FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 6874 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Pobicie bez pobicia cd... 
[powiadom znajomego]    
Autor "Pobicie bez pobicia cd..."   

maart21
 Wysłana - 24 grudzień 2005 01:07        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

witam. Kiedys juz na ten temat pisalem w oddzielnym temacie, myslałem ze wszystko ucichnie no ale polskie prwao potrafiło mi sprawic na swieta prezent. W skrócie powiem ze chodzi o taką sprawe: w lipcu moja dziewczyna dostawała zboczone smsy, dręczoce telefony i ogólnie taki koles ją straszył (min ze ją zgwałci) kilka razy ja odebrałem telefon ale koles się rozłączał. Zatem aby wyjasnic sprawe postanowilismy z dziewczyną ze ona sie z nim umówi i wreszcie bede mógł z nim pogadac w 4 oczy. Tak tez sie stało, koles sie z nią umówił ja po chwili podszedłem , obok mnie był kuzyn bo wsyztsko działo sie w parku ,latem dosc obleganym przez młodziez, a mój kuzyn akurat tam był. Zacząłem gadac z kolesiem , ten zaprzeczył prawie tego ze zyje, tzn udawał ze to nie on, wkurzyłem sie ,powiedziałem aby sie odczepił od niej. Kolo dalej w zaparte szedł ze on nic nie wie , ze praktycznie z tego wychodziło nie zna mojej dziewczyny, ogólnie grał kretyna. Zaznaczam ze nie doszło do rękoczynów, poprostu wymiana zdan i to nawet mozna powiedziec całkiem normalna, ale ze koles okazał sie zupełnym tchórzem ,to po prostu kiedy brakowało mu argumentów odepchnął mnie i zaczął uciekac , pech chciał ze poslizgnął sie i przewrócił tak niefortunnie ze złamał sobie w kostce noge( otwarte złamanie. spedzil 9 dni w szpitalu ale wszytsko obyło sie bez powiklan) , ja podbiegłem do niego , on panikował , podałem mu telefon i koles wezwał pogotowie, babce z pogotowia powiedział ze sie poslizgnął. Pogotowie przyjechało , opatrzyło mu noge , ja caly czas przy nim byłem, po czym zapakowali go do karetki i wtedy odszedłem. Miesiąc później policja zgarneła mnie i mego kuzyna oraz dziewczyne. Mnie i kuzyna oskarzyli najpierw o pobicie, potem dołozyli zastraszanie. I po tym sprawa na około 5 miesiecy ucichła , az wreszcie wczoraj dostałem z sądu i prokuratury zawiadomienie iz akt oskarzenia trafił do sądu z dniem 30 listopada. W akcie są same kłamstwa koles powiedział ze go skopalismy , ze my mu tą noge połąmalismy. Do tego powiedział iz nie pozwoliłem mu wezwac policji ( pogotowie było, ludzie sie zbiegli , czemu wtedy nie wezwał? ja byłem tam cały czas nie uciekałem)a potem jak karetka przyjechała to poszedłem z tamtąd . I tak mam oskarzenie z: 157Kk paragraf 1 , 158 kk par2 oraz z artykułu 245. Myslałem ze to jakos sie wyjasni a tu nagle akt oskarzenia... Zastanawiam sie co robic, wiem ze juz adwokata musze brac. Swiadków mam, moja dziewczyna jest swiadkiem , i dwóch kolegów co tam byli którzy widzieli ze prowadziłęm tego goscia do karetki i ze nie uciekłem. Koles nie ma zadnych swiadków, sam jest sobie swiadkiem, wkurza to ze typ chce jeszcze kase od nas bo do aktu byl dołączony pozew ze chce 1000 zł odszkodowania plus koszty sądowe. Jesli ktos sie orientuje niech mi powie co mogą mi zrobić, nie bylem karany, opinie mam nieposzlakowaną tak samo mój kuzyn. Jeszcze jedno mam pytanie czy zgłosic na policje ma moja dziewczyna to ze ją zastraszał i meczył zboczonymi smsami (wiem ze juz dawno to powinnismy zrobic...)? proszę o jakies rady, pozdrawiam

ps. w akcie oskarżenia pisze ze podstawą jest to ze ja przyznałem sie iz zagroziłem kolesiowi ,ze jak sie nie odczepi to mnie popamieta (tym samym napisal prokurator ze zbiezne są przez to moje zeznania z zeznaniami kuzyna), jednak powiedziałem to na przesłuchaniu pod wpływem emocji bo piewszy raz bylem w takiej sytuacji,a policja wrecz mi wmówiła ze ja tego goscia zabic chciałem...ale naszczescie nie dałem sie im sprowokowac całkowicie i powiedziałem prawde tak jak było rzeczywiscie.

Tommygun
 Wysłana - 24 grudzień 2005 08:10      [zgłoszenie naruszenia]

Oczywiście, że powinieneś zgłosić te smsy, firmy telefoniczne przechowują smsy i jest możliwość dotarcia do ich treści. Gorzej jeżeli koleś słał je z nierejestrowanego tel. na kartę.

Specjalista -

Donio
 Wysłana - 24 grudzień 2005 11:10      [zgłoszenie naruszenia]

Masz adwokata tak więc (sory) szkoda naszego pisania.
Nikt nie wytłumaczy Tobie tak dokładnie jak papuga co masz robić, ponieważ forma ustna przekazu ma wyższość nad pisaną.

Nie obawiaj się procesu sądowego, na pewno Cię uniewinnią, nastepnie sąd powienien skierować akta postepowania do prokuratury celem wszczęcia postepowania o zawiadomienia o niepopełnionym przestepstwie i fałszywe oskarżenie.

Domagaj sie przesłuchania dyspozytorki pogotowia i załączenia karty wyjazdowej pogotowia

Oczywiście niech dziwczyna zgłosi zawiadomienie o grożbach karalnych

Te święta mimo wszystko możesz spędzić spokojnie czego Tobie i wszystkim forumowiczom serdecznie życzę.

Adwokat dopowie Ci reszte.

Nie martw sie, spokojnie wypunktujecie buraka

*** Moderator działu Prawo i Ekonomia ***
Spec prawa karnego
i procesowego

Specjalista -

Jaroch
 Wysłana - 24 grudzień 2005 23:02      [zgłoszenie naruszenia]

napisz jak to sie skonczy, w****ia mnie takie buractwo jakie ci koles odstawia ty sie nie masz o nic martwic, masz duzo swiadkow, wszystko trzyma twoja strone, a kolej oby dostal taka grzywne ze sie bedzie przeklinal do konca zycia

from my rotting body Shrooms shall grow and I am in them and That is the Eternity

Casusbelli
 Wysłana - 25 grudzień 2005 14:22      [zgłoszenie naruszenia]

Troche zawaliles sprawe ze od razu na policje z tym sms-ami nie poszedles, bylaby duza szansa ze koles by beknal za grozby karalne (jakos ostatnio kogos skazali za strzaszenie przez GG, a to raczej trudniejsze do udowodnienia niz komorka, sieci przechowuja przeciez smsy/rozmowy).

maart21
 Wysłana - 15 styczeń 2006 01:43      [zgłoszenie naruszenia]

witam ponownie
wiec sprawa wygląda teraz tak: koleś chce od nas 1000zł odszkodowania bo niby przez nas starcił prace (mój adwokat juz znalazł info ze w tym czasie byl bezrobotny), druga sprawa kwestia pobicia, jak wspomniałem gość zeznał ze został skopany strepowany i Bóg wie co jeszcze , a na obdukcji lekarskiej nie ma słowa o śladach pobicia, jedynie jest to złamanie które zresztą sam sobie zafundował. co zabawne lekarz z pogotowia napisał ze złamał sobie noge podczas pogoni za mną i kuzynem:). ale do rzeczy mam pytanie: jakim cudem prokurator uwierzył w te bajki tego kolesia, obdukcja nie wykazała pobicia, gosc ma zero swiadków. dziwne to troche... Sprawe mam 24 stycznia wiec zobacze jak to sie zakonczy, adwokat twierdzi aby pzowolic gościowi klamac dalej. jestem ciekaw czy wobec tego typa zostaną jakieś konsekwencje wyciągniete. sam zastanawiam sie potem nad pzowem bo adwokat sporo mnie kosztował... a tak na marginesie dzisiaj jak wracałem z pracy to ten typ natknął sie na mnie i zaczął uciekac, a ja tylko poprostu wracałem do domu:) teraz pewnie doładuje na sprawie ze go znowu straszyłem heh. pozdrawiam wszytskich

Rafi_1980
 Wysłana - 23 styczeń 2006 14:27      [zgłoszenie naruszenia]

jakim cudem prokurator uwierzył w te bajki tego kolesia, obdukcja nie wykazała pobicia, gosc ma zero swiadków. dziwne to troche...

Bo tak dziala ***ana polska prokuratora,wspolczuje Ci i jak wygrasz sprawe to odrazu zakladaj sprawe o znieslawienie i odzyskaj kase za papuge,oby Ci sie udalo,powodzenia

Zmieniony przez - Rafi_1980 w dniu 2006-01-23 14:28:24

Donio
 Wysłana - 23 styczeń 2006 16:11      [zgłoszenie naruszenia]

rafi
nie uogólniaj o tej prokuraturze, tym bardziej na pewno nie jest ..bana.
Takie jest życie, w każdej dziedzinie pracuje lepsi i gorsi fachowcy, on trafił (choć na pewno nie powinien) gorzej ...

casubelli
piszesz : "bylaby duza szansa ze koles by beknal za grozby karalne"
Nie jest za póżno
przedawnienie karalności za czyn z art. 190 kk upływa po okresie 5 lat od daty popełnienia p-twa

*** Moderator działu Prawo i Ekonomia ***
Spec prawa karnego
i procesowego

Specjalista -

Rafi_1980
 Wysłana - 23 styczeń 2006 16:26      [zgłoszenie naruszenia]

donio,prokuratura jest ...bana w 99% Ilu ludzi zamykaja na sankcje gdzie mogliby sobie tego szczedzic,zreszta niewazne,pomoz mi w mojej sprawie,temat nizej...

GB
 Wysłana - 24 styczeń 2006 12:03      [zgłoszenie naruszenia]

Rafi, zacznijmy od tego ze oryginalny post nie za bardzo trzyma sie kupy...

Bo jak podsumowac to wychodzi na to ze dziewczyna dostaje grozby od kogos, jej chlopak spotyka goscia i rozmawia z nim bez nerwow, za to gosciu zaczyna sie bez powodu wkurzac i prowokuje przepychanke, nikt mu nic nie robi, ale ma pecha bo uciekajac (przed czym? - w koncu nikt mu nic nie robi) lamie sobie noge z otwartym zlamaniem!

Jak to powiedzial Krasicki "wszystko byc moze, ja to jednak miedzy bajki wloze".

Przypomina sie kawal o przesluchaniu w sprawie wypadku:
- Jak doszlo do tego wypadku?
- No coz Wysoki Sadzie, tesciowa obierala ziemniaki i tak nieszczesliwie spadla z krzesla ze wbila sobie noz do obierania w brzuch.... i tak jeszcze siedem razy, Wysoki Sadzie!!!

maart21
 Wysłana - 24 styczeń 2006 13:30      [zgłoszenie naruszenia]

Witam, dzieki wszystkim za posty:) a co do wypowiedzi GB , widzisz koles jets jakis taki naprawde pokręcony bo nie musial sie obawiac ze cos mu sie stanie , ale panikował od początku nawet próbowal mi wmawiac ze wogóle to nie jest on tą osobą która wysyłała te smsy, poprosiłem aby mi to jakos udowodnil , no ale wtedy spanikował odepchnął mego kuzyna i zaczął uciekać. Pech chciał ze zamiast wybrac drogę asfaltową to wbiegł na stary cmentarz żydowski któy jets położony na zboczu zwanym górką zamkową , a zapewniam ze jak ktos nie zna tego terenu to nie polecam zbiegania z tej górki bo pełno tam zarośli , kamieni, starych nagrobków. Przewrócił sie zachaczając pewnie o jakis korzen i złamał noge. Zresztą na prawde gość jets pokrecony ostatnio mnie widział w autobusie i znów zaczął uciekac. Ale co do samej sprawy dzisiaj miała sie odbyc ale sąd nie wysłał powiadomienia do mojego adwokata , a ten mial juz od rana 3 inne sprawy ,wiec została przelozona. Koles jednak jest bardzo pewny siebie , nawet zrobił z siebie oskarzyciela posiłkowego. Jednak mam nadzieje ze nic mu to nie da, bo fakt faktem nikt go nie pobił, a teraz kłamie jak z nut. Dodam jeszcze z ena obdukcji lekarskiej nie pisze nic o jakichkolwiek sladach pobicia, zero siniaków czy cos takiego. Do tego gość podał w koncu ze złamalismy mu kość podudzia , to juz wogóle mi sie nie miesci w głowie , przeciez wyraznie na obdukcji jest ze mial zlamanie w kostce.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 3 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Pobicie bez pobicia cd...

Strony: 1 2 3

Warto przeczytać: Dane osobowe- czy cenne ? | Czy socjalista może być chrześcijaninem?? | Czy polska gospodarka dogoni świat? | Handel Zagraniczny | Kradzież samochodu | Wyciąganie kasy z konta gdy jest sie za granica. bez opłat??? | Wypowedzenie umowy z ERA | Holandia: Pedofile zakładają partię polityczną | Odpowiedzialność karna w Polsce? | Praca - Doradca Finansowy | Marcin Żmuda - film? | Co grozi za pobicie? | Pytania z wiedzy ogólnej. | 1. wezwanie do wku a interwencja zandarmerii | Otworzenie fili | Zginął mi mandat | mlody | zemsta | sex do buzi | cpalnia | ćpalnia | diabeł stworzony przez boga | wycieczkow | Borsuki i Melony | dormicum | moja najwieksza wpadka | pzpr | Dadan | AdrianMole | kas | hearts | chinczas | tag heuer | kocimiętka | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.