FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 5166 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Papież - co to wogóle ma być? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Papież - co to wogóle ma być?"   

luki3000
 Wysłana - 2 kwiecień 2009 19:26        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Oglądając dzisiaj w telewizji urywki związane z obchodami rocznicy śmierci Papieża zastanawiałem się nad jednym pytaniem:

- Czy ludzie naprawdę muszą sobie wybierać typa, wychwalać go za to, że jest "taki dobry dla innych", uważać za przewodnika, stawiać w instytucji zwanej Kościołem na pierwszym miejscu? Czy to leży w naturze ludzkiej? Bo nie wierze, że Papież to ktoś specjalny - to poprostu człowiek któremu inni ludzie stworzyli możliwości do czynienia dobra i że tak powiem wypromowali jako ikonę...
Papież to obłudnik. Dlaczego daje się całować po rękach? Może uważa, że jest kimś lepszym?
Ilu na świecie ludzi którym stworzono by takie warunki do podróżowania po świecie, czynienia dobra nie wykorzystało by takiej okazji w równym lub nawet lepszym stopniu niż np Karol Wojtyła? Więc dlaczego wynosimy Papieża ponad innych?

bezemocji
 Wysłana - 2 kwiecień 2009 19:49      [zgłoszenie naruszenia]

Ludzie mają potrzebę posiadania autorytetów, punktów odniesienia, pewnych wzorców moralnych. Dla wielu taką postacią był papież. Tak najkrócej.
W przerysowanej formie owa chęć wynoszenia człowieka przeradza się w kult jednostki z całymi ceremoniami wokół jego osoby. Z historii wiemy jak "ubóstwiano" faraonów, cesarzy, królów. Mechanizm psychologiczny nie jest zatem nowy. W przypadku religijnym silna potrzeba manifestacji uwielbienia dla ziemianina kłóci się z ewangelicznym - jeden tylko jest Ojciec oraz zakazu swoistego "bałwochwalstwa".
Polacy mają szczególny stosunek do papieża jako do rodaka i przywódcy stolicy piotrowej w jednej osobie. Szacunek i zachwyt trzeba przyznać ludyczno-obrządkowy i akcyjny. Poza tymi wydarzeniami wracamy do swojego mniej skupionego i całkiem grzesznego życia. Jeden z biskupów sprowadził typową postawę Polaka do: kremówki tak, encykliki - nie.
Co do boldowanego tekstu - Najpierw trzeba być wybranym papieżem, taki drobiazg

Zmieniony przez - bezemocji w dniu 2009-04-02 19:51:53

Specjalista -

alterus
 Wysłana - 2 kwiecień 2009 20:29      [zgłoszenie naruszenia]

Ojej, a niektórzy czczą już prawie Dowkinsa
Czemu JPII ma taki autorytet - bo jest głód sukcesu - w Polsce, pod wpływem dwóch takich co ukradli księżyc każdy komu się udało to ub-ek lub członek układu, więc nie dziw się że ludzie chcą miec choc jedną osobę która w tym bajzlu nie jest opluwana

Spierdalacz;)
[http://www.youtube.com/watch?v=oVKdDOnMyOE]

kubadruzy
 Wysłana - 2 kwiecień 2009 20:39      [zgłoszenie naruszenia]

Czy u autora tematu w domu wszyscy zdrowi?

JP2 kochało i po śmierci żegnało miliardy ludzi na całym świecie, inne religie i ich wyznawcy, nawet ludzie, ktorzy róznili się z KK, ale doceniali postać Karola Wojtyły. Wielki człowiek, największy Polak w naszej tysiącletniej historii. A jakiś luki3000 na forum insomnia pyta Więc dlaczego wynosimy Papieża ponad innych? , lol.
Cos czuje, ze padnie tu zaraz pytanie, gdzie był Bóg w czasie II WŚ, albo dlaczego papież umarł skoro Bóg go tak kochał Dyletanctwo niektórych naprawdę poraża :/

alterus
 Wysłana - 2 kwiecień 2009 20:43      [zgłoszenie naruszenia]

Nie, zaraz ktoś się spyta pewnie w czym bym niby taki wielki, skoro przez niego ludzie na AIDS w Afryce umierają

Spierdalacz;)
[http://www.youtube.com/watch?v=oVKdDOnMyOE]

kubadruzy
 Wysłana - 2 kwiecień 2009 20:52      [zgłoszenie naruszenia]

Tadeknorek
 Wysłana - 2 kwiecień 2009 21:03      [zgłoszenie naruszenia]

No pewnie, co to za argument, skoro żaden z tych pieprzonych murzynów nie jest z nami spokrewniony. Odległość w kilometrach, lub latach to najlepszy środek znieczulający. Podobnie z Inkwizycją- po co ciągle ją wypominać, skoro to było tak dawno? Tak dawno, że nawet nie wiemy, czy któryś z naszych przodków był spalony. No ale już jaki to krewny wśród umierających na AIDS czarnych?

Moim zdaniem autor tematu powinien leczyć się na łeb. To, co napisał całkowicie mija się z prawdą. To tak, jakby kogoś zupełnie przypadkowego jakiś biznesmen wybrał z tłumu, dał mu kasę i powiedział "podróżuj ile wlezie i ładnie przemawiaj do tłumów." A przecież to nie wystarczy, żeby zostać papieżem trzeba ładnie mówić o brzydkich rzeczach, bo sprzecznych z klasyczną, uniwersalną etyką. Mówić w gruncie rzeczy o nietolerancji przeplatając wywody słowami o miłosierdziu. Nie zauważać rzeczywistych skutków własnych decyzji i nauk.

Kremówki- wow, jaki swojski!

Niemniej jednak szacunek się należy, może to był człowiek, który szczerze wierzył w to wszystko, czego go Kościół nauczył..

Diabeł zakrył mi oczy ogonem.

Ekspert -

kubadruzy
 Wysłana - 2 kwiecień 2009 21:15      [zgłoszenie naruszenia]

to poprostu człowiek któremu inni ludzie stworzyli możliwości do czynienia dobra

Tadeknorek
 Wysłana - 2 kwiecień 2009 21:26      [zgłoszenie naruszenia]

Do czynienia dobrze innym. A tak w gruncie rzeczy to jest dobro na tym samym poziomie, co koncerty rockowe.

Diabeł zakrył mi oczy ogonem.

Ekspert -

luki3000
 Wysłana - 2 kwiecień 2009 21:37      [zgłoszenie naruszenia]

kubadruzy czy ja powiedziałem, że nie doceniam Karola Wojtyły? Uważam, że sposób w jaki traktuje się Papieża to jakaś pomyłka. Ja tu nie poruszam tematu Wojtyły ale mówie ogólnie. A po Tobie widać, że należysz do tych ślepo zapatrzonych powtarzających regułki...

"Wielki człowiek, największy Polak w naszej tysiącletniej historii." - telewizor Ci tak powiedział?

ostatnia "wypowiedzią" pokazałeś swój poziom, nie mam Ci nic do powiedzenia.

do tadeknorek: na świecie multum takich Wojtyłów, a gdy by nie zbieg różnych okoliczności Papieżem byłby ktoś inny a Wojtyła... mógłby być kimkolwiek

"To, co napisał całkowicie mija się z prawdą. To tak, jakby kogoś zupełnie przypadkowego jakiś biznesmen wybrał z tłumu, dał mu kasę i powiedział "podróżuj ile wlezie i ładnie przemawiaj do tłumów." - porównujesz biznesmena do instytucji kościoła? co to za porównanie? gdzie tu skala możliwości? biznesmenom na tace się nie kładzie co łaska...

Zmieniony przez - luki3000 w dniu 2009-04-02 21:40:26

Zmieniony przez - luki3000 w dniu 2009-04-02 21:42:27

Zmieniony przez - luki3000 w dniu 2009-04-02 21:44:22

kubadruzy
 Wysłana - 2 kwiecień 2009 21:44      [zgłoszenie naruszenia]

na świecie multum takich Wojtyłów, a gdy by nie zbieg różnych okoliczności Papieżem byłby ktoś inny a Wojtyła... mógłby być kimkolwiek

jesteś moim idolem

Zmieniony przez - kubadruzy w dniu 2009-04-02 21:45:17

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 13 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Papież - co to wogóle ma być?

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Warto przeczytać: Świadomość po "drugiej stronie" | Księga proroctw ??? | Kultura i filozofia wegetarianizmu - temat informacyjny | walka z domowymi palaczami | W poszukiwaniu straconego czasu. | Jak byc soba...? | Po co "coś" jest? | Ateiści są bardziej inteligentni, niż wierzący | Jak cos zmienic... | Do Grundmana i innych uduchowionych, farmakologia | Dawkins i kosmici | syzyfowe prace ateistów | Indoktrynacja pozbawia wolności | Newsy z życia laickiego. | Nienawiść | Znaczenie postepu technicznego na swiecie dla mnichow? | licence | business | lcci | jaki pajak dla poczatkujacego | chamsie | dziadków | Wybrałem temat Walka dobra ze złem,na podstawie wybranych przykł przedstaw literackie | Walka dobra ze złem,na podstawie wybranych przykł przedstaw literackie | desTinka | gillette | WSO rekrutacja | Monika Jastrząb | wso 2013 | jaki pajak dla poczatkujicego | aktorstwo | murzynki | mirus99 | max payne | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.