FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1050 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Po co "coś" jest? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Po co "coś" jest?"   

twoj_pan
 Wysłana - 13 marzec 2010 12:40        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

wy pytacie "co ja kurva robie tutaj na ziemi", inni pytaja co beda robic po zyciu tutaj, a ja pytam PO CO "COŚ" JEST, czyli to wszystko o co pytacie, biorac pod uwage alternatywy itp., rozmyslacie ktora jest lepsza/prawdziwa itp., a ja sie pytam PO CO TO "WSZYSTKO" JEST?

Mam nadzieje, ze tegie umysly tego dzialu zrozumieja owa rozkmine

Tadeknorek
 Wysłana - 13 marzec 2010 14:55      [zgłoszenie naruszenia]

Zaczniesz od źle postawionego pytania, to nikt Ci na nie nie odpowie. Jeśli pytasz "po co istnieje raczej coś, niż nic", to tak jakbyś pytał "jaki zapach ma kolor czerwony".

Diabeł zakrył mi oczy ogonem.

Ekspert -

twoj_pan
 Wysłana - 13 marzec 2010 15:46      [zgłoszenie naruszenia]

zupelnie nie podzielam twojej dygresji, kolor i smak nie maja wspolnego mianownika, a istnienie/jego brak ma wspolny mianownik z sensem, lub jego brakiem, na zasadzie przyczyna->skutek, determinacji.

Nie utrudniaj przemyslenia tylko staraj sie do niego ustusounkowac

Zmieniony przez - twoj_pan w dniu 2010-03-13 15:46:30

luki3000
 Wysłana - 13 marzec 2010 15:49      [zgłoszenie naruszenia]

nie skumasz tego i to wiemy już od tysiącleci.

jedynym sposobem na bezradność w tej kwestii jaki wynaleźli ludzie to religia

pajaki dwa
 Wysłana - 13 marzec 2010 16:10      [zgłoszenie naruszenia]

A czy musi być po cos?

blublaty
 Wysłana - 13 marzec 2010 16:44      [zgłoszenie naruszenia]

zmień dilera

ciś typie

Znawca -

Tadeknorek
 Wysłana - 13 marzec 2010 17:09      [zgłoszenie naruszenia]

zupelnie nie podzielam twojej dygresji, kolor i smak nie maja wspolnego mianownika, a istnienie/jego brak ma wspolny mianownik z sensem, lub jego brakiem, na zasadzie przyczyna->skutek, determinacji.

Nie utrudniaj przemyslenia tylko staraj sie do niego ustusounkowac

To nie dygresja, ale analogia, a wspólnym mianownikiem jest tutaj bezsensowność pytania.

Nie da się przypisać kolorowi smaku, ponieważ sam kolor go nie determinuje. Pytanie "po co" determinuje świadomy cel i zamysł. Materia o którą pytasz ewoluuje i przyjmuje różne formy, lecz brak jej świadomego zamysłu, jaki ce****e ludzki umysł.

Dlatego przenosząc intencjonalność na zjawiska przyrodnicze popełniasz zasadniczy błąd, który jest przyczyną wszelkich zabobonów. Coś nie istnieje po coś, ale po prostu istnieje. Możesz co najwyżej zapytać się "dlaczego istnieje" i być może po nitce do kłębka dojdziemy do odpowiedzi, ponieważ poznamy przyczyny poprzedzające skutek.

Natomiast pytanie "po co" implikuje świadomy zamysł, którym przyroda obdarzona nie jest. Świadomy zamysł, intencjonalność, myślenie celowe, to domena złożonego umysłu, który wyewoluował na tyle, by móc ogarnąć pewną część realiów. Gdy tankujesz auto, ma to sens, bo masz cel- jeździć autem, gdy odkręcasz kran, ma to sens, bo masz cel- chcesz umyć ręce. Natomiast gdy się rodzisz, samo w sobie to nie ma sensu, gdyż mimo, że nie planujesz śmierci, skończysz w trumnie.

Tak samo podchodzimy do wszelkich pytań o zjawiska naturalne bez metafizycznej otoczki.

Ekspert -

twoj_pan
 Wysłana - 13 marzec 2010 17:46      [zgłoszenie naruszenia]

"Natomiast pytanie "po co" implikuje świadomy zamysł, którym przyroda obdarzona nie jest"

po tym jakze madrym zdaniu nie mam zamiaru z toba dyskutowac. Udajesz madrzejszego niz jestes na sile ubierajac to w nieudane slowa momentami.
Wystarczylo mi wyzej cytowane zdanie, zeby przerwac polemike z toba.

Prosze reszte o odpowiedzi! Czy macie jakis pomysl po co to wszystko jest

pajaki dwa
 Wysłana - 13 marzec 2010 17:48      [zgłoszenie naruszenia]

Wiec wypier.dalaj

Zamroczony
 Wysłana - 13 marzec 2010 18:01      [zgłoszenie naruszenia]

j/w

traktuje internet smiertelnie powaznie
"człowiek stworzył boga na swój obraz i podobieństwo"

Tadeknorek
 Wysłana - 13 marzec 2010 18:04      [zgłoszenie naruszenia]

A więc przyroda dysponuje świadomym zamysłem. Jeśli tak jest, moje rozumowanie jest błędne, a ja tylko posługuję się ładnymi słowami.

Uzasadnij w takim razie, gdzie widzisz świadomość natury, jak się przejawia, ergo poprzyj to dowodami.

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Po co "coś" jest?

Strony: 1 2

Warto przeczytać: Agresja to dla mózgu przyjemność | swiat bez internetu? | Psychomanipulacja w TV ! | Niech mi ktos to wytlumaczy | Spór o in vitro | Wolna wola a Boży plan | Agnostycy | Jak wyobrażacie sobie niebo? | Ewangelia | Moc podświadomości. | Pofilozofujmy :) | Potega Teraźniejszosci | Cała prawda o kłamstwie | Pan komputer... | Wiara uzdrawia | krytyczna mysl o JPII | kasprzyk | zerwany przyczep | jesteś dla mnie za dobry | weekend majowy | night club | e60 kontrolki zułte | drunk | mlode | męska przyjaciółka | alkohol prezent | sugarcubes deus | blondyna | stresuje sie przy niej | pijana na dyskotece | sama na dyskotece | rekord guinessa w ilości stosunków seksualnych film | test angielskiego konduktora | dyskoteki | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.