FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 3025 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
POBICIE - KILKA PYTAŃ 
[powiadom znajomego]    
Autor "POBICIE - KILKA PYTAŃ"   

MusHrooM
 Wysłana - 30 kwiecień 2010 12:59        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam!

Zostałem pobity i mam w związku z tym dwa pytania. Mam złamaną żuchwę, założone szyny. W szpitalu spędziłem 3 dni, zwolnienie lekarskie mam na ponad miesiąc. Sprawę oczywiście zgłosiłem na policję.

Byłem na ognisku, zdenerwował mnie jeden koleś i pobiliśmy się. Ja go zaczepiłem, ale biliśmy się jeden na jednego, ani ja mu, ani on mi krzywdy nie zrobił. Poturlaliśmy się po ziemi i był spokój.

Po jakimś czasie pokłóciłem się z jego bratem, poszło o całkiem co innego, on pierwszy złapał mnie za ubranie i przewrócił na ziemię po czym zaczął mnie uderzać pięściami. Tyle by było z tego co pamiętam, bo najprawdopodobniej straciłem przytomność. Po tym zajściu koleś, który mnie przewrócił spytał czy wiem, kto mnie kopnął. Powiedziałem, że nie, on wymienił tego gościa z imienia i nazwiska. Później ten gość sam mi powiedział, że mnie kopnął.

Po dwóch dniach napisał do mnie trzeci koleś. Przyznał się, że on też mnie raz kopnął (czego też nie pamiętałem), przeprosił mnie, wyraził skruchę. Pogodziłem się z nim, bo jako jedyny mnie przeprosił i zachował się jak powinien po takim czymś. Opowiedział mi jak to było. Jeden nie przewrócił na ziemię i a dwóch mnie kopało oraz on mnie kopnął (czyli zostałem pobity przez 4 osoby).

Teraz moje pytanie. Czy ten chłopak, który się przyznał i przeprosił poniesie jakieś konsekwencje? Ja nie wnoszę przeciw niemu żadnych roszczeń. Gdzieś znalazłem paragraf, że jeśli się pogodziliśmy i w ogóle to sprawa zostanie mu umorzona? Inna sprawa z pozostałą trójką wobec której jak najbardziej chcę wyciągnąć konsekwencje. Wszyscy trzej są pełnoletni, ja mam 17 lat a chłopak który przeprosił 16.

Drugie pytanie jest takie, że wszyscy byliśmy pod wpływem alkoholu. Wiadomo jak to na ogniskach bywa. Czy to ma jakieś znaczenie w sprawie? Chodzi o to, że ja też piłem a jestem niepełnoletni? Osobiście wydaje mi się, że nie ma żadnego znaczenia.

Trzecie pytanko czy ktoś się może orientuje jakiej kwoty zadośćuczynienia mogę się domagać?

Proszę o szybką odpowiedź.
Dziękuję i pozdrawiam

baruch
 Wysłana - 30 kwiecień 2010 13:40      [zgłoszenie naruszenia]

szukajka nie boli:

[http://www.insomnia.pl/forum.asp?search=pobicie&forum_id=125&strona=1]

brak czasu

Specjalista -

MusHrooM
 Wysłana - 30 kwiecień 2010 14:14      [zgłoszenie naruszenia]

Owszem szukałem, ale chodzi mi szczególnie o jedno pytanie, na które nie znalazłem odpowiedzi.

"Teraz moje pytanie. Czy ten chłopak, który się przyznał i przeprosił poniesie jakieś konsekwencje? Ja nie wnoszę przeciw niemu żadnych roszczeń. Gdzieś znalazłem paragraf, że jeśli się pogodziliśmy i w ogóle to sprawa zostanie mu umorzona? Inna sprawa z pozostałą trójką wobec której jak najbardziej chcę wyciągnąć konsekwencje. Wszyscy trzej są pełnoletni, ja mam 17 lat a chłopak który przeprosił 16. "

Siwek_wp2
 Wysłana - 30 kwiecień 2010 14:20      [zgłoszenie naruszenia]

jak nie zglosisz jego nazwiska, ani tamci nie powiedzą kto to był to policja nie dowie sie o jego udziale ..

imo nie ladnie zrobiles .. ale cóz

...widze niebo, nie mysle...

MusHrooM
 Wysłana - 30 kwiecień 2010 14:22      [zgłoszenie naruszenia]

Nie ładnie zrobiłem? Niby dlaczego?

baruch
 Wysłana - 30 kwiecień 2010 14:22      [zgłoszenie naruszenia]

kodeks postępowania karnego:
Art. 12. § 1. W sprawach o przestępstwa ścigane na wniosek postępowanie z chwilą złożenia wniosku toczy się z urzędu. Organ ścigania poucza osobę uprawnioną do złożenia wniosku o przysługującym jej uprawnieniu.

§ 2. W razie złożenia wniosku o ściganie niektórych tylko sprawców obowiązek ścigania obejmuje również inne osoby, których czyny pozostają w ścisłym związku z czynem osoby wskazanej we wniosku, o czym należy uprzedzić składającego wniosek. Przepisu tego nie stosuje się do najbliższych osoby składającej wniosek.

§ 3. Wniosek może być cofnięty w postępowaniu przygotowawczym za zgodą prokuratora, a w postępowaniu sądowym za zgodą sądu - do rozpoczęcia przewodu sądowego na pierwszej rozprawie głównej, chyba że chodzi o przestępstwo określone w art. 197 Kodeksu karnego. Ponowne złożenie wniosku jest niedopuszczalne.

Inna sprawa, że odpowiedzialności karnej podlegają osoby, które ukończyły lat 17.

brak czasu

Specjalista -

lukasDG86
 Wysłana - 30 kwiecień 2010 15:11      [zgłoszenie naruszenia]

Widocznie nie dane jest Ci picie alkoholu jeśli robisz takie akcje. Zaczynasz z gościem, później z jego bratem i się dziwisz czemu Cię 4 osoby przekopały? Ja na Twoim miejscu nie zgłaszałbym tego na policję, masz nauczkę na przyszłość żeby żali na osoby nie wylewać przy kielichu. Teraz większość osób w gimnazjum/liceum (nie mówię, że Ty też autorze) krzyczy JP itp, a później każde dostanie w "pysk" chcą zgłaszać na policję, dawniej jak się dostało to nie myślało się o policji tylko co rodzice za kare wymyślą :)

MusHrooM
 Wysłana - 30 kwiecień 2010 15:25      [zgłoszenie naruszenia]

lukasDG86 nie chodzi o alkohol nawet tylko o moich "kolegów". Byłych kolegów. Nie wylewałem wcale żali a powiem wam, że alkohol to bardzo dobry przyjaciel. Bo on Ci powie, którzy to Twoi prawdziwi przyjaciele. Konkretnie to oni sami Ci po nim powiedzą, a raczej pokażą swoim zachowaniem. Nie znacie całej sprawy dlatego pewnie to trochę inaczej wygląda w waszych oczach, OK rozumiem. Nie będę pisał co i jak, bo to mija się z celem. Nawet gdybym nie zgłosił tego na policję to zgłasza to szpital. Na jedno i to samo wychodzi. Co do dzieci JP to nie będę się wypowiadał, ale powiem, że do nich nie należę. ;) Nie chodzi też o dostanie w pysk. Załatwienie sprawy w taki sposób wcale nie jest złe. Ale normalnie, jeden na jednego, a nie kopanie kogoś w czterech. Wcale też nie zgłosiłbym tego na policję gdybym miał siniaki i jakieś zadrapania. Ale złamana żuchwa to jest przesada. Kto mnie nie rozumie, ten nie wie co to są szyny ortopedyczne na szczękę.

mlkv
 Wysłana - 30 kwiecień 2010 16:04      [zgłoszenie naruszenia]

1) Wyszukiwarka.

2) Owszem nie znamy całej sprawy. Ale Ty na pierwszy rzut oka kręcisz i wyglądasz na chłoptasia który najpierw cwaniakował, dostał w tytę, a teraz będzie wszystkich po sądach ciągał.

3) Ja w związku z powyższym merytoryczne wypowiedzi w temacie sobie odpuszczam.

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

Ekspert -

N_A_S88x
 Wysłana - 30 kwiecień 2010 16:24     
 Usunięta przez mlkv za naruszenie Pkt1 regulaminu forum.
[zgłoszenie naruszenia]

MusHrooM
 Wysłana - 30 kwiecień 2010 19:37      [zgłoszenie naruszenia]

mlkv czasem warto rzucić okiem jeszcze raz. Tak, kręcę. Najpierw cwaniakowałem, później pobiłem ich czterech a teraz ich będę ciągał po sądach.

OK, dzięki za wszystkie odpowiedzi, wszystko już wiem, więc temat uważam jako zamknięty.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 3 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

POBICIE - KILKA PYTAŃ

Strony: 1 2 3

Warto przeczytać: polska gospodarka najlepsza na swiecie? ;) | faktyczny zysk na lokacie | Praca licencjacka POMOCY!! | Zmiana uczelni a planowana data slubu. | 17 lat, dołek, alkomat | Rozwód | Stypendium socjalne | Umowa o współpracę | praca w Anglii a oszczędności w Polsce | finanse - mały problem w rozumowaniu | Umowa - Obsługa informatyczna | Rozdzielność majątkowa... | zaliczka na PIT 4 | Posiadanie alkoholu. Nieletni | pozyczka gotowkowa | Zwyczaj a precedens konstytucyjny. | erotyczne historie | mama i syn seks | wpust i wielowypust | lenovo | olbrzymi penis | kąpielówki | biała bielizna | mania | seks z mamą | sex gry | jogi | Urszula Pienkos | playboy listopad 2016 | opowiadania erotyczne mama | sex z grubaską | Members of mayday 2002 | UW UNIWERSYTET | butelkę | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.