FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 6741 razy ¬

ROZRYWKA | Seks
PSM i bardzo bolesne miesiączki 
[powiadom znajomego]    
Autor "PSM i bardzo bolesne miesiączki"   

Saida
 Wysłana - 31 lipiec 2005 10:47        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

moje miesiączki są bardzo,ale to bardzo bolesne. przez jakieś dwa dni w ogóle nie mogę się zwlec z łóżka, a mniej więcej tydzień przed okresem mam napięty,bolesny brzuch,bolą mnie piersi i ogólnie mam "humorki". przez cały okres też jestem bardzo drażliwa i kłótlowa. miesiączkuję od jakiś 6 lat, przez pierwsze dwa lata te dolegliwości w ogóle nie występowały,a potem zaczęły się nasilać. Co mam z tym zrobić? planuje iść do lekarza,ale nie wiem,co on mi może pomóc? przepisze jakieś tabletki czy coś?? aha,jeszcze dodam,że zwykłe tabletki przeciwbólowe, np. ibuprom,nawet wziętę w sporych ilościach,nie pomagają. pomocy,bo ja już dłużej nie wytrzymam

"kobiety nie kłamią,tylko szminkują trochę prawdę.."

Raptor10
 Wysłana - 31 lipiec 2005 10:55      [zgłoszenie naruszenia]

idz do giekologa z tego co slyszalem to na takie doegliwosci przepisuje sie pigułki hormonalne ich druga zaletą jest to że to są piguły antykocepcyjne :P

_SFD JUJITSU TEAM_

Specjalista -

Saida
 Wysłana - 31 lipiec 2005 12:23      [zgłoszenie naruszenia]

Raptor,dzięki,oczywiście sog leci.

tylko jest takie małe pytanko-jak mam 16 lat to nie muszę iść z mamą do ginekologa? bo wiem,że do jakiegoś tam wieku żaden szanujący się ginekolog nie przyjmie młodszej osoby. no i nie jestem trochę za młoda na tabletki hormonalne?

proszę o trochę więcej wypowiedzi

Raptor10
 Wysłana - 31 lipiec 2005 12:33      [zgłoszenie naruszenia]

żaden lekarz nie moze ci odmowic pomocy w przypadku gdy twoje zdrowie moze bc zagrozone ginekolog tymbardziej skoro masz bolesne miesiaczki i wpieprzasz leki przeciwbólowe na kilogramy to musi cie koniecznie zbadac i przepisac odpowiedni lek , znam osoby ktore w mlodszym wieku chodziły do gienka w ukryciu przed rodzicami :) i tak z reszta z czasem wyszło ale czemu ty masz sie bac czy wstydzic rodziców boli cie to idziesz do lekarza ktory sie tym zajmuje co za rozica czy to ogolny larygolog czy ginekolog ...??Aha no i oczywiscie w wieku 16 lat mozna smialo isc do ginekologa, ale pamietaj są lepsi i lepsiejsi

Zmieniony przez - Raptor10 w dniu 2005-07-31 12:35:38

_SFD JUJITSU TEAM_

Specjalista -

Saida
 Wysłana - 31 lipiec 2005 13:12      [zgłoszenie naruszenia]

spoko,ja juz tak ogolnie byłam u gienka,tyle tylko,ze z mama i nieco innymi dolegliwosciami.

a moja mama wychodzi z zalozenia,ze ja bolalo i to tak,ze mdlala z bolu,a ona nie poszla do lekarza,przezyla,wiec i ja przezyje.

zreszta tez rodzice by sie zdziwili,gdyby zobaczyli u mnie tablety hormonalne,zaraz by sobie pomysleli niewiadomo co

no ale trzeba będzie pójść,zdaje sobie z tego sprawę,że już nie ma co dłużej tego ciągnąć. dzięki za pomoc!!!

czanymotyl
 Wysłana - 31 lipiec 2005 13:35      [zgłoszenie naruszenia]

wiesz rodzice nie wszystko musza wiedzieć, to Twoja dolegliwość, więc, powinnaś się udac do ginekologa, pytając na forum nie trzymaz dobrze informacji, a jeżeli czekasz na diagnoze to lepij od razu mykaj do lekarza, z takim bolami powonnas iść

%-)

Specjalista -

kicia87
 Wysłana - 31 lipiec 2005 17:49      [zgłoszenie naruszenia]

tak tak ginekolog konieczny, tabletki hormonalne zmniejsza bolesnośc i obfitość twojej misiaczki a co do PMS to nei wiem, ale napewno ginekolog cie dobrze poinformuje. A co do tego czy możesz iść sama, to oczywiscie że tak!

VooDooDoll
 Wysłana - 31 lipiec 2005 18:15      [zgłoszenie naruszenia]

zaczęłaś miesiaczkowac w wieku 10 lat?

Specjalista -

Saida
 Wysłana - 31 lipiec 2005 19:34      [zgłoszenie naruszenia]

tak,zaczęłam miesiączkować w wieku 10 lat. dosyć szybko,wiem...ale zawsze szybciej się rozwijałam

karolalola
 Wysłana - 3 sierpień 2005 00:48      [zgłoszenie naruszenia]

Hmmm...
Trafiłam tu przypadkiem ale chętnie odpowiadam, bo również miałam takie problemy i to przez bardzo długi czas. Ibuprom nie pomaga, bo silny lek na baaardzo silny ból nigdy nie pomoże. Mi nawet zbytnio nie pomagały leki rozkurczowe typu No-spa i Scopolan (ale możesz spróbować) - najlepsze są czopki rozkurczowe Vegentalgin, bez recepty, naprawdę świetne i bardzo szybko pomagają! A tabletki hormonalne też są ok - brzuch boli dużo, duuużo słabiej, więc wtedy wystarczy trochę Scopolanu albo nawet nic. A tym Twoim pozostałym dolegliwościom przed, to pewnie tabletki dadzą radę i jakieś ziółka - może uspokajające, melisa, rumianek... No i te tabletki rozkurczowe możesz, a nawet powinnaś łykać już kilka dni przed okresem ale tu mam na myśli Scopolan.
Jak tak już leżysz i Cię skręca, to zawołaj o gorący okład, na przykład termofor albo po prostu ręcznik zamoczony we wrzącej wodzie i mocno wykręcony, na brzuch.
Scopolan: ok.5zł./10drażetek
Nospa: ok. 8zł./nie wiem ile =) chyba też z 10szt. (mocniejsza jest)
tabl.horm.: ok. 20-30zł/miesiąc
No to trzymaj się!
Karolina ;)

karolalola
 Wysłana - 3 sierpień 2005 00:58     
 Usunięta przez VooDooDoll za naruszenie Pkt1 regulaminu forum.
[zgłoszenie naruszenia]

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 6 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

PSM i bardzo bolesne miesiączki

Strony: 1 2 3 4 5 6