FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2865 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Paszport 
[powiadom znajomego]    
Autor "Paszport"   

zelek5555
 Wysłana - 2 maj 2010 17:09        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam!

Mam pytanie dotyczące paszportu a mianowicie mam paszport wyrobiony w 2001 roku i jest wazny do 2011. Jest to normalny paszport. Chcąc do Kanady lecieć trzeba mieć albo wize, albo paszport biometryczny. A paszporty biometryczne są wydawane od 2006 roku jeżeli się nie myle. I nie chcąc iść na rozmowę z konsulem do Warszawy można na tym paszporcie lecieć. Moje pytanie brzmi czy jest opcja wymiana paszportu teraz jeżeli został mi jeszcze rok do nowego? A jeżeli nie to mogę np. go zniszczyć podrzeć, spalić cokolwiek i zgłosić np. zgubę paszportu i wtedy mi wyrobią biometryczny bez problemu i polecę bez wizy do Kanady? Czytałem wiele na stronce Ambasady Kanadyjskiej. I mnie to ciekawi. Proszę o odpowiedź. Dziękuje z góry ;)

cooltras
 Wysłana - 2 maj 2010 20:54      [zgłoszenie naruszenia]

Podpinam się do pytania, bo mam prawie podobną sytuację. Mam jeszcze ważny paszport do marca 2011,ale we wrześniu jadę za granicę (przy powrocie ważność paszportu musi wynosić minimum 6 miesięcy i zabraknie mi dosłownie 2 tygodni)

Każdego dnia, rośnie nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę!!:)

Znawca -

zelek5555
 Wysłana - 3 maj 2010 00:13      [zgłoszenie naruszenia]

nikt nie zna odpowiedzi na moje nurtujące pytanie?

DesertBAN
 Wysłana - 3 maj 2010 01:29      [zgłoszenie naruszenia]

nic

Zmieniony przez - DesertBAN w dniu 2010-05-03 01:30:05

Pan_kracy
 Wysłana - 3 maj 2010 09:38      [zgłoszenie naruszenia]

mozesz powiedziec ze Ci sie zniszczył i isc wymienic na nowy - nie moga robic o to problemów

LaRoux
 Wysłana - 3 maj 2010 11:02      [zgłoszenie naruszenia]

masz prawo na wyrobienie nowego paszportu, po mimo tego że stary jest jeszcze ważny. Anulują Ci poprzedni

bo księżniczka jest tylko jedna .

ariana20
 Wysłana - 14 maj 2010 21:35      [zgłoszenie naruszenia]

do cooltras:
Ustawa o dokumentach paszportowych z 2006 r. Art. 35. Utrata ważności dokumentu paszportowego nie pozbawia jego posiadacza prawa wjazdu na podstawie tego dokumentu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.-->wiec chyba pozwola ci wrocic

z ciekawosci skad wziales to ze przy powrocie musi byc paszport wazny 6 miesiecy??

"Dmuchawce, latawce, wiatr...do Ciebie po niebie szłam...Tobą oddycham..."

JA_rosz
 Wysłana - 15 maj 2010 14:17      [zgłoszenie naruszenia]

nie przy powrocie tylko przy wjezdzie do innego kraju paszport musi byc wazny pol roku

ariana20
 Wysłana - 15 maj 2010 19:31      [zgłoszenie naruszenia]

aaaaaaaaaaaaaaaaaa zle zrozumlam

"Dmuchawce, latawce, wiatr...do Ciebie po niebie szłam...Tobą oddycham..."

curoi
 Wysłana - 15 maj 2010 20:31      [zgłoszenie naruszenia]

Można wyrobić nowy, jeśli stary jest jeszcze ważny, o ile dobrze pamiętam odlicza się wtedy część opłaty za nowy - proporcjonalnie do ilości czasu przez jaki stary jest jeszcze ważny. Im bliżej do wygaśnięcia, tym drożej.

Co do zniszczenia - płaci się wtedy chyba 200% za nowy.

cooltras
 Wysłana - 15 maj 2010 21:29       [zgłoszenie naruszenia]

ariana dobrze zrozumiała jadę na wakacje do Turcji i wracając do kraju paszport musi być ważny jeszcze min. 6 miesięcy (piszą to we wszystkich folderach turystycznych) i tak jak mówiłem zabraknie mi niewiele,ale zabraknie.

Ale już porobiłem zdjęcia i wyrabiam nowy,bo nie mam zamiaru potem zostać na granicy przez widzimisie jakiegoś Turaka

Każdego dnia, rośnie nieuchronnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w dupę!!:)

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Paszport

Warto przeczytać: Kazus prawny-prawo cywilne czyny niedozwolone | Mieszkanie, księga wieczysta | konto w banku | Windows w domu - licencja | Zmiana nazwiska... | aukcje allegro sprzedajacy kupujący | kontrola przedsiebiorstwa | Jakie wyroki? | Wysyłka telefonu pocztą | Naruszenie nietykalnośći w szkole | granica niemiecko - francuska | Co grozi? | Wideofilmowanie w miejscu publicznym-jakieś ograniczenia??? | fundusze mezzanine | sąd grodzki | ZłAMANIE nosa | XTC | showup motylek | wódka ziemniaczana | wódka skłąd | taco hemingway | DUŻA WAGA PARTNERKI | opowiadania incest | festival | 90 festival | całkowity | martynka filmik obciaga | doradca podatkowy | Eger | monika sewiołło | edyta | michel kors | kulczyk | jolanta | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.