FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 3493 razy ¬


ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

 
ROZRYWKA | Polityka
PO rulez! ;-) 
[powiadom znajomego]    
Autor "PO rulez! ;-)"   
 
prezes85
 Wysłana - 25 lipiec 2006 20:16        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Historia

Kronika Platformy Obywatelskiej
24.01.2001 - tysiące ludzi z Trójmiasta i Pomorza oraz delegacje z całej Polski zjechały do hali "Olivia" w Gdańsku, by uczestniczyć w manifestacji poparcia dla rodzącej się Platformy Obywatelskiej i jej liderów. Wydarzenie transmitowały media krajowe i zagraniczne. Zaniepokojony prezydent Kwaśniewski stwierdził tego dnia na konferencji prasowej, że powstaje siła, której nikt w Polsce nie może lekceważyć. Kilkanaście dni wcześniej w hotelu "Sheraton" w Warszawie Andrzej Olechowski, Maciej Płażyński i Donald Tusk poinformowali opinię publiczną o zainicjowaniu "obywatelskiej platformy, która wyzwoli energię Polaków". Użyte wówczas określenie stało się nazwą nowej formacji.


15.03.2001 - jedną z pierwszych publicznych akcji Platformy było zbieranie podpisów przeciw finansowaniu partii politycznych z kieszeni podatnika. Tysiące młodych ludzi w kilka tygodni zebrało ponad 130 tysięcy podpisów. Mimo to większość sejmowa przyjęła skandaliczną ustawę. Platforma jest dziś jedyną partią, która nie jest finansowana z budżetu państwa.


23.09.2001 - zaledwie po kilku miesiącach działania Platforma poddana została wyborczej weryfikacji. W wyborach parlamentarnych uzyskała 12,6 procent głosów, co pozwoliło jej objąć 65 mandatów w Sejmie - przegrała jedynie z SLD. Utworzyła największy klub opozycyjny. Najmniejszy dystans w liczbie oddanych głosów dzielił Platformę od Sojuszu w okręgach nowosądeckim i gdańskim, a wygrała z SLD w kilku dużych miastach. 7.06.2002 - prowadzący obrady Sejmu Donald Tusk po raz pierwszy w historii polskiego parlamentu zdecydował o wykluczeniu z posiedzenia krnąbrnego posła. Był nim Andrzej Lepper, łamiący nagminnie do tej chwili reguły i zasady obowiązujące parlamentarzystów. Przywrócenie porządku na sali sejmowej okazało się początkiem batalii przeciw ciągłemu łamaniu prawa i dobrych obyczajów przez polityków Samoobrony. Platforma mimo osamotnienia odniosła w niej sukces, skutkiem czego m.in. był słaby wynik Samoobrony w wyborach do Parlamentu Europejskiego.


3.09.2002 - tego dnia w samo południe tysiące kierowców w największych polskich miastach zaprotestowało na wezwanie Platformy przeciw kolejnemu podatkowi: winietom wicepremiera Marka Pola. Na krótką chwilę stanęły samochody w całym Trójmieście. Akcja klaksonów okazała się początkiem końca tej chorej idei. "Wytrąbiony" Marek Pol stał się symbolem nieudolności rządu Leszka Millera.


27.10.2002 - po raz pierwszy Polacy głosowali na swoich wójtów, burmistrzów i prezydentów miast w wyborach bezpośrednich. Było to możliwe dzięki ustawie, którą Sejm przyjął na wniosek Platformy w maju tego roku. Był to finał prawdziwej batalii rozpoczętej przez Donalda Tuska dwa lata wcześniej w Senacie. Zgodnie z projektem wówczas zgłoszonym ograniczono także liczbę radnych o jedną trzecią. Opór większości partii udało się pokonać dzięki presji opinii publicznej oraz akcjom Środowisk samorządowych związanych z Platformą. Liderami projektu w Sejmie byli Waldy Dzikowski i Bogdan Zdrojewski.


14.03.2003 - Zyta Gilowska złożyła projekt ustawy o finansach publicznych, dzięki któremu wydawanie pieniędzy podatnika stałoby się oszczędne i byłoby poddane skutecznej kontroli. Wiceprzewodnicząca Platformy przedstawiła także projekt zasadniczych zmian podatkowych, nazywany "3x15". Jest to konkretna i odpowiedzialna wizja podatku liniowego, eliminującego nadużycia i kombinacje oraz ograniczająca samowolę urzędników skarbowych. Niski i prosty podatek to jeden z głównych postulatów Platformy.


12.04.2003 - rozpoczęła się kampania "Tak. Dla Polski", którą Platforma zorganizowała dla zmobilizowania Polaków do uczestnictwa w referendum europejskim. Dziesiątki tysięcy Polaków wzięło udział w manifestacjach zorganizowanych w największych miastach Polski, a w Sejmie Donald Tusk przekonywał posłów do dwudniowego referendum. 17 kwietnia mówił: "Dwudniowy termin referendum zwiększa wciąż niepewną szansę, żeby głosowanie było wiążące". Mimo oporu prezydenta Kwaśniewskiego Platforma postawiła na swoim, dzięki czemu referendum okazało się skuteczne.


16.04.2003 - posłowie Platformy zaskarżyli do Trybunału Konstytucyjnego ustawę zdrowotną ministra Mariusza Łapińskiego, powołującą Narodowy Fundusz Zdrowia. Od pierwszych dni urzędowania Łapińskiego posłanki Ewa Kopacz i Elżbieta Radziszewska alarmowały Sejm i opinię publiczną o zagrożeniach dla polskiej służby wynikających ze złej ustawy oraz z korupcyjnych powiązań najwyższych urzędników Ministerstwa Zdrowia. Ich starania okazały się skuteczne: Trybunał potwierdził niezgodność ustawy z Konstytucją, Łapiński został zdymisjonowany, a prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie korupcji.


16.09.2003 - w redakcji "Rzeczpospolitej" odbyła się debata z udziałem m.in. Eriki Steinbach i Donalda Tuska na temat relacji polsko-niemieckich, roszczeń i historycznej odpowiedzialności, relacjonowana szeroko przez polskie i niemieckie media. Tusk wskazał na absurdalność niemieckich roszczeń i zagrożenia wynikające ze stanowiska niemieckich "wypędzonych". Przewodniczący Platformy Obywatelskiej wspólnie z Janem Rokitą na spotkaniach w Berlinie i Warszawie z czołowymi politykami niemieckimi żądał z ich strony jednoznacznych deklaracji na rzecz stanowiska Platformy: "Europa bez roszczeń". 2 maja 2004 roku na uroczystej konwencji Platformy w Warszawie szefowa CDU Angela Merkel stwierdziła, że przyszły rząd niemiecki nie będzie wspierał żadnych roszczeń wobec Polaków.


18.09.2003 - "Nicea albo Śmierć" - tych słów użył Jan Rokita po raz pierwszy w czasie debaty sejmowej na temat konstytucji europejskiej. Wzbudziły wiele emocji i złośliwych komentarzy, ale właśnie dzięki temu twardemu stanowisku Platformy rząd Leszka Millera nie odważył się zatwierdzić wersji konstytucji najmniej korzystnej dla Polski.


Listopad 2003 - po raz pierwszy Platforma znalazła się na pierwszym miejscu sondaży, w których bada się aktualne preferencje wyborcze. Od tamtej chwili największa grupa wyborców deklaruje oddanie swoich głosów na Platformę. Potwierdzają to sondaże wszystkich ośrodków badania opinii publicznej. W kolejnych miesiącach głównym konkurentem PO przestał być SLD, a stała się Samoobrona. Ale Platforma pozostaje niezmiennie największą siła na polskiej scenie politycznej (aktualne poparcie wynosi blisko 30 procent).19.12.2003 - podczas debaty na temat budżetu państwa Platforma zgłosiła poprawki dotyczące likwidacji "trzynastek" dla ludzi władzy, w tym posłów i senatorów. "Trzynastka jest w historii polskiego prawa pracy nagrodą za dobrą pracę. Niech każdy w swoim sumieniu zastanowi się, czy nasi wyborcy uważają dzisiaj, iż polska polityka, polski Sejm i polski rząd zasługują na tę nagrodę" - tak przekonywał posłów Jan Rokita. Poprawka przepadła, ale wszyscy posłowie Platformy przekazali swoje "trzynastki" na cele dobroczynne.


13.06.2004 - Platforma wygrała wybory do Parlamentu Europejskiego. Na jej kandydatów swoje głosy oddało ponad 24 procent wyborców. Dzięki temu wśród 54 polskich eurodeputowanych znalazło się 15, którym Platforma udzieliła swojego poparcia. Niektórzy z nich objęli ważne funkcje w strukturze Parlamentu Europejskiego - Jacek Saryusz-Wolski został wiceprzewodniczącym parlamentu, a Janusz Lewandowski przewodniczącym jednej z najważniejszych komisji, Komisji Budżetowej.


26.06.2004 - Rada Krajowa Platformy podjęła decyzję o akcji na rzecz referendum konstytucyjnego "4 x Tak". Jej celem jest zebranie 500 tysięcy podpisów pod pytaniami: Czy jesteś za zmniejszeniem liczby posłów w Sejmie o połowę? Czy jesteś za likwidacją Senatu? Czy jesteś za wyborem posłów do Sejmu w jednomandatowych okręgach wyborczych w systemie większościowym? Czy jesteś za zniesieniem immunitetu parlamentarnego?

______________________________
 
I just don't know what to do with myself.
Money for nothing and chicks for free.

Weź nie pierdol bejbe.

 
prezes85
 Wysłana - 25 lipiec 2006 20:17      [zgłoszenie naruszenia]

Jak dla mnie najmniej kretyńska partia w tym sejmie i poza nim.
Będe na nich głosować w najbliższych wyborach.

_______________________________
 
I just don't know what to do with myself.
Money for nothing and chicks for free.

Weź nie pierdol bejbe.

 
kulisek
 Wysłana - 25 lipiec 2006 20:59      [zgłoszenie naruszenia]

i bardzo dobrze

 
Jaronir
 Wysłana - 26 lipiec 2006 20:04      [zgłoszenie naruszenia]

Specjalnie intensywnie się Platformie nie przyglądam, ale dzisiaj miałem okazję widzieć konferencję prasową w której głownym aktorem był Rokita.
W typowo parlamentarno-bełkotliwym stylu próbował wykaraskać się z niewygodnego pytania jakiejś dziennikarki o potencjalne blokowanie list przez PO.

Było to tak. Najpierw odpowiadał na pytania odnośnie blokowania list z PSL-em. Konkluzja była taka, że niewykluczone, ale na razie PO liczy, że pomysł blokowani alist nie przejdzie. Jeśli jednak przejdzie, wtedy będą dopiero konkretne rozmowy z PSL.
Po chwili dziennikarka przypomina Rokicie, że krytykował blokowanie list z pozycji takiej, że jest to oszukiwanie wyborców fortelem, że głosy na jedną listę lądują w innej, i w ogóle jest to nie fair wobec wyborców. Zasugerowała więc, że skoro PO bierze pod uwagę blokowanie się z PSL, to będzie również oszukiwać wyborców fortlem. W tym momencie Rokita rozpoczął bełkot.
Powtórzył, że PO jest blokom przeciwna i będzie głosować przeciw. Ponownie padło stwierdzenie, że ok, ale jeśli już taki pomysł przejdzie, to PO skorzysta z "fortelu". Rokita powtórzył, że PO będzie przeciw, ale jeśli już taka ordynacja wejdzie w życie, to PO nie będzie łamać prawa (sic), czy wykazywać się jakimś nieposłuszeństwem (sic).
Na to dziennikarka mówi, że przecież PO nie musi korzystać z możliwości zblokowania list. Rokita zgłupczył, uciął i zakończył powtarzonym wtóry raz tekstem, że jeśli ordynacja wejdzie, to PO nie będzie się jej sprzeciwiać.

Czyli: PO jest przeciwna blokowaniu bo to nieuczciwy fortel, ale jeśli ten nieuczciwy fortel wejdzie w życie to PO z niego skorzysta, mimo że nie musi.

Ode mnie ma PO wielkiego minusa za to.

ps
Jeśli by się znalazł jakiś durny pajac któy wobec przytoczonego krętactwa Rokity ma mi zamiar wyskoczyć z głupimi tekstami o PiS, o kaczkach, ma zamiar odgadywać w tępy sposób moje przeszłe i przyszłe decyzje w wyborach (jakieś pajacowate "to idź se głosuj na PiS" itp.) mówię mu z góry:
W.Y.P.I.E.R.D.A.L.A.J


Zmieniony przez - jaronir w dniu 2006-07-26 20:16:33

 
kulisek
 Wysłana - 26 lipiec 2006 20:54      [zgłoszenie naruszenia]

super skads tys sie urwal.. :)

 
Jaronir
 Wysłana - 26 lipiec 2006 21:01      [zgłoszenie naruszenia]

O coś Ci konkretnie chodzi?

Zmieniony przez - jaronir w dniu 2006-07-26 21:02:35

 
Brosh
 Wysłana - 26 lipiec 2006 21:27      [zgłoszenie naruszenia]

Jaronir dobrze gada...lubie PO, ale skoro było tak jak opisujesz to faktycznie duzy minus <yes>
_______________________________
  
maciejq
 Wysłana - 26 lipiec 2006 23:11      [zgłoszenie naruszenia]

kulisek ty jestes <wnioskujac po postach> takim samym...radykalem jak ci ktorych krytykujesz - zeby nie bylo tez jestem za PO ale bez przegiec
PiS mowi ze PO to szatany
ty mowisz ze pis zabic spalic zniszczyc - czlowieku troche obiektywizmu i ARGUMENTOW
ja np cenie PO za to ze sa najnormalniesi (to nie zanczy cudowni, swieci itd)

a co do wypowiedzi jaronira
akurat sie nei zgodze (do konca) - jasne ze tak sie nie powinno robic ale jesli PiS wymysla z SO i LPR tak glupia ordynacje, PO zeby miec w miare rowne szanse musi wejsc w blok(tak to sie nazywa tak ?) z kims - padlo na PSL
jesli nie wejdzie przegra - takie zycie

moze byc przeciwko ordynacji wg PO niesprawiedliwiej ale jesli juz taka ordynacja zostanie przyjeta musi sie dostosowac (nie pisz ze nie musi - bo to postawi ich na zgory przegranej (gorszej) pozycji wyjsciowej_______________________________
 
i got 99 donuts but a bitch ate one

 
vox Dei
 Wysłana - 26 lipiec 2006 23:16      [zgłoszenie naruszenia]

A ja na PO niebędę głosować (...)I tyle .

Zmieniony przez - vox Dei w dniu 2006-07-26 23:16:44

 
prezes85
 Wysłana - 26 lipiec 2006 23:36      [zgłoszenie naruszenia]

Jaronir.

Załużmy ze masz 30 mln zł.
Chcesz wydać wszytsko na druzyne pilkarską.

Nagle ktoś ci każe grać w koszykówke twoją druzyną.
Jestes temu przeciwny, bo chcesz grać w piłke nożna.

No to na lige kupujesz pilkarzy czy koszykarzy?


_______________________________
 
I just don't know what to do with myself.
Money for nothing and chicks for free.

Weź nie pierdol bejbe.

 
Jaronir
 Wysłana - 26 lipiec 2006 23:48      [zgłoszenie naruszenia]

Maciejq, ale mi chodzi tylko o krętactwo Rokity.
Nie chodzi o sam fakt blokowania się z PSL-em mimo, że ich tak mierzi ta ordynacja, tylko o to, że zamiast wybrnąć po ludzku wymijał, kręcił - po prostu chrzanił.

(nie pisz ze nie musi - bo to postawi ich na zgory przegranej (gorszej) pozycji wyjsciowej

Tylko że on zamiast wytłumaczyć, że muszą się dostosować jeśli PiS wprowadzi taką ordynację, usiłował wciskac kit, że muszą.

Aż dziw, że to Rokita, skąd inąd niegłupi facet, wciskał taką durnotę, ale on naprawdę na sugestię że "nie muszą" tym odpowiedział że PO nie będzie łamać prawa, nawoływać do nieposłuszeństwa itd.

edit

Prezes85, podobnie jak maciejq tłumaczysz mi rzecz która wiem, że jest taktycznie uzasadnione żeby PO sie dostosowało.
Powtarzam, chodziło mi tylko krętactwo Rokity a nie o moralną ocenę tego że PO się dostosuje.
Mógł się wytłumaczyć inaczej, wolał kręcić.

Zmieniony przez - jaronir w dniu 2006-07-26 23:52:52

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]


Odpowiedzi jest na 6 stron.   | następną
 
Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

PO rulez! ;-)

Strony: 1 2 3 4 5 6