FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 3212 razy ¬

ROZRYWKA | Nauki Humanistyczne
Petersburg 
[powiadom znajomego]    
Autor "Petersburg"   

adziapinki
 Wysłana - 1 luty 2007 17:55        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Cześć! Mój temat maturalny to Petersburg miasto , bohater w literaturze polskiej i zagranicznej . czy ktos mógłby mi pomóc , bo nie mam zielonego pojęcia jak się za to zabrac i od czego mam zacząć. Lektury które wybrałam to "Zbrodnia i Kara" "Dziady" i "miedziany jeździec" ale nie mam zielonego pojęcia co dalej za co sie wziąść i jak napisac konspekt. czy ktos bedzie w stanie mi pomóc?

Adelajda

vogue
 Wysłana - 1 luty 2007 20:09      [zgłoszenie naruszenia]

Moze zacznij ogolnie od charakterystyki miasta, jak bylo kiedys, jak jest dzis...pomysl, na co chocialabys zwrocic uwage, czy jest to miasto mroczne, nieprzyjazne, czy przeciwnie...

[nauka.katalogi.pl]

.

Znawca -

stroficzka
 Wysłana - 1 luty 2007 20:45      [zgłoszenie naruszenia]

mysle ze moglbys znalezc jeszcze jakies lektury,trzy moga sie okazac niewystarczajace...

[wizaz.pl/akcje/vichy/glosowanie.php?id=78525] KLIKNIJ PROSZĘ :)

Znawca -

adziapinki
 Wysłana - 2 luty 2007 11:16      [zgłoszenie naruszenia]

vogue dzieki za podpowiedź. Co do lektur własnie mam z tym problem wiem że trzy mogą nie wystarczyć , ale nie mam pomysłu jakie jeszcze wziąść macie może jakieś propozycje? Nie wiecie czy moge korzystać z artykułów opublikowanych w necie? Będe bardzo wdzięczna...

Adelajda

stroficzka
 Wysłana - 2 luty 2007 14:49      [zgłoszenie naruszenia]

wziąć!

co do artykulow znalezionych w internecie - to zalezy jakiego sa rodzaju,jezeli to informacje ze sciag to odradzam,ale jezeli znajdziesz jakie artykuly z gazet to mysle ze jak najbardziej

Znawca -

socios
 Wysłana - 2 luty 2007 15:06      [zgłoszenie naruszenia]

moze nie podam ci konkretnych tytulow ale podpowiem ze powinienes potraktowac temat holistycznie.... a wiec poszukac czegos n.t Piotra I (bo to on, wielki wizjoner, zalozyl Petersburg na bagnach rosyjskiej polnocy)....na pewno "Zbrodnia i kara".... nastepnie poszukac czegos o dekabrystach (to wiaze sie z "Dziadami") no i czegos z nowszej historii.... a wiec rewolucja pazdziernikowa.... na ten temat powstalo kiedys pewne dzielo Amerykanina Johna Reeda ...tytul byl "Dziesiec dni ktore wstrzasnely swiatem"... ta ksiazka byla swego czasu "biblia" bolszewikow....za ta dzielo, po smierci, autora pochowano pod murami Kremla... nastepnie poszukalbym czegos o okresie czystek stalinowskich.... wiadomo- Leningrad
byl zawsze w opozycji do Moskwy..... no i oczywiscie cos o II wojnie sw. ,,, wszak Leningrad to Miasto Bohater... ponad 900 dni oblezenia faszystowskiego...a jednak przetrzymali... generalnie musisz dokladnie przeszukac literature rosyjska.... zacznij od tworczosci epoki romantyzmu... Puszkin, pozniej Czechow, Dostojewski .....

adziapinki
 Wysłana - 3 luty 2007 19:15      [zgłoszenie naruszenia]

Hej dzieki wielkie! a wracajac do tego artykulu to moglby ktos sprawdzic tego linka i powiedziec mi czy moge go uzyc w swej pracy?

[http://www.enigma.pl/Nowa%20Enigma/mysli/JoannaMarciniak/oknoRosji.html]

a jesli bede mogla to mam podac normalnie adres internetowy w swoim planie?

Adelajda

stroficzka
 Wysłana - 5 luty 2007 10:54      [zgłoszenie naruszenia]

wydaje mi sie,ze jest to artykul,ktory mozesz wykorzystac. w bibliografii podajesz cala trone internetowa oraz date i godzine

Znawca -

DISKOPOLO
 Wysłana - 6 luty 2007 08:41      [zgłoszenie naruszenia]

Jeśli tekst pochodzi z Internetu można go opisać tak:
Godlewski Konrad: Sztuczne języki przeżywają renesans. W: "Gazeta Wyborcza" [online]. 21-12-2004 [dostęp 21 grudnia 2004]. Dostępny w World Wide Web: [serwisy.gazeta.pl/kultura/1,34169,2459055.html].

tera mie to wali bo jestem na fali

Znawca -

adziapinki
 Wysłana - 6 luty 2007 20:13       [zgłoszenie naruszenia]

wielkie dzieki za pomoc i bede bardzo wdzieczna jesli ktos by mial jeszcze jakies informacjie i chcialby pomoc , bo z checia kazda pomoc przyjme! chodzi mi o co kolwiek co mogloby mi sie przydac! :)

Adelajda

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Petersburg