FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1804 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Grafika i Fotografia
Photoshop/niewyjaśniony problem - raz kolejny 
[powiadom znajomego]    
Autor "Photoshop/niewyjaśniony problem - raz kolejny"   

Sebek PL
 Wysłana - 1 luty 2007 10:41        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam. Kiedyś (jeszcze na starym SFD) w fotografii był potężny post WSZYSTKO O PHOTOSHOPIE czy coś w tym stylu, liczył około 200 stron i właśnie tam chciałem zadać te oto pytanie, które zadaję tu. Nie chciałem wwalać się komuś w temat, więc założyłem nowy, mianowicie chodzi o ten tutorial [tutorials.watchandlearnphotoshop.com/tutorials/ps/redblackwhiterd.html] opisuje on jak zrobić fotkę 3kolorową (np. czerwony-biały-czarny)
w skrócie gość pokazuje:
1) otwieramy fotkę, którą chcemy przerobić.
2) otwieramy SELECT >> COLOR RANGE >> SELECT: RED i ok
3) tworzymy nową warstwę, odznaczamy podgląd BACKGROND'u i widzimy tylko czerwony kolor (1:20min <-- ten moment na filmiku)

Czy ktoś może mi wytłumaczyć dlaczego mi nie pojawia się czerwony kolor ? jest tylko przez cały czas zaznaczenie obszaru fotka: [img213.imageshack.us/my.php?image=phmn5.jpg]

Dopiero zaczynam w photoshopie i jak widzę taki banalny problem już na początku to uwierzcie - ręce opadają

P o M o C y ! ! !

stare sfd było fajne

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 1 luty 2007 16:14      [zgłoszenie naruszenia]

No proste. Chodzi o to, że faktycznie zaznaczyłeś kolor czerwony. Faktycznie swtorzyłeś nową warstwę z zaznaczeniem obszaru, który był na Backgroundzie czerwony. Problem w tym, że na nowej warstwie masz tylko zaznaczenie i nic więcej. Musisz to zaznaczenie czymś wypełnić.

Na przykład możesz do tej warstwy skopiować to co miałeś na background. Tworzysz warstwę przez Layer/New/Layer via copy, Wtedy masz w nowej warstwie tylko czerwony a Background możesz zrobić jaki Ci się tylko podoba.

Zmieniony przez - OloKK w dniu 2007-02-01 16:19:01

Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

Sebek PL
 Wysłana - 1 luty 2007 23:42      [zgłoszenie naruszenia]

Olo dzięki, zaraz będę próbował, ale tymczasem napisz mi dlaczego dla tego gościa wychodzi a mi nie? przypomnę że robię wszystko tak jak on, a powiem więcej - raz mi to wyszło i mam przerobioną fotkę na kompie !

stare sfd było fajne

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 1 luty 2007 23:54      [zgłoszenie naruszenia]

Mnie tam też wychodzi jak trzeba. Nie mam pojęcia co robisz nie tak

Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

Sebek PL
 Wysłana - 2 luty 2007 23:44       [zgłoszenie naruszenia]

Już Ci piszę co robiłem nie tak bo dla mnie (niewtajemniczonego) nie było różnicy czy ja robię nowy Layer czy robię kopię wiem 0 komentarzy już wszystko gra i dzięki Ci jeszcze raz, że zechciałes wgłębić się w mój problem jako jedyny . Już wiem do kogo się zgłaszać jakby co :D
SOg !

stare sfd było fajne

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Photoshop/niewyjaśniony problem - raz kolejny

Warto przeczytać: moje zdjatka :))) | To i ja dam jakieś fotki, aktualizacja na 16 stronie. :-D | Moje kochanie :-) | mamo my je gloopi! | Stokrocia-czyli ja:D | pare zdjec ze SKOKOW | Łokurva team czyli historia pewnego zlotu.. %) | to ja (kuba) nie znacie mnie... | Ja + Moja Kasia + Studniówka + Bonus%-) | ms sound..czyli w muzyce sila :) ....ja | moj kocurek | Krytykant - pierwsza odsłona, innych nie będzie %-) | My dog :-) | Ja...I nie tylko! | Kot, który wabi się... kot :-) | Mój Axelek :) | poradnia zdrowia pschicznego | z ukrycia | xantia | odwołanie od reklamacji | trzecia wojna światowa | darmowe kamery | BMI | nagość a dzieci | andrzeju wchodzisz | shineonyou | prawo opieki nad dzieckiem | miss mokrego potkoszulka | tia carrere playboy | ksiazki multimedialne | ayahuasca | krowa parowki | za głęboko | miecio99 | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.