FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1704 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Motoryzacja
Pęknięta szyba 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "Pęknięta szyba"   

h.2.o
 Wysłana - 2 listopad 2011 19:56        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Pech chciał, że dzisiaj na trasie szyba czołowa oberwała sporej wielkości kamieniem. Od godziny ok 12 do teraz pęknięcie wynosi już ok 15 cm.
Co robić?
Kupić używaną szybę? Czy też kupować nowy zamiennik?
Używana szyba ok 200 zł, zamiennik nie wiem, na stronach zakładów nie ma cen, dzwonić będę jutro.

Kolejne pytanie: Gdzie we Wrocławiu mogę udać się po taką naprawę? Polećcie coś

p.s Samochód z podpisu: honda civic

tajniaczek
 Wysłana - 2 listopad 2011 20:42      [zgłoszenie naruszenia]

za 200 PLN z wymianą da się załatwić używaną szybę w idealnym stanie.

Każdy ma prawo do mojego zdania %-) by Tajniaczek
:>:>:>Wiem wiem sa upadki i wzloty dziewczyny to najmocniejszy narkotyk :>:>:>

Neptas
 Wysłana - 2 listopad 2011 21:53      [zgłoszenie naruszenia]

Z autopsji: jeśli masz szybę z jakimiś czujnikami (zmierzchu, deszczu itd.) lepiej szukaj używanego oryginału, bo zamienniki z reguły średnio współpracują z takimi bajerami.
Natomiast jeśli to zwykła szyba to bierz zamiennik, np. pilkingtona - często szyby tego producenta idą jako oryginały na pierwszy montaż.

Znawca -

Tomafos
 Wysłana - 2 listopad 2011 21:57      [zgłoszenie naruszenia]

Neptas w Signum mam szybe pilkingtona,z czyjnikami deszczu,wszystko jest ok

w koncu pilkington robi szyby dla sporej czesci producentow aut.

miałes moze żle zakładana szybe,moja była zakładana w ASO.W ASO nie kupowana GM bo cena jest SPORA

Zmieniony przez - Tomafos w dniu 2011-11-02 21:59:16

Więc z punktu,mając na uwadze,
że ewentualna krytyka może być...tak musimy zrobić,żeby tej krytyki nie było..
tylko aplauz i zaakceptowanie....(..)

Neptas
 Wysłana - 2 listopad 2011 23:13      [zgłoszenie naruszenia]

^ja miałem oryginalnie szybę solar (taką z fioletową poświatą + "grzybek" pod szybą na desce), poprzednik wymienił na "niby" solar pilkingtona i czujnik nie chodzi. Czujników deszczu w VC/Sig są dwa rodzaje - do solar szyby i zwykłej - może na zwykłej czujnik działa na zamiennikach, u mnie nie chce.

Zmieniony przez - Neptas w dniu 2011-11-02 23:14:23

Znawca -

h.2.o
 Wysłana - 3 listopad 2011 20:35      [zgłoszenie naruszenia]

Dzięki za odpowiedzi, sprawa wyjaśniła się troszkę, na pewno będzie to nowy zamiennik. Ceny od 360 do 430 zł we Wrocławiu, w zależności od firmy oraz obecności paska. Tyle wiem.
Nie wiem natomiast której firmie zaufać i jaką markę szyb wybrać:
- Pilkington
- Nordglass
- Sekurit

Neptas
 Wysłana - 4 listopad 2011 00:57      [zgłoszenie naruszenia]

Bierz taką jaką masz, tzn. jeśli z paskiem to z paskiem raczej. Ogólnie to drogo trochę za te szyby, ale w sumie nie jestem na bieżąco. Pilkingtona mam u siebie - póki co bez zastrzeżeń, nie rysuje się itd. Ogólnie to bierz tańszą firmę

Zmieniony przez - Neptas w dniu 2011-11-04 00:58:18

Znawca -

LordOfLife
 Wysłana - 4 listopad 2011 09:11       [zgłoszenie naruszenia]

Zainwestuj w oryginalną uszczelkę. Jeśli Ci skleją na taniej podróbie to możesz mieć potop pod nogami.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

Pęknięta szyba

Warto przeczytać: Monster Jam-Chorzów | ZLOT SUBARU JEZIORO BIAŁE 2009 | ford mustang | Alfa Romeo 156 | Seat Toledo 2001r. cykanie w konsoli po wylaczeniu kierunku | Pytanie dotyczące OC | Przegląd samochodu - czy musi być zachowana kontynuacja ? | wymiana płynu hamulcowego | Akumulator padl i nydyrydy | problem z lakierem | mercedes sprinter 313cdi,się pitoli. | Waga opon | Czy sa tu zawodowi kierowcy ? :)) | Renault Clio Vs Pegueot 206 and,,,, | Problem z turbiną... | zarowka 6v | wiersz 16 werowy | niewyjaśnione rozdzialy | boxer | football | akcja cebularz | sworowska | nude girls | ostro | dlugie zdjecie | małpy uczą się | powtarzanie | opowiadanie erotyczne mama i syn | wielgosz playboy | cls | paris | kammel | romanowska | taniec z gwiazdami | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2018 SFD S.A.