiązywać od stycznia, czyli chwili podłączenia. W międzyczasie obowiązywała jeszcze do stycznia 2010 umowa z TP S.A. na Neostradę.

Wielokrotnie pracownicy Netii zapewniali nas, że nie musimy składać wypowiedzenia umowy w TP, bo oni się wszystkim zajmą i prześlą dokumenty do TP S.A, my nie musimy się o nic martwić. Zakładali internet Netii na własnych łączach, podczas gdy dokumenty do TP wysyłają, jeśli Netia dzierżawi łącza TP. Pytaliśmy się, czy w związku z tym, że internet będzie na łączach Netii, czy musimy składać wymówienie na Neostradę, ponownie zapewniali, że nie.

W lutym TP poinformowało nas, że Neostrada przeszła na czas nieokreślony, my dziwienie, przecież Netia miała przysłać odpowiednie rzeczy - TP, że nie dostali żadnych dokumentów. Wyszło na to, że Netia celowo wprowadziła nas w błąd w celu podpisania z nimi umowy za wszelką cenę. Klient nie ma obowiązku znać dokładnie przepisów, to oni mieli nas poinformować przy podpisywaniu umowy o takich detalach. Nie dość że tego nie zrobili, to podali wręcz błędne informacje - począwszy od monterów netii, poprzez konsultantów telefonicznych.

W tej chwili mamy internet Netii oraz Neostradę na czas niekreślony. Przez ich złą wolę i niedbalstwo musimy zapłacić dodatkowo za Neostradę za miesiąc luty i marzec (obowiązuje miesięczny okres wypowiedzenia), a przecież mogliśmy złożyć wypowiedzenie na Neo w grudniu i wtedy nie byłoby problemów. Za każdy z tych miesięcy zostanie naliczona opłata w wysokości 180 zł. Ich błąd wobec tego będzie kosztował nas 360 złotych. Wcześniej płaciliśmy po 60 parę zł za neostradę, ale teraz bez promocji na czas nieokreślony jest taka horrendalna kwota.

Po rozmowie z konsultantką TP i opisie sytuacji doradziła napisać skargę do Netii, z żadaniem zwrotu tej kwoty, co na pewno uczynimy.

Pomijając te fakty - Wcześniej także były problemy z Netią. Konsultanci starali wprowadzić się nas w błąd przed podpisaniem umowy, jeśli chodzi o parametry urządzenia umowżliwiającego dostęp do internetu w celu zakupu urządzenia z Netii (a było identyczne z tym co dotychczas posiadalismy i przyłapałem ich na tym-twierdzili, że moje nie będzie działać, a działa doskonale). Poza tym przez długi czas były problemy z uzyskaniem właściwej szybkości łącza. Zamiast 8 megabitów było 512 kilobitów. Zamiast po 2 dniach, nastapiło to po 5 i na wyraźne żądanie rozmowy z informatykiem, który sprawę załawił w pół h.

Zostaliśmy z dwoma internetami naraz-Netią 8 mega i fizycznie odłączoną neostradą 1 mega. Samo w sobie jest skrajnie nieracjonalne i dodatkowo dowodzi naszych racji.

Moje pytanie jest takie. Czy jeśli odmówią zwrotu kosztów za Neostradę, mamy szansę wygrać sprawę w sądzie konsumenckim? Ich wina jest oczywista, ale nie mamy przecież nagranych rozmów z ich pracownikami. No ale w sumie oni powinni te rozmowy rejestrować, zawsze tak mówi automat, jak się do nich dzwoni.

Zmieniony przez - Fito85 w dniu 2010-02-17 15:50:15

misio13
 Wysłana - 17 luty 2010 16:14      [zgłoszenie naruszenia]

hm Fito, robiłem w tej Netii trochę
Generalnie dobrze Cię zapewniali bo to Netia się zajmuję wszystkimi formalności i powinni sprawę z TP załatwić..Netia w niewielu miejscach posiada LLU(swoje łącza), zazwyczaj są to łącza TP bo został uwolniony rynek i można korzystać z tych łącz.I w tym i w drugim przypadku Netia powinna załatwić sprawę z TP.
Dokładnie do którego dnia stycznia miałeś umowę z TP?

Wiadomo też że żadna firma klientów stracić nie chcę, a pozyskiwać nowych owszem..Moim zdaniem powinieneś iść do kogoś kompetentnego w tej Netii i opowiedzieć całą sytuację, być może jest to niedopatrzenie któregoś pracownika,wtedy dostanie on po dupie.Może też być to niedopatrzenie ze strony TP.
Co Ci mówili w tej Netii o tej sprawie?Byłeś u nich?
Dla mnie ja bym za chvja nie płacił tego i myślę że da radę to wygrać :)

Pozory mylą

Fito85
NBA tajper
 Wysłana - 17 luty 2010 16:22      [zgłoszenie naruszenia]

Jak dzwoniłem do netii na infolinię, to babka rżnęła głupa, że oni nie musieli nic wysyłać, bo nie mieli obowiązku i był koniec gadki na ten temat.

TP tutaj akurat jest bez winy. Może mają zasady z kosmosu wzięte, jeśli chodzi o te ceny i umowę nieokreśloną, no ale wypowiedzenie teoretycznie można było złożyć i sprawy by nie było. Bez płacenia TP chyba się nie obędzie-pozostaje kwestia odzyskania tej kasy od Netii.

Zaczniemy od tej skargi do Netii z żadaniem uregulowania należności za Neo. No ale to dopiero jak mama wróci z zagranicy, bo na nią jest wszystko. Roczna umowa na Neostradę kończyła się z końcem stycznia, 12-tego stycznia podłączyliśmy Netię. Wypowiedzenie na Neo złożyłem dzisiaj, no ale to i tak bez znaczenia, bo cały miesiąc jest liczony- więc czy wypowiedziałbym 15 lutego, czy 28, to bez znaczenia-cały luty i marzec i tak by chwyciło.

Zmieniony przez - Fito85 w dniu 2010-02-17 16:25:06

misio13
 Wysłana - 17 luty 2010 16:25      [zgłoszenie naruszenia]

Na umowach nie masz nigdzie napisane że Netia zobowiązuje się zerwać umowę z dotychczasowym dostarczycielem usług?

Pozory mylą

gothic666
Elfen Lied
 Wysłana - 17 luty 2010 16:27      [zgłoszenie naruszenia]

Fito pjona miałem sytuację identyczną!
netia zrobiła nas w balona z tą różnicą że ja brałem u nich telefon i internet, mieli wysłać do tp pismo o rezygnacji itd. nie wysłali, trzeba było zapłacić coś koło 1000 zł kary tp za zerwanie umowy i za kilka msc neostrady. Oczywiście tego nie zrobiliśmy. Do netii zadzwoniliśmy, zrobiliśmy burdel. Konsultantka z tp doradziła zerwanie umowy z netią, można to zrobić do iluś tam dni czy tygodni, wtedy nie musieliśmy płacić tp żadnej kary, tak samo neti nic nie trzeba było płacić.
Podsumowując - internet mam w neo, telefon w neti, sprawa rozwiązana polubownie
troche chaotycznie napisane, jak bedziesz chcial jakies blize info to wal na prv
od netii trzeba trzymać się z daleka

Zmieniony przez - gothic666 w dniu 2010-02-17 16:29:30

<3<3 Revy <3<3

Fito85
NBA tajper
 Wysłana - 17 luty 2010 16:29      [zgłoszenie naruszenia]

nie ma czegoś takiego w umowie

A i tak sprawa ruszy dopiero jak mama wróci pod koniec m-ca z zagranicy, bo to na nią wszystko jest. Ja sam nie mogę zrobić nic w tej chwili.

Będziemy do skutku ich maltretować, aż zwrócą kasiorę.

Zmieniony przez - Fito85 w dniu 2010-02-17 16:34:54

zuuzkaa
 Wysłana - 17 luty 2010 19:38      [zgłoszenie naruszenia]

posty chciałam się po prostu pochwalic Dialog, moze tak dla potomnych, ktorzy beda czytac...Ja mialam telefon i neostrade w TP, ale telefon byl korzystniejszy w Dialogu, wiec zdecydowalam sie podpisac umowe. I konsultantki, ktore byly u mnie w domu (takie wiecie osobiste nagabywanie, ktore z reguly sie zle konczy) byly naprawde kompetentne i nie klamaly nic a nic. To samo mialo byc-ze sami wypowiedza umowe z TP. I faktycznie tak bylo ! Nic a nic nie musialam robic nikomu dodatkowo placic, za jakis msc z TP tylko dzwonili sie upewnic czy faktycznie rezygnuje z ich uslug telefonicznych, potwierdzilam i bylo po sprawie. Juz ze dwa lata mam telefon w Dialogu a neostrade w Tp. I musze wam powiedziec, ze naprawde z tego Dialogu jestem zadowolona. Takze z czystym sumieniem jesli ktos nie chce telefonu w Tp moge polecic Dialog. Jesli chodzi o internet to neostrada mi odpowiada wiec nawet nie wiem jaki ma Dialog czy Netia. Przepraszam za zmiane tematu. Pozdrawiam.

Żyj tak abyś nie musiał wstydzić się swojego cienia....

zuuzkaa
 Wysłana - 17 luty 2010 19:41       [zgłoszenie naruszenia]

Jasny gwint ! Ucielo mi pierwsze zdanie! Chcialam edytowal, ale nie widze takiej opcji i kliknelam zgłoszenie :D czyli sama na siebie nakablowalam ze niby regulamin zlamalam :D Cholera przeciez nie jestem blondynka:D hahhaa Przepraszam:) Pierwsz zdanie brzmialo: Przepraszam ze deczko zmieniam temat ale czytajac wasze posty......

Żyj tak abyś nie musiał wstydzić się swojego cienia....

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Oszustwo Netii

Warto przeczytać: odszkodowanie z oc | Praca | umowa kupna-sprzedazy samochodu | PKO/CREDIT SUISSE Obligacji - fio PSO 50 | Rezygnacja ze stażu. | Ochrona dobr osobistych | strony internetowe albo dorazna pomoc | Prawa pracownika w razie choroby za granicą. | Przestępstwo pod wpływem szantażu | Przelew przez internet | Wojsko - przedpoborowy. | pytanko o skladki ZUS | pracodawca chce obciążyć mnei kosztami naprawy samochodu | Mogę iść do "niemojego" UP? | Domek na kółkach na działce rolnej | Ciężko pracujący poborowi za granicą! Czytać!!! | skurcze odbytu | bpd | nie mysleć | wrzuta | kopia świadectwa maturalnego | rajstopy rajstopach | sim lock nokia 6303 clasic | opowiadanie palcówka | zakup nowego mieszkania | imprezy na mazurach | kastet | paypal | młodsza kobieta | sex camerki nupel | czym zajmuje sie szeregowy | zapomnialem loginu | playboy pictorial to yes napad | siwiec nago | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.