FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemylenia seks

∑ temat zosta odczytany 12912 razy ¬

ROZRYWKA | Pasje i podre - mae i due
Piana w akwarium 
[powiadom znajomego]    
Autor "Piana w akwarium"   

bardota..
 Wysana - 22 listopad 2006 14:54        | zgo naruszenie regulaminu

Sprawd ile procent masz tuszczu

Mam akwarium, szklana kule i jedego bojownika. Oczywicie nie mam pompki. Na powierzchni wody zbiera si piana, ostatnio jest jej coraz wicej. Zmieniam wode raz dwa razy w tygodniu. Skad bierze sie ta piana i jak jej unikn?

Ludzie narzekaj na staro,nie potrafi doceni e mog pozna kady etap

groke
 Wysana - 22 listopad 2006 15:34      [zgoszenie naruszenia]

kup sobie zwykle male akwarium i nie mecz rybki...

Grezegor
 Wysana - 22 listopad 2006 15:35      [zgoszenie naruszenia]

ja sie nie znam ale przeczytalem ze piana w akwarium to rozkladajace sie pozostalosci pokarmu. moze to wynikac z przekarmienia albo nie za dobrego jakosciowo pokarmu. sprobuj dawac mu mniej albo zmienic pokarm. ewentualnie karmienie zywym pokarmem(rozwielitki, oczliki) moze pomoc w oczyszczaniu. tylko musi byc go nadmiar, zeby zdazyl oczyscic akwarium zanim sam zostanie zjedzony.

pozdro

Raskus
Biofil
 Wysana - 22 listopad 2006 15:37      [zgoszenie naruszenia]

Sam ten bojownik jesty??

Poczytaj w internecie o bojownikach powinna byc informacja o tym(z tego co pamietam), e to normalne, ale nie jestem pewien. Poczytaj o bojownikach

[http://www.insomnia.pl/AUTODESTRUKCJA%2C_czyli_poci%C4%85g_ku_%C5%9Bmierci-t209419.html]

[http://www.****************/temat7346-strona1/] SNY

Andromedaa
 Wysana - 22 listopad 2006 16:21      [zgoszenie naruszenia]

Piana na wodzie wiadczy o zanieczyszczeniu jej

Dotyczy to nawet rzek ... to tak na marginesie

Znawca -

bardota..
 Wysana - 22 listopad 2006 18:43      [zgoszenie naruszenia]

dziekuje bardzo, woda jaka jest taka jest dbam o czystosc ale jakosci wody nie zmienie. Sprbuje zmienic pokarm.Dziekuje za pomoc

Ludzie narzekaj na staro,nie potrafi doceni e mog pozna kady etap

szkamil
 Wysana - 29 listopad 2006 20:16      [zgoszenie naruszenia]

Zapraszam na [www.akwarystyka.com.pl]

Pozdrawiam

Aloj
 Wysana - 11 stycze 2007 01:08      [zgoszenie naruszenia]

witam piana w akwarium z bojownikiem to co jak najbardziej normalnego i pozytywnego. Samiec poprostu buduje gniazdo.

marc_el
 Wysana - 15 stycze 2007 12:07      [zgoszenie naruszenia]

witam piana w akwarium z bojownikiem to co jak najbardziej normalnego i pozytywnego. Samiec poprostu buduje gniazdo.

Tak, buduje gniazdo, bo jest obojnakiem i moe znosi ikr i zapadnia j zarazem

Piana wiadczy po prostu o zwikszonej ilociu azotynw, azotanw, czy innego cholerstwa w wodzie. Aby tego unikn proponuj zaoy normalne prostoktne akwa z filtrem i innym oprzyrzdowaniem, oraz wpuszcza ryby tylko do dojrzaego zbiornika, no i regularnie zmienia wod.

Pozdro

Aloj
 Wysana - 15 stycze 2007 16:53       [zgoszenie naruszenia]

marc_el zdecydowanie si z Tob nie zgadzam. Jeli piszesz takie bzdury jak obojniak itd.... sprawd w fachowej literaturze albo pohoduj par lat bojownika to przestaniesz si omiesza. Bojownik buduj pieniste gniazda na powierzchni wody, co nie znaczy e skada tam ikr (z wiadomych wzgldw nie moe ). Tak samo "natura" dzia u wielu innych ryb (np. samica skalara nawet jak jest sama bez samca te skada ikr, tylko wiadomo e z tego nic nie bdzie)i wielu innych gatunkw zwierzt (np. samice ptakw (pap. falista, nimfa, kanarek)te bez obecnoci samca skadaj jajka, z ktrych take nic nie bdzie). Wic jeli na czyms si nie znasz - nie zabieraj zdania. Ja od 13 lat zajmuj si hodowl ryb i co takiego jak bojownik znam b. dobrze. Jednego w g. zapytaniu mog nie by pewna - czy "ta piana" to jest to. Niestety, brak zdjcia uniemoliwia 100% odpowied. Odpowied piana-gniazdo podaam jako jeden z moliwych powodw.

[Powiadom mnie, jeli kto odpowie na ten artyku.]

Przegld tygodnia

Piana w akwarium