FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 5544 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Pesymista czy optymista ? 
[powiadom znajomego]    
Opcja Wyniki Głosuj
Optymista 
Pesymista 
wyniki ankiety dostępne po głosowaniu
wyniki ankiety dostępne po głosowaniu
Autor "Pesymista czy optymista ?"   

aMarcin
 Wysłana - 24 sierpień 2004 01:34    | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

No wlasnie, jak w temacie. Ja mowie odrazu, ze jestem pesymista/realista, bo w dzisiejszych czasach na jedno wychodzi. Moim zdaniem optymizm to "opium dla mas", ciagle wmawianie sobie, ze jeszcze wszystko co najlepsze przed nami, az w koncu przyjdzie pora rozczarowan, zalu. Bedac pesymista/realista mozna sie w pewien sposob przed tym "uchronic". Piszcie co o tym myslicie.

"Death is for many of us the gate of hell; but we are inside on the way out, not outside on the way in"

Methos
 Wysłana - 24 sierpień 2004 08:27      [zgłoszenie naruszenia]

"realista" powinienes dodac do ankiety :)
Ja tez trzymam sie realnego-pesymizmu..
Jak sie uda to dobrze, a jak nie to nie jestem przynajmniej zaskoczony, poza tym oceniam chłodno i bez emocji swoje i innych mozliwosci, dzięki temu moja ocena sytuacji jest czysta...

I na koniec taka moja wersja optymizmu :

Optymizm - to sytuacja w której nie znamy wszystkich danych i nie mamy wszystkich informacji.

Ekspert -

nervee
 Wysłana - 24 sierpień 2004 08:58      [zgłoszenie naruszenia]

Ja jestem realistycznym-pesymistą
Chociaż ponoć pesymizm nie istnieje, jest to tylko coś w stylu dołowania się lub znudzenia człowieka życiem , ja i tak wiem że ealistyczno-pesymistyczny pogląd na świat jest w obecnym świecie dobry.

Sprzedam:
Mercedes 190E 1.8 90'
Audi 80B4 93' 1.9 Td

Ventinari
 Wysłana - 24 sierpień 2004 10:00      [zgłoszenie naruszenia]

pesymista bo zmuła ostatnio totalna u mnie

Busterje
 Wysłana - 24 sierpień 2004 13:45      [zgłoszenie naruszenia]

siema nervee
ja jestem pesymista/realista ajak

Ouch Dream Team
Bunny Kozak Team
If I wait to wake you I'll never ask you Would you take my hand? In the deepest end Would you stay and drown in me?

nervee
 Wysłana - 24 sierpień 2004 17:30      [zgłoszenie naruszenia]

Busti
Czyli mamy przewagę pesymistów, dlatego smutny nasz los mieszkającym w takim kraju smutasów

Sprzedam:
Mercedes 190E 1.8 90'
Audi 80B4 93' 1.9 Td

INSOMNIA
 Wysłana - 24 sierpień 2004 19:27      [zgłoszenie naruszenia]

Tak myślałem, same smutasy co nawet w płatkach śniadaniowych Apokalipsę przewidują Widzę, że trochę źle pojmujecie optymizm, to nie jest "życie z głową w chmurach", to po prostu dobre spostrzeganie świata, w ogóle optymiści są zdrowsi i szczęśliwsi, bardziej zadowoleni z życia. Ludzie wolą sobie szukać za przyjaciół i partnerów ludzi wesołych, a nie rozpaczających. Zresztą jaki postrzegasz świat, taki on dla Ciebie jest. Więc skoro postrzegasz świat jako piękny, taki dla ciebie będzie, jeśli myślisz, że za rogiem czai się morderca, w końcu się zaczai. Ja oddałem swój głos na optymistę. I pamiętajcie, że życie z głową w chmurach, a optymizm to dwie różne sprawy

aMarcin
 Wysłana - 24 sierpień 2004 19:33      [zgłoszenie naruszenia]

ale wiesz to nie jest tak, ze ja chodze caly czas zdolowany i we wszystkim widze cos zlego

Zmieniony przez - aMarcin w dniu 2004-08-24 19:33:38

"Death is for many of us the gate of hell; but we are inside on the way out, not outside on the way in"

AvP
 Wysłana - 24 sierpień 2004 19:55      [zgłoszenie naruszenia]

"Optymizm- postawa wyrażająca się wiarą w pomyślny rozwój zdarzeń i dostrzeganiem pozytywnych stron życia."--> słownikowa definicja.
Zatem optymista czy pesymista a może całkiem inna postawa? Otóż jestem za optymizmem, ponieważ mając negatywne nastawienie do przyszłych celów nigdy tak naprawde ich nie osiągniemy a tymbardziej pogrążymy samego siebie. Ponadto rzeczywiście zabrakło tutaj pojęcia "REALISTA"- a z tego względu że zbytni optymizm może również okazać się klęską, dlatego też najlepiej być osobą optymista/realista- pojęcia nie wykluczają się wzajemnie, a taki mix to dobra strategia na przyszłość[ moje zdanie].

"Niszcz wrogów- łącz przyjemność z pożytecznym"

INSOMNIA
 Wysłana - 24 sierpień 2004 20:25      [zgłoszenie naruszenia]

ja jestem realista na pewno nie pesymista

mosay
 Wysłana - 24 sierpień 2004 20:28      [zgłoszenie naruszenia]

tak... pesymizm niszczy wole, odbiera nadzieje na osiagniecie celu jednym slowem posiadanie wszystkich danych jest szkodliwe

optymizm: definicje juz byly, wiec nie pozostajen ic dodac ze polaczony z dzialaniem i "realizmem", wyczuciem sytuacji powiedzmy, jest piekna recepta na szczescie....

na emeryturze %)

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 5 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Pesymista czy optymista ?

Strony: 1 2 3 4 5

Warto przeczytać: brak emocji | Problem ze sobą | Czy tak wygląda cały świat? | Ludzie się zmienili Ja nie... | Chce się zmienić | Kwiatki z Koranu | notoryczne klamstwo..choroba? | PROSZĘ O POMOC W NAPISANIU PRACY | Czy Europa zawdzięcza swoje bogactwo chrześcijaństwu? | Szukaj w ludziach dobra! :) | Ograniczenie pojmowania | psychoterapia metodą Gestalt | działanie szatana | Dekalog pod lupą | Fatima - tańczące Słońce | Obraza uczuć religijnych | Lukassssja | wywołuje ciarki | humor | gordon bros | podrywanie | kurewstwo | barcelona | ekspres | maniek87 | seks i narkotyki | sado maso | kratownica | v_c_t_r | humanizm | steam | Vw golf ma aluminiowe zawieszenie | tyna164 | dopalacze | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.