FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2524 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Paradox prawdy. 
[powiadom znajomego]    
Autor "Paradox prawdy."   

MJ_K
 Wysłana - 11 sierpień 2008 01:17        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Ostatnio spotkała mnie dosyć nieprzyjemna sytuacja,mianowicie dowiedziałem się po X latach od wielu osób, że jestem, krótko mówiąc złym człowiekiem. Moje zdziwienie było ogromne, ponieważ zawsze uważałem się za człowieka porządnego, czytaj z natury dobrego. Nie, żebym nie miał nic na sumieniu, ale myślałem, że "dobro jest górą". Moje pytanie brzmi następująco: Jaka jest faktycznie prawda? Czy nieważne jest to co ja sądzę o sobie z uwagi na brak obiektywnego osądu i to inni de facto określają jaki jestem? Czy zgoła odwrotnie?

maciekk_dg
 Wysłana - 11 sierpień 2008 01:47      [zgłoszenie naruszenia]

Hitler też myślał, że dobrze robi
a tak na serio "dobry" i "zły" to pojęcia względne, to jakim sie jest różnie działa na różnych ludzi, dla jednego będziesz złym do szpiku kości, dla innego będziesz niczym "do rany przyłóż"

Kriszo85
 Wysłana - 11 sierpień 2008 08:10      [zgłoszenie naruszenia]

Jeśli conajmniej kilku ludzi sądzi, że jesteś zły to musi coś w tym byc. Mój wujek mówi, ze nie jest nerwowy. Ale cała rodzina wie i mu powtarza, że jest zbyt nerowy i ma sie pilnowac. Sam siebie inaczej oceniasz.Często brakuje nam pokory i oceniamy z korzyścia dla siebie.Takie jest moje zdanie

Zamroczony
 Wysłana - 11 sierpień 2008 08:20      [zgłoszenie naruszenia]

myślę że skoro dużo osób tak twierdzi to prawdopodobnie taki jesteś
samego siebie jest trudno ocenić

traktuje internet smiertelnie powaznie
"człowiek stworzył boga na swój obraz i podobieństwo"

mm90
 Wysłana - 11 sierpień 2008 10:20      [zgłoszenie naruszenia]

wez grupke dresów

zaczepiaja ludzi itd.

typowe scierwo uliczne

podejdz do jednego i powiedz mu - 'jestes zlym czlowiekiem'

reakcja? wyśmieje cie w najlepszym wypadku

chodz widze po twoim stylu pisania ze to nie twoja liga

"I walk a higher path son."

Leon-62
 Wysłana - 11 sierpień 2008 11:17      [zgłoszenie naruszenia]

napisz cos wiecej, dlaczego inni uwazaja ze jestes zlym czlowiekiem? jestes nieuczciwy? zlosliwy? zachowujesz sie nie fair w stosunku do innych? jestes egoista? (chociaz ta ostatnia ceche niektorzy traktuja jako zalete..)

kasownick
 Wysłana - 11 sierpień 2008 11:39      [zgłoszenie naruszenia]

może po prostu ocena wynika z faktu iż nie spełniasz ich oczekiwań.
może ocenialiby cię dobrze, gdybyś był frajerem, który daje sobą manipulować.

flectere si nequeo superos, Acheronta movebo

Cahir
 Wysłana - 11 sierpień 2008 14:00      [zgłoszenie naruszenia]

czesto tak jest, że jak nie jesteś taki jakim inni chcieliby Cie widzieć to jesteś zły.

ja taką sytuacje miałem wczoraj, gdzie zostałem nazwany '******loną gwiazdą' bo śmiem w dyskusji nie zgadzać się z wszystkimi a patrzeć na sprawy z innego punktu widzenia i przedstawiać swoje zdanie.

Ludzie nie lubią jak łamie się ich (a tak naprawde im narzucone) reguły życia.

pozdrawiam
+Cahir+

NrG
 Wysłana - 11 sierpień 2008 14:30      [zgłoszenie naruszenia]

Ciekawe.
Ja mam zupełnie odwrotnie.
Większość ludzi, których znam (czyli jest ich mało) mówi o mnie, że jestem ogólnie dobry, przyjacielski, uczciwy i miły.
Ja o sobie myślę inaczej. Jestem zły, nie lubię innych ludzi, jestem egoistą i zawsze próbuje wyciągnąć najwięcej korzyści dla siebie, wcale nie staram się być miły jak z kimś rozmawiam, tylko jestem sobą. No po prostu uważam siebie za bardziej złego, niż dobrego człowieka, ale jest mi z tym dobrze. A w dodatku ludzie we mnie widzą dobrą osobę, choć wcale nie chciałem i nie staram się taki być (nie udaje kogoś kim nie jestem).

Autorze, może po prostu zacznij olewać ocenę innych i nie staraj się do niej dostosowywać?

Bo "prawda to dziwka, a tutaj ja jestem jej alfonsem"

Zmieniony przez - NrG w dniu 2008-08-11 14:31:09

.

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 12 sierpień 2008 01:49      [zgłoszenie naruszenia]

Dla nich jesteś zły.
Dla siebie jesteś dobry.

To jest proste jak budowa cepa, zależy od indywidualnego systemu wartości.

Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

mrowkamegi
 Wysłana - 21 sierpień 2008 18:30      [zgłoszenie naruszenia]

z zycia...
- oj ta kobieta jest zla, jak moja ciotka tu weszla i na nia spojrzala to odrazu wiedziala co to za typ...
-a co o mnie myslisz? jestem dobrym czy zlym czlowiekiem?
-jakbys byla zlym czlowiekiem to bym z toba nie gadala. (jescze miesiac wczesniej unikala mnie jak ognia i nie gadala
Okazalo sie ze jestem zlym czlowiekiem... a kim jest ta kobieta zeby mnie oceniac ? moze ona ma w sobie jeszcze wiecej zlego? czy jakas konwencja ustala w ktorym miejscu konczy sie dobro a zaczyna zlo?
To tak samo jak z tym powiedzeniem; kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamien...
a z drugiej strony mysle ze to sie nazywa odbicie lustrzane, ludzie ktorzy nie akceptuja u siebie pewnych zachowan wytykaja i przypisuja je innym...

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 4 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Paradox prawdy.

Strony: 1 2 3 4

Warto przeczytać: Czy Bóg ma jakieś wady?? | Prosze o pomoc w znalezieniu... | Jak to z tymi kosmitami?? | Przypowieść.... | ELITA dla USERÓW | Biblia z LEGO | Gdy pojawia się problem.. | BUDDYZM A RODZINA ! ! ! | Sny prorocze.. | ODDAJ KREW- TO NIE BOLI | nieprzerwane wqr...zdenerwowanie vs. nauka | Niebezpieczna polityka IV RP wobec tolerancji religijnej i wolności religijnej! | BUDDYZM W POLSCE | New Age | Sektofobia | Życie po śmierci fikcja czy rzeczywistość | gracjan | izrael | prawdziwa szmata | szmata | performa | bielizna | pończochy | chłopaki z baraków | z poznańskiego łazarza | kim-kardashian | hachiko | fotki | chyba jej nie podniecam | ignore48 | ślubu | brak oplaty OC | goła | spłoną wozy TVN | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.