FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1908 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Parkowanie na chodniku 
[powiadom znajomego]    
Autor "Parkowanie na chodniku"   

pudelos
 Wysłana - 12 maj 2015 22:01        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam,

Tak wiem, temat wałkowany tysiąc razy jak nie więcej niemniej jednak ciekawi mnie wasza ocena.

Przeprowadziłem się ostatnio do nowego mieszkania i wszystko byłoby ok gdyby nie jeden oszołom, który z manią strażnika teksasu próbuje wprowadzić porządek pod budynkiem. Chodzi oczywiście o parkowanie na chodniku. Szanowny jegomość twierdzi ze chodnik szeroki na 4-5 metry nie jest przeznaczony dla samochodów i praktycznie codziennie wsadza kolejnej ofierze kartkę za szybę.

Poniżej zdjęcia i 2 samochody które wg wspomnianego obywatela nie powinny się tam znajdować.

[s2.ifotos.pl/img/201504141_wesqnsw.jpg]

Pytanie brzmi kto ma racje? Chodnik jest bardzo szeroki jak wspomniałem, auta nie przeszkadzają pieszym. Jedynie do czego można by się przyczepić to ze stoją tuż przy wyjeździe z garażu podziemnego.

Z góry dziękuje za odpowiedzi :)

gastxxx
ole !
 Wysłana - 13 maj 2015 15:56      [zgłoszenie naruszenia]

Osiedle zamknięte?
Strefa ruchu?
Ogólnie to u mnie pod blokiem z 30 aut tak stoi, tylko że bokiem (ale za to chodnik wąski, bo z 1-1,5) i nigdy policja ani SM nic do tego nie miała. Za to oczywiście parówa-społeczniak jakieś karteczki sobie wsadza w stylu (to nie jest parking) - kwestia doprowadzenia do konfrontacji z parówą, bo znając życie to jakiś sfrustrowany nieudacznik, ew wyebać bombę na ryj jak będzie gmerał przy aucie.

"No i chuj, ważne że poruchał he he kurwa razdwatrzy"

pudelos
 Wysłana - 13 maj 2015 16:28      [zgłoszenie naruszenia]

Osiedle jest otwarte ale jest to wlasnosc wspolnoty (50 mieszkan) stad ow osobnik sie pruje ze obcy mu staja pod blokiem.
Oczywiscie posrod tych obcych jest wielu mieszkancow bloku, ktorzy nie maja garazu podziemnego. Innych miejsc parkingowych jest niewiele stad sporo osob staje na chodniku.

Na zdjeciu widac srebrnego Opla Astre - stoi na prawej czesci drogi ktora jest droga pozarowa. Kilka telefonow spoleczniakow sprawilo ze juz nikt tam nie staje...
Ogolnie dzialania tego pana jak i innych spoleczniakow maja na celu ograniczenie miejsca obcym i mieszkancom co mi srednio przypada do gustu.

Poki co jego jego pomyslowosc skonczyla sie na karteczkach za szyba, na slupach i podniesionymi wycieraczkami.
Jeden osobnik ktory podobnie jak ja nie podziela jego mysli napisal mu mniej wiecej zeby sie leczyl :)

Jest to 31 letnia parowa, lekko wylysiala ktora najwyrazniej cierpi na brak pomyslow na zycie.
Lac go nie bede bo niepelnosprawnychy nie wypada ale chce mu jednoznacznie przekazac zeby dal sobie siana, najlepiej powolujac sie na jakis paragraf ze parkowanie w tym miejscu jest poprawne.

gastxxx
ole !
 Wysłana - 13 maj 2015 19:46      [zgłoszenie naruszenia]

Art. 47. 1. Dopuszcza się zatrzymanie lub postój na chodniku kołami jednego
boku lub przedniej osi pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej
nieprzekraczającej 2,5 t, pod warunkiem że:
1) na danym odcinku jezdni nie obowiązuje zakaz zatrzymania lub postoju;
2) szerokość chodnika pozostawionego dla pieszych jest taka, że nie utrudni im
ruchu i jest nie mniejsza niż 1,5 m;
3) pojazd umieszczony przednią osią na chodniku nie tamuje ruchu pojazdów na
jezdni.
©Kancelaria Sejmu s. 46/229
2015-05-08
2. Dopuszcza się, przy zachowaniu warunków określonych w ust. 1 pkt 2,
zatrzymanie lub postój na chodniku przy krawędzi jezdni całego samochodu
osobowego, motocykla, motoroweru, roweru lub wózka rowerowego.
Inny pojazd o
dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 2,5 t może być w całości
umieszczony na chodniku tylko w miejscu wyznaczonym odpowiednimi znakami
drogowymi.

pudelos
 Wysłana - 13 maj 2015 20:29      [zgłoszenie naruszenia]

Dzieki :) A jak sie ma punkt 1) na danym odcinku jezdni nie obowiązuje zakaz zatrzymania lub postoju do oznaczonej drogi przeciwpożarowej? Nie oznacza to ze auta nie mogą stać po jej obu stronach poza wyznaczonymi miejscami, np zatoczka?

INSOMNIA
 Wysłana - 14 maj 2015 02:35      [zgłoszenie naruszenia]

Brak zakazu = można stawać.

E:
Chodzi mi o chodnik.

Zmieniony przez - q2w w dniu 2015-05-14 02:36:27

pudelos
 Wysłana - 14 maj 2015 19:23      [zgłoszenie naruszenia]

Dzieki za odpowiedź :)

Dzisiaj miałem konfrontacje z januszami. Wracam z pracy a tam grupka oszołomów debatuje nt. złych kierowców. Zaparkowałem centralnie koło nich, wysiadam z auta po czym podchodzi do mnie jeden i od razu pyta czy tu mieszkam i czemu tu staje. Ogólnie był dość przyjaźnie nastawiony i szybko mu wytłumaczyłem ze nasze prawo nie zabrania mi tutaj stawać. Coś tam jęczał ze co by było jakby karetka przyjechała, jak tu stoję to pod wejście nie podjadą (10m dalej). Ogólnie nie srał sie do mnie jak sie dowiedział ze tu mieszkam i tylko mi oznajmił ze ich grupowa terapia ma na celu znalezienie sposobu na tych "obcych" :)
Był też ten oszołom od ulotek za wycieraczką ale słowem sie nie odezwał, może dlatego ze duży ze mnie misiek :D

Dragonov
 Wysłana - 14 maj 2015 21:13      [zgłoszenie naruszenia]

To w garażu nie ma miejsca przeznaczonego dla każdego mieszkania? Czy jakaś inna parówa żałuje kilku złotych na wynajęcie swojego miejsca?

pudelos
 Wysłana - 14 maj 2015 22:08      [zgłoszenie naruszenia]

Na 50 mieszkań jest 25 miejsc w podziemiach. Sa to wykupione zloty parkingowe. Deweloper sobie życzył 40k od miejsca a ja bez kredytu nie miałem takiego budżetu, poza tym budynek znajduje się blisko Wisły wiec przy najbliższej powodzi wszyscy będą pływać.

gastxxx
ole !
 Wysłana - 15 maj 2015 12:52      [zgłoszenie naruszenia]

Ceny podziemnych miejsc parkingowych są po prostu chore - kilkadziesiąt k za miejce w piwnicy... i to kórwa za jedno auto.

pudelos
 Wysłana - 15 maj 2015 13:05      [zgłoszenie naruszenia]

Dla mnie absurdem jest tez to ile przydziela sie miejsc parkingowych projektujac nowy budynek. Gdzies tam slyszalem ze jest to 0,3 na mieszkanie podczas gdy teraz kazdy ma samochod jak nie dwa. Kumpel mial mozliwosc wykupienia za 8k miejsca pod chmura a na cos takiego bym jeszcze przystal. U mnie natomiast miejsc na zewnatrz nie dalo sie kupic i jest jak na lekarstwo a te podziemne kosztowaly tyle co nowa Skoda Fabia :) Deweloper na pytanie skad taka cena odpowiedzial "a bo sprzedaja sie dobrze".

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Parkowanie na chodniku

Strony: 1 2

Warto przeczytać: tekst pełnomocnictwa | Inwestycje a ryzyko | Gdzie najlepiej oszczedzac od podstaw. | Fakury VAT | GPW - Nasze inwestycje. | Mandat-kilka pytań | Zwrot ze straty poniesionej na gpw | Spisywanie itd | Platnosci za granica (wycieczka) | Mandat - przechodzenie nie na przejsciu | Zgubiłem legitymacje szkolną co mam zrobic? | Niepełnoletni maturzysta | Biznes Plan | druga dziekanka z rzędu?- mozna? | Podatek od umowy zlecenie | elementarz początkującego inwestora - GPW | pruszków | mafia | kieszonkowcy | kieszonkowiec | predrag | naga | kursy | intercyza | snowboard | cannes | zazdrość | balony vol1 | lesinelle | kępka | sonia | kaim ewa | kurtka skórzana | komedia | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.