FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 3222 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Grafika i Fotografia
Piorunki i pioruny 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "Piorunki i pioruny"   

Preskaler
 Wysłana - 29 lipiec 2015 10:12        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Jest lato i pora burz, więc zachęcam wszystkich do "polowania" na błyskawice. Proszę też o numerowanie fotek aby łatwiej było zorientować się o której z nich ktoś coś napisze.
1.

2.

3.

4.

bread
CHAM I KUTAS
 Wysłana - 29 lipiec 2015 11:19      [zgłoszenie naruszenia]

Jak udaje Ci się je "ustrzelić"?

Don to chuj -PAMIĘTAMY!
ŚMIERĆ FRAJEROM!
Si vis paka, para beka mafia znajacych (ko)łacine

Specjalista -

zbys
Elektronika
 Wysłana - 29 lipiec 2015 21:29      [zgłoszenie naruszenia]

Wychodzi się przed dom w czasie burzy i celuje w niebo...

Musi tylko być burza, gdzie pioruny gęsto walą.

Lepsze jest wrogiem dobrego!

Kościół NIE jest po to by pomagać biednym - jest po to aby pomagać w ich zbawieniu!

Znawca -

Preskaler
 Wysłana - 30 lipiec 2015 05:30      [zgłoszenie naruszenia]

W ostatnich latach burz jest bardzo mało. Pamiętam lipiec w latach 70-tych i przez 31 dni były tylko 3 bez burzy. W tym roku w lipcu (bo już prawiew się kończy) były tylko 3 burze. Łapanie piorunów to trochę tak jak łapanie ryb. W ciemno zarzuca się wędkę i czeka. Trzeba jednak to robić gdzieś gdzie ryba może prebywać. Najłatwiej sfotografować błyskawicę nocą bo otwiera się migawkę na dość długi czas i czeka. Aparat powinien być nieruchomy ale nie koniecznie (fot. nr. 5. - poruszon tło). Jesli jest na prawdę czarna noc to można tylko oprzeć rękę o coś i z niej robić zdjęcia. W dzień musi być statyw i (najlepiej) filtr neutralny, szary aby zmniejszyć ilość światła umożliwiającego zwiększenie czasu naświetlania do kilku/kilkunastu/ kilkudziesięciu sekund. Wszystko to najlepiej ustawiać manualnie. Łącznie z ust. ostrości.
Na razie jeszcze nie wybrałem się w odpowiedni teren na takie polowanie bo... jakoś tak schodzi i robię tylko z okna lub tarasu mojego domu. Ostatnio taras odpada bo na polecenie żony założona została siatka zabezpieczająca przed ptakami i zdjęcia przez tą siatkę wychodzą kiepsko.
Najlepiej takie fotki robić szerokim obiektywem bo łatwiej w niego złapać pioruna ale za to ładniej wychodzą w wąskim bo są proporcjonalnie większe. Te powyżej były robione 85-cio milimetrowym, od analogowego aparatu "Pentacon Six".
Zauważyłem, że wyładowania są różne. Tradycyjne czyli z chmury do ziemi i te są zwykle silniejsze (grubsze) a mogą być pojedyncze lub bardziej lub mniej rozgałęzione. Mogą też uderzać pomiędzy chmurami i te (zwykle) są cieńsze i wielokrotne (np. fot. nr. 1. i 5.).
W załączeniu błyskawice w dzień.

5.
Zmieniony przez - Preskaler w dniu 2015-07-30 05:40:51

bronstein
 Wysłana - 1 sierpień 2015 21:57      [zgłoszenie naruszenia]

.

Zmieniony przez - bronstein w dniu 2015-08-01 21:58:14

q2vv
 Wysłana - 30 październik 2016 19:54      
 Usunięta przez za naruszenie Pkt1 regulaminu forum.
[zgłoszenie naruszenia]

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

Piorunki i pioruny

Warto przeczytać: Weekend | :):)Nowa | pokażcie Swoje oko ;) | Moje kotki | Jak mieszkamy... | Nowa fryzura | Niwix -Mazur/Poznań/Koszalin-Mielno czyli o bandycie na wakacjach | kraina cudów %-) | 70's | Malutki BENek :-) :-) :-) | tikki20 :) --> tyle ludzi pokazało swoją twarz to może czas i na mnie? :) | Nowa postac - Hubro | Batman- kilka fotek | Macie okazję poznać kużnię2 | Moje foty | No to ja tez sie ujawnie :-) | tłumaczenia | przetłumacz | logo z dżokejem polo | 00259007735410450422 | tynki akustyczne | gra karciana | gra karciana 66 | gry karcianej 66 | zasady gry 66 | pierwsza mi o | Porter wka | natali30 | czy moja b ona pek a | kod promocyjny nie działa | Aleksandra Kutz | fallacci | oxazepam | kontuzje barku | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2017 SFD S.A.