FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2210 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Pobicie - co za to grozi ? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Pobicie - co za to grozi ?"   

josse88
 Wysłana - 23 październik 2010 12:37        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam !

Proszę o poradę i dokładniejsze określenie co do wyroku za taki incydent ...

Więc tak :

Pewnego dnia poszedłem z kolega na imreze do klubu, po pewnym czasie zorientowałem się że już jakiś czas nie widziałem mojego kumpla i postanowiłem wyjść na zewnątrz przed klub, zaraz po wyjściu zobaczyłem że ma on podarta koszulę i leci mu krew z nosa, tak wiec zapytałem się co się stało a on na to że dwóch kolesi się na niego rzuciło (podobno to oni zaczeli bójkę ale powodów dokładniejszych nie znam , dodam ze byliśmy po paru kieliszkach, ale nie na tyle żeby czuć się pijanym ), tak więc zapytałem którzy to i chciałem wziąć odwet za kolego no i on powiedział zebym szedł za nim no i w końcu znaleźliśmy tych dwóch chłopaków no i dorwaliśmy jednego z nich i kolega pierwszy uderzył tego chłopaka z pięści w twarz a ja zaraz po nim zrobiłem to samo no i o ile dobrze pamiętam zaraz po tym ten chłopak padł na ziemie no i dalszy ciąg historii wygląda tak że jak juz ten chłopak leżaą na ziemi to dostał ode mnie jednego kopniaka w rekę a od kolegi bodajże 3 razy w twarz tez z kopniaka;/... później się okazało że ten chłopak trafił do szpitala i że ma poważne uszkodzenia twarzy z pewnych źródeł wiemy że operacja polegała na poskładaniu kości policzkowych jak i szczeki i podobno miał zapaść oczu ale co do tego nie mamy wiecej informacji ... mamy nadzieje że chłopak z tego wyjdzie cało...
Nigdy nie byliśmy karani i nie mieliśmy styczności z takimi sprawami tak wiec proszę o jakieś informacje co do kary jaką mogę dostać zarówno ja jak i kolega ? Z góry dziekuje za odpowiedź

baruch
 Wysłana - 23 październik 2010 14:09      [zgłoszenie naruszenia]

Okej, we dwóch pobiliście człowieka.

art. 158
§ 1. Kto bierze udział w bójce lub pobiciu, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo nastąpienie skutku określonego w art. 156 § 1 lub w art. 157 § 1,

podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Jeżeli następstwem bójki lub pobicia jest ciężki uszczerbek na zdrowiu człowieka, sprawca

podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

A ciężki uszczerbek to:
art. 156
§ 1. Kto powoduje ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci:

1) pozbawienia człowieka wzroku, słuchu, mowy, zdolności płodzenia,

2) innego ciężkiego kalectwa, ciężkiej choroby nieuleczalnej lub długotrwałej, choroby realnie zagrażającej życiu, trwałej choroby psychicznej, całkowitej albo znacznej trwałej niezdolności do pracy w zawodzie lub trwałego, istotnego zeszpecenia lub zniekształcenia ciała,

Tyle co do górnego zagrożenia.

brak czasu

Specjalista -

josse88
 Wysłana - 23 październik 2010 14:23      [zgłoszenie naruszenia]

A orientujesz się może czy w takim wypadku dadzą nam zawiasy czy jednak czeka nas odsiadka ??

Kolejne moje pytanie to czy jeżeli miałem w tym mniejszy udział to będę odpowiadać za wszystko tak samo jak kolega?

Zmieniony przez - josse88 w dniu 2010-10-23 14:26:32

Mayday1985
 Wysłana - 23 październik 2010 14:42      [zgłoszenie naruszenia]

Jesli wczesniej nie byles karany to moim zdaniem dostaniesz tylko zawiasy i grzywną. Jeśli siedziec to symbolicznie na kilka miesięcy. Zalezy tez jak gosciu z tego wyjdzie. Wiezienia są przepełnione także nie chcą wsadzać wszystkich i płacić na nich

josse88
 Wysłana - 23 październik 2010 14:57      [zgłoszenie naruszenia]

no ja mam nadzieje że skończy się tylko na grzywnie i zawiasach dla nas obu... no i oczywiście mam nadzieje ze ten koleś się z tego wyliże

melvinmilk
 Wysłana - 23 październik 2010 15:46      [zgłoszenie naruszenia]

W sumie to nie pobiliście go tylko skatowaliście. Ale nie wiem czy to jakaś różnica w KK.

ddd

Gillette
 Wysłana - 23 październik 2010 16:02      [zgłoszenie naruszenia]

to się przejdź do niego do szpitala i zoacz co i jak

nie znam się na prawie, ale chyba da się jakoś pójść na udodę- Ty mu zapłacisz $$ i będzie ok
o ile właśnie sprawa nie jest ścigana z urzędu

Dlatego nic mi się nie chce, szczęście wchłaniam z powietrzem
takiego świata ja nie chcę, więc go sobie ulepszę

WaszaMatka
ŁKS ŁÓDŹ
 Wysłana - 23 październik 2010 16:07      [zgłoszenie naruszenia]

Ja bym jednak nie szedł w "odwiedziny" do szpitala.

Jak poszkodowany jest "pałą",,lub jego rodzice będą "uprzejmi" to może/mogą jeszcze więcej smrodu narobić .Może sobie wymyślić ,że byłeś w szpitalu w celu wymuszenia zmiany zeznań ,lub zastraszenia .
On jest w roli poszkodowanego ,a nie Ty.

Zmieniony przez - WaszaMatka w dniu 2010-10-23 16:07:51

Zaradna kobieta jednym pierogiem wykarmi całą rodzinę.

josse88
 Wysłana - 23 październik 2010 16:22      [zgłoszenie naruszenia]

Nie no wizyta w szpitalu odpada napewno...

Fajnie by było jakby wypowiedział sie tu jakiś prawnik ale żeby napisał jak sie kończą tego typu sprawy zakładając ze poszkodowany moze mieć znaczny uszczerbek na zdrowiu...

piotr3
 Wysłana - 23 październik 2010 16:32      [zgłoszenie naruszenia]

albo pójdziesz siedzieć albo dostaniesz zawiasy nikt ci nie powie jak będzie w twoim wypadku, a tej historyjki z klubem to też raczej nikt nie łyknie

Znawca -

josse88
 Wysłana - 23 październik 2010 16:35      [zgłoszenie naruszenia]

Zmieniony przez - josse88 w dniu 2010-10-23 17:21:58

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Pobicie - co za to grozi ?

Strony: 1 2

Warto przeczytać: | | małe piersi | duchy | słodki skvrwiel | nipples | pes 2013 | brawa | siwko | tatuaż | tatułaż | fajka odbyt | papieros | kasia cichopek | pleyboy | edyta górniak | deprim | reklamy | 100 | radio | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.