FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 7072 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Pobity po imprezie - co robic? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Pobity po imprezie - co robic?"   

Ganos
 Wysłana - 4 luty 2007 11:54        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Jak prawo to chyba pisze w odpowiednim dziale.
Chcialbym sie dowiedziec co mam zrobic w tej trudnej sytuacji i licze na wasza pomoc.
A mianowicie - byłem na imprezie i z kumplami wypiłem 0,5l wódki i z 3 piwa... jak dla mnie to byla "luta"
Slabo mi sie zrobilo i poszedlem do boksu - tam za przeproszeniem puscilem pawia :/
Bramka to zauwazyla i podeszla do mnie i mnie porzadnie potłukli w tym boksie - (ząb) jedynka wybity, a oczy mam tak podpuchniete (sine na maxa) ze nic nie widze prawie, nos duzy i prawdopodobnie mam złamany.
Z imprezy zadzwonilem na Policje i Pogotowie - 1,5promila - mniejsze juz z tym
Chcialbym sie dowiedziec co ma teraz zrobic - bo chyba taka cena sie nie placi za pijanstwo (a ja jestem zwyklym chlopakiem, który nikomu nie wadzil). Moge wniesc jakis pozew na bramkarzy czy własciciela klubu?
Który bramkarz mnie pobil to nie wiem - bylo ich kilku - wiadomka kazdy na czarno. Dodam ze co tydzien ktos dostawał za cos wpierdal.
Prosze o pomoc.

Rezuss
 Wysłana - 4 luty 2007 12:04      [zgłoszenie naruszenia]

Zrób obdukcje i załóż im sprawe! Ochrona jest po to aby zapobiegać bójką, a nie je wywoływać! Zostałeś pobity za to, że zwymiotowałeś, właściciel lokalu musi się z tym liczyc, a bramkarze mogli jedynie wyprowadzic Cię z lokalu! Co raz wiecej bramkarzy to pierd***ne bezmozgi, którym chodzi tylko o to aby komus wpie***l spuścić!

Donio
 Wysłana - 4 luty 2007 12:11      [zgłoszenie naruszenia]

Policja juz wie o zdarzeniu, które kwalifikuje się jako pobicie z art. 158 par. 1 kk i z urzędu powinna wszcząc postepowanie karne

Art. 158. § 1. Kto bierze udział w bójce lub pobiciu, w którym naraża się człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo nastąpienie skutku określonego w art. 156 § 1 lub w art. 157 § 1,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Jeżeli następstwem bójki lub pobicia jest ciężki uszczerbek na zdrowiu człowieka, sprawca
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
§ 3. Jeżeli następstwem bójki lub pobicia jest śmierć człowieka, sprawca
podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Nie wiem co opowiadałes policjantom bezposrednio po zdrarzeniu (byłeś pijany) ale jesli chcesz dalej ciagnąć tą sprawę to pofatyguj sie do jednostki policji i zapytaj się czy zostało juz w tej sprawie wszczęte dochodzenie. Przestępstwo to ścigane jest z urzędu.

Do postepowania karnego możesz dołączyć wniosek z powództwa cywilnego o zadoścuczynienie za doznane obrażenia.

*** Moderator działu Prawo i Ekonomia ***
Spec prawa karnego
i procesowego

Specjalista -

Ganos
 Wysłana - 4 luty 2007 14:08      [zgłoszenie naruszenia]

Po calym zdarzeniu - opowiedzialem policjantom ze mnie bramka pobila - i jeszcze cynicznie chyba z 3 razy powtórzyli czy jestem tego pewny!!! o szczegoly nie pytali.
Wieczorem pojade chyba do szpitala na obdukcję a jutro policja.
Chociaz ojciec mówi zeby przejechac sie na dyskoteke - i z szefostwem klubu zalatwic od razu jakies tam odszkodowanie jak by szlo - bo sądownie to nie wiadomo czy uda mi sie cos wyciagnac odszkodowania.
Dzieki za pomoc i mam nadzieje ze jeszcze jakos mi pomozecie :(
Sogi dla WAS

mlkv
 Wysłana - 4 luty 2007 18:11      [zgłoszenie naruszenia]

Nic by sie nie stalo jakby Jas Kowalski napisal i wyslal 3 pisma:

1) Do ZAIKSU, ze w dyskotece X gra muzyka a tantiem sie nie placi.
2) Do lokalnego oddzialu Sanepidu ze w dyskotece X dostal przeterminowane jedzenie/alkohol a do tego wszedzie jest syf.
3) Do lokalnego oddzialu PiP ze w dyskotece X jakos dziwnie zatrudniaja.

Zabek nie odrosnie co prawda, ale zawsze bedzie troche ciekawiej.

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

Ekspert -

Skarbowy
 Wysłana - 4 luty 2007 18:22      [zgłoszenie naruszenia]

Chociaz ojciec mówi zeby przejechac sie na dyskoteke - i z szefostwem klubu zalatwic od razu jakies tam odszkodowanie

Zapytaj się tatusia czy chce mieć jeszcze syna całego?

Ciężko być zaje*istym, ale staram się to znosić z podniesionym czołem.

Specjalista -

Nereusz
 Wysłana - 4 luty 2007 18:32      [zgłoszenie naruszenia]

"Nic by sie nie stalo jakby Jas Kowalski napisal i wyslal 3 pisma:

1) Do ZAIKSU, ze w dyskotece X gra muzyka a tantiem sie nie placi.
2) Do lokalnego oddzialu Sanepidu ze w dyskotece X dostal przeterminowane jedzenie/alkohol a do tego wszedzie jest syf.
3) Do lokalnego oddzialu PiP ze w dyskotece X jakos dziwnie zatrudniaja.

Zabek nie odrosnie co prawda, ale zawsze bedzie troche ciekawiej."

Imho tez najlpszy sposob.. zrob im jak najwiekszy oficjalny chlew

Mozna tez do US donos zlozyc...oni nie potrzebuja dowodow ...a przewaznie zawsze cos znajda...szczegolnie w "firmach" na tyle podejrzanych jak kluby i dyskoteki

Jak sie dobrze postarasz to klub nie bedzie dlugo istnial

Zmieniony przez - Nereusz w dniu 2007-02-04 18:34:27

Zmieniony przez - Nereusz w dniu 2007-02-04 18:35:50

Ganos
 Wysłana - 4 luty 2007 18:54      [zgłoszenie naruszenia]

Warto moze byloby zlozyc jakies pisemko, no i klub by zamkli wreszcie - chociaz na jakis czas. Dodam ze w klubie jest syf na parkiecie - butelki leza
No ale tak po prostu chyba nie moge napisac list (badz e-maila) ze w klubie cos zlego sie dzieje... chyba dowody sa potrzebne ;/
Jezeli sie myle to moglby ktos mi wystosowac takie pisemko? na którys z tych 3 padpunktów w/w??
Dzieki za odpowiedzi - a ja dalej rumiankiem przykladam moje spuchniete oczy :(

Nereusz
 Wysłana - 4 luty 2007 19:15      [zgłoszenie naruszenia]

a wlasnie masz 18 lat?, jezeli nie to nie wiem czy te donosy wogole maja jakas moc prawna czy cus. Nie wiem, jezeli nie to twoj ojciec moze je zlozyc, a one sa przeciez chyba anonimowe...Idziesz do US mowisz ze w tym klubie sprzedaja przypuscmy mnostwo piwa i innych trunkow...a nie maja kasy fiskalnej (chyba ze maja) i podejrzewasz ze ich obrot roczy wynosi powyzej 35000zl (chyba taki jest prog, a potem trzeba fiskalnie ewidencjonowac sprzedaz), a nie maja kasy i z pewnoscia zatajaja prawdziwy utarg, jezeli maja kase...to mozesz powiedziec ze paragonu ci nie dali...chociaz ja jeszcze nie widzialem paragonu w dyskotece . Zeby tak US zrobil najazd na klub i dokladnie sprawdzil czy ewidencja jest dokladnie prowadzona...czy wszystkie podatki sa prawidlowo odprowadzane to waaaaaatpie zeby czegos nie znalezli...bo wiadomo jak to jest...ze kazdy prywaciarz kombinuje, ale on ci zalazl za skore wiec mozesz go zniszczyc

hallucyon
 Wysłana - 4 luty 2007 19:21      [zgłoszenie naruszenia]

@ Ganos:
Wieczorem pojade chyba do szpitala na obdukcję

Obdukcje sądowo-lekarskie wykonuje się w Zakładach Medycyny Sądowej a nie w szpitalach, przychodniach, itp.

Zmieniony przez - hallucyon w dniu 2007-02-04 19:21:34

mlkv
 Wysłana - 4 luty 2007 19:25      [zgłoszenie naruszenia]

Ja proponuje mniej sie tym absorbowac. Nigdzie sie nie idzie, pismo wysyla jas kowalski a nie my a to czy ma on 18, 60 czy moze 5 latek nie ma zadnego znaczenia. Odpowiedni inspektor czyta i sie cieszy bo mu latwiej bedzie wyrobic kwote na dany miesiac/kwartal. Dowody nie sa wlasciwie potrzebne, instytucja jak chce to dziala bo ma do tego uprawnienia i tyle.

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 4 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Pobity po imprezie - co robic?

Strony: 1 2 3 4

Warto przeczytać: Zbiórki pieniędzy - gdzie to zarejestrować... | Kalkulator IP | Jak ja kocham ten kraj | GŁOSOWANIE TO NIE WYBÓR MNIEJSZEGO ZŁA | Zakupy za granicą | Zastrzeżenie nazwy (przyszłej) firmy | wojsko | Bukmacherka-kto sie utrzymuje z tego?? | ZUS - założyć firme i nie płacić składek. | Zakup lekow odpisy .. | Tymczasowy Dowód Osobisty | konto za granica | pytanie o wykroczenie | Import elektroniki | legalnosc bukmacherski-gdzie sie dowiedziec? | Program Komputerowy - Jaka umowa ? Podatek ? | insopaker | insopakerzy | adamszky | gazy | anna korcz | mma panowie | wielka brytania | Farmacja | bia ko | prezent dla dziewczyny | punkt g film | SEBALYSY | SEXLYSY | starsza dziewczyna | starsza kobieta | RÓŻNICA WIEKU | amfetamina depresja | Nadia | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.