FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 4910 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Pmocy PRAWO "POBICIE" 
[powiadom znajomego]    
Autor "Pmocy PRAWO "POBICIE""   

PuNkT_Gie
 Wysłana - 9 listopad 2004 12:17        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Czesc w sobote byla rozoruba w barze i 2 facetow trafilo do szpitala. Sprawa została wszczeta z urzedu. Ci kolesie zaczeli bójkę ja tez mam obrażenia i zrobilem obdukcjie. CZy top jest bujka czy pobicie??? Co mam robić!!!! jak sie bronić.

Ucz sie koncuwków bedziesz mial piatków jak mrówków

PuNkT_Gie
 Wysłana - 9 listopad 2004 12:20      [zgłoszenie naruszenia]

Policja zamkneła mojego kolegę na 48 godzin bo ktos ta mzeznał ze on tam był. Ale on akurat nie brał w tym udziału, co mam robić!!!! co za to grozi . POMOCY

jakryc
ZASŁUŻONY
 Wysłana - 9 listopad 2004 12:32      [zgłoszenie naruszenia]

za mało danych, żeby odpowienio zakwalifikować to zdarzenie.
sam wiesz, jak było najlepiej (biliście kogoś, byliście bici, biliście się z kimś), żeby mieć więcej argumentów na swoją strone zrób obdukcję.

Znawca -

Donio
 Wysłana - 9 listopad 2004 13:10      [zgłoszenie naruszenia]

z tego co napisałeś (a napisałeś bardzo mało, więc mogę się mylić ) cała czwórka będzia miała zarzuty o bójkę z art. 158 kk (nie mylic z pobiciem)

*** Moderator działu Prawo i Ekonomia ***
Spec prawa karnego
i procesowego

Specjalista -

PuNkT_Gie
 Wysłana - 9 listopad 2004 16:00      [zgłoszenie naruszenia]

Biliśmy sie z kims. Obdukcje juz mam. Czy za bójke sa mniejsze konsekwencje niz za pobicie?? I jescze jedno najbardziej mnie martwi ze oni poszli do szpitala..Przecieżto może wyglądać że my ich biliśmy

PuNkT_Gie
 Wysłana - 9 listopad 2004 16:04      [zgłoszenie naruszenia]

oto moja obdukja troche malo ale lepsze to niz nic:

gorna 1/3 malozwiny usznej lewej -obrabek i grobelka są sino-brązowe krwią podbiegajace kriwą 3x6cm

w okolicy skroniowej prawej tuz nad malozwina uszna jest guz o srednicy 3.5cm z widocznymi drobnymi punktowanymi sino-fioletowymi wybroczeniami krwawnymi

na przedniej powierzchni uda lewego 1/3 gornej zileono żołte podbiegniecie krwawne 6x3cm

na lokciowej stronie przedramienia lewgo w 1/2 skupisko sino-czerwonych wybroczyn krwawnych 2.5x2cm

Wszystkich tych obrażeń doznalem trzymajac bunkier czli obrywalem w bok glowy po i nad uszami, czyli to jest pozycja obronna, obrazenia swiadcza ze sie bronilem, na nodze to jest ślad po krześle....

PuNkT_Gie
 Wysłana - 9 listopad 2004 16:51      [zgłoszenie naruszenia]

Jecze jedno pytanie?? wlasnie ten kolega ma wyrok za pobicie w zawieszeniu i czy za udzial w bojce mu to odwiesza??? Tak wogóle czym sie różni bójka od pobicia??

Donio
 Wysłana - 9 listopad 2004 17:46      [zgłoszenie naruszenia]

Kolega brał udział w zajściu (bójce) czy też nie ? Pisz jasno i rzetelnie jeśli oczekujesz odpowiedzi, która ma ci pomóc

Sankcja za podstawową postac bójki i pobicia jest taka sama. Sprawca podlega karze pozbawienia wolności do lat 3 (w przypadku par. 1 art. 158 kk)
Jak cięzkie są obrażenia pozostałych osob ?

*** Moderator działu Prawo i Ekonomia ***
Spec prawa karnego
i procesowego

Specjalista -

PuNkT_Gie
 Wysłana - 9 listopad 2004 18:10      [zgłoszenie naruszenia]

Kolega nie bral udzialu ale ktos z przeciwnej ekipy zeznal ze bral udzial.. bo tylko go kojarzyli z danych personalnych. On ma zawiasy juz za pobicie bo kiedys na bramce komus wybił szczeke. Obrazenia u rzekomo poszkodowanych to z ego co wiem liczne guzy na tyle glowy. mysle ze zadnych zlaman nie bylo, nikt nikomu kosy nie wsadzil.

natolin
 Wysłana - 9 listopad 2004 18:19      [zgłoszenie naruszenia]

różni się tym, że przy bójce nie możesz powoływać się na obrone konieczną ponieważ występujesz jednocześnie w roli napastnika i broniącego się. Pobicie jest wtedy gdy conajmniej 2 osoby występują czynnie przeciwko osobie lub osobą.

Zmieniony przez - natolin w dniu 2004-11-09 18:21:26

_SFD JUJITSU TEAM_

mlkv
 Wysłana - 9 listopad 2004 18:28      [zgłoszenie naruszenia]

1) 48 to nie jest jeszcze tragedia, gorzej jak pójdzie tymczasowy areszt.
2) Jeżeli kolesie skończyli w szpitalu to scenariusz "oni was pobili" jest w praktyce wykluczony.
3) Odwieszenie zawiasów - kryterium odwieszenia jest popełnienie "podobnego przestępstwa umyślnego" w okresie próby. Jeżeli miał za bójkę/pobicie to kolejna bójka/pobicie jak najbardziej powoduje odwieszenie poprzedniej. Oczywiście nie następuje to z chwilą wszczęcia nowego postępowania, tylko z chwilą orzeczenia "prawomocnej kary pozbawienia wolności" za drugie przestępstwo. Praktyka w Polsce jest taka że za pierwszy niekwalifikowany 158 KK są z reguły zawiasy, za kolejne już nie jest tak różowo i najczęściej jest odsiadka.
4) Dobrze że zrobiłeś obdukcję. Ogólnie jak ktoś od was coś wyłapał to jak najszybciej na obdukcję.
5) Jak ktoś zeznał że kolega był to się to wasi świadkowie muszą zeznać "prawdę" - czyli że nie był.
6) Bójka a pobicie - w bójce każda z osób biorących udział w zajściu występuje w podwójnej roli - atakującego i broniącego. W pobiciu jest natomiast wyraźny "podział ról" na stronę atakującą i stronę pokrzywdzoną jej działaniem. Ostrzegam że branie udziału nie oznacza jedynie faktycznego młócenia przeciwników po ryjach, ale można pod nie podciągnąć także np. głośne zachęcanie do bicia, jest to więc podejście dość szerokie. Tak jak napisał Donio, sankcja jest jednak taka sama. W waszym interesie leży natomiast zakwalifikowanie sprawy jako bójki, gdzie zarzut jest postawiony też przeciwnikom ( stąd zachęcam do obdukcji ) gdyż daje to większe pole do manewru w ewentualnym "polubownym" załatwieniu sprawy - w końcu nie każdy chce mieć wyrok na koncie.

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 6 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Pmocy PRAWO "POBICIE"

Strony: 1 2 3 4 5 6

Warto przeczytać: kiedy dziedziczenie? | Muszę sprzedać 100 przedmiotów. Jak się rozliczyć? | Alimenty | Pchły w piwnicy | Szkoła a odliczenie od podatku? | pobieraczek.pl | zajęcia pozalekcyjne obowiązkowe? | Postal Order | Dotacje z UE na biznes | Rozwiazanie umowy przez przedstawiciela firmy-wazna? | praca licencjacka | prawo jazdy | kupię spółke bez zadłużenia.... | kredyt na oświadczenie | DONOS obywatelski | Auto używane w leasing na małą firmę. | planeswalkers | test białej rękawiczki | trojwnowska | trojanowska | 66prezent | chamskie vol4 | adres testoviron | kle0_ | agent bolek | lech wałęsa | livejasmin | Bling | gatekeeper87allegro@wppl | materiały niemetalowe | materiał niemetalowe | zmazy | attitude | atittude | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.