FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1909 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Polityka
Po wjechala na mine i chyba odpala lont...? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Po wjechala na mine i chyba odpala lont...?"   

Daer
 Wysłana - 25 czerwiec 2009 23:45      [zgłoszenie naruszenia]

Skowix, sprecyzowąłem o co mi chodzi - podczas gdy wszędzie wszyscy przyznają, że kryzy jest u nas mówili, że nie ma i nie będzie. Samą taktykę walki z kryzysem pochwaliłem, w tym nawet nieszczególnie mnie oburza tymczasowe podwyższenie podaktów, o ile te pieniądze będą zainwestowane z pożytkiem.

Nie chodzi mi o mądrzenie się w rodzaju pouczania Małysza. Nie chodzi mi o przewidywanie kryzysu. Chodzi mi o to, że gdy kryzys stał się już faktem, tylko jego efektów u nas nie było widać rząd zaklinał rzeczywistość. Nawet "przychylne media" przyznawały, że budżet jest zbyt optymistyczne.

Nie mówię o dążeniu do ideału, nie mówię, że teraz jest najlepszy czas na liberalziację gospodarki, bo "przetrwają tylko najsilniejsi". Nie mówię też, że należy posłuchać sposobów na kryzys SLD czy PiSu.

Tak się rozpisałem, bo nieco mnie irytuje podciąganie krytykowania rządu za celowe wprowadzanie w błąd tudzież głupotę (ja obstawiam to pierwsze) pod ową wszechwiedzę większości społeczeństwa, w myśl zasady, że łatwo pouczać obserwując wszystko z boku.

[foty.ifd.pl/sb.asp?w=520&p=2/images2009/20090826172846.jpg] :-D

Specjalista -

minner
SZPIEG
 Wysłana - 26 czerwiec 2009 08:53      [zgłoszenie naruszenia]

"Dziennik": Jeśli rząd w przyszłym roku zdecyduje się na podniesienie podatków, może to znacząco zmniejszyć szanse Donalda Tuska na prezydenturę - wynika z sondażu Homo Homini dla "Dziennika" i Polsat News.
Donald Tusk na razie jest niekwestionowanym liderem sondaży prezydenckich. Ale czy obecny premier utrzyma tę pozycję - zastanawia się "Dziennik". Do rozpoczęcia wyścigu do Pałacu Prezydenckiego jest jeszcze ponad rok, ale gdyby teraz odbywały się wybory, zapowiedź możliwości podniesienia podatków mogłaby osłabić notowania szefa rządu. Aż 49, 2 proc. respondentów twierdzi, że w takim wypadku Tuska nie poprze.

Jednak z drugiej strony, spora część badanych - 40, 7 proc. - deklaruje, że nawet, jeśli podatki wzrosną, oni zdania nie zmienią i zagłosują na szefa Platformy.

Hihihi , ale się chłopaki z PO wkopali, co by teraz nie zrobili to sami sobie zrobią problem ...

"Only the deads will see the end of war"
MODERATOR MILITARIÓW od 2007 :-)
INSOMNIA 2013

Ekspert -

ziemon
LADY
 Wysłana - 26 czerwiec 2009 09:08      [zgłoszenie naruszenia]

Daer - wyluzuj
po pierwsze - początek mojego postu to: to tak już w oderwaniu od miny i podpalonego lontu pod PO - nie odnoszę się tu do krytykowania rządu, bo sama wcześniej napisałam że się pogubili i zamiast szukać rozwiązań robią dobrą minę do złej gry i zgadzam się że wygląda to tak jakby się obudzili z ręką w nocniku

a ta uwaga z milionami ekonomistów to akurat wyjątkowo trafna - wszyscy po fakcie wiedzą najlepiej co, jak, kiedy i gdzie trzeba było zrobić... i dlatego była -->
bo to się zdarza wszędzie i notorycznie

rany - myślałam że to ja jestem "poważna" w tym dziale

[cafewitteveen.files.wordpress.com/2011/09/b5rip.jpg?w=419&h=334]

Without data you are just another person with an opinion.

Specjalista -

Daer
 Wysłana - 26 czerwiec 2009 09:16      [zgłoszenie naruszenia]

To nie do Ciebie, ogólnie

Po prostu widziałem sporo wypowiedzi w tym tonie (na wp i tutaj), musiałem podzielić się swoimi przemyśleniami

Zmieniony przez - Daer w dniu 2009-06-26 09:19:21

Specjalista -

komandarm
 Wysłana - 26 czerwiec 2009 10:17      [zgłoszenie naruszenia]

No nieźle stawiają na przedsiębiorczość Polaków. 45% kasy im biorą ; )

Daer
 Wysłana - 26 czerwiec 2009 10:24      [zgłoszenie naruszenia]

A Solidarność uważa inaczej:

Przewodniczący "Solidarności" zagroził wyjściem jego związku z Komisji Trójstronnej. Janusz Śniadek powiedział, że jeżeli ten krok nie wstrząśnie rządu i władze nie podejmą dialogu ze związkowcami, to kolejnym działaniem będzie przystąpienie do akcji protestacyjnych. Decyzja w tej sprawie ma zapaść po poniedziałkowemu posiedzeniu Komisji Trójstronnej.

Według Śniadka, rząd nie wykazuje rzeczywistej troski, by szukać rozwiązań chroniących pracowników. Nie uszanował także kompromisu osiągniętego 3 miesiące temu przez pracowników i pracodawców, gdy wypracowano pakiet.

W opinii przewodniczącego NSZZ Solidarność, w kryzysie należy za wszelką cenę chronić popyt, który jest motorem gospodarki. Tymczasem, jak zaznaczył, rząd nic w tym kierunku nie robi.

Janusz Śniadek podkreślił, że rządowy projekt jest zdecydowanie bardziej korzystny dla pracodawców niż dla pracowników. Daje on pracodawcom możliwości przerzucania kosztów kryzysu na pracowników, co jest zupełnie sprzeczne z hasłem "Solidarność na kryzys", czyli solidarnego rozkładania ciężaru kryzysu na wszystkich uczestników życia gospodarczego.

Zdaniem szefa "Solidarności", rząd wprowadził do pakietu tylko część z ustalonych punktów, przez co stał się on zbiorem często niespójnych, a nawet niekorzystnych dla pracowników rozwiązań. Chodzi między innymi o zatrudnianie na czas określony.

Przewodniczący "Solidarności" zaapelował również do rządu, by wprowadził do pakietu zapisy gwarantujące fundusze na subsydiowanie zatrudnienia. Jak zaznaczył, zdecydowane działania w walce ze skutkami spowolnienia gospodarczego są tańsze od konsekwencji zaniechań.
z wp.pl

Specjalista -

skowix
 Wysłana - 26 czerwiec 2009 10:43      [zgłoszenie naruszenia]

Kolejny typ od popytu.... Gdyby dokladniej doczytal ten podrecznik ekonomii, to by wiedzial ze ten model taki rozowy nie jest.

ziemon
LADY
 Wysłana - 26 czerwiec 2009 10:45      [zgłoszenie naruszenia]

związkowcy nie są od znania sie na ekonomii tylko chronienia własnych tyłków i robienia dymu
na tym się znają najlepiej

[cafewitteveen.files.wordpress.com/2011/09/b5rip.jpg?w=419&h=334]

Without data you are just another person with an opinion.

Specjalista -

masti
 Wysłana - 26 czerwiec 2009 11:27      [zgłoszenie naruszenia]

o antyreklamie rzadu myslalem majac na uwadze tylko Po anie polske czy swiat...:).
po prostu teraz pis i reszta madrali moze sobie ujezdzac do woli za rostowkiego...
nie mamy tez zadnego kryzysu-to naturalna recesja -po nadmiernym wzroscie jest odpoczynek-austriacka szkola emonomii-cykle krotkie czteroletnie...ekonomisci wiedzieli ,ze tak bedzie-ale wiekszosc tego nie rozumiala....
kryzys to bedzie jak wszystkie wskazniki spadna do 50%(dzisiaj spadly ok 8-12 %,czyli do poziomu przed ozywieniem gospodarczym w 2003 i bedziemy sie cieszyc ,ze mamy na chleb...:)

masti

Znawca -

Macharadzo
 Wysłana - 26 czerwiec 2009 14:12      [zgłoszenie naruszenia]

Niech wybory wygra partia z Inso. Wprowadźcie Demokrację Ludową jak to było kiedyś, zróbcie znów milicje i bedzie git

" Now ballas are pussies ... "

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 5 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Po wjechala na mine i chyba odpala lont...?

Strony: 1 2 3 4 5

Warto przeczytać: armia zawodowa - czy już jest? | Taśmy Klausa (a w bonusie przedruk z FT) | E-book Huntingtona "Zderzenie cywilizacji" | Partie W Parlameńcie | Prezydent Bush zostaje obrzucony butami! | petycja | TYLKO KAPITALIZM ! | JEDYNA PARTIA WOLNOŚCIOWA - WYWIAD ! | dziwnie tolerowany wybuch wojny izrael-palestyna | Kryzys Finasowy, Krach Giełdowy | Interwencjonizm w 8 minut- po angielsku | Zarodek a życie - aborcja, in vitro, klonowanie, kara śmierci | formy oporu w państwach satelickich zsrr - szukam pomocy | Gaz,Ukraina,Rosja i Europa | 16 Postulatów pojednania polsko-żydowskiego | strasznie gruba sprawa | kastracja | kłoda | kandelabr | top męskich | cielecka | Kołakowska | Kategoria AM | skarpety | haloperidol | karsibór | tczew | język współczesnej reklamy | cypr | sedzisow mlp | czy fotomontaż | po czym rozpoznać | wina | AMANDA STREICH | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.