FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 15232 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Pobyt w szpitalu i ubezpieczenie 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "Pobyt w szpitalu i ubezpieczenie"   

zibiak
 Wysłana - 10 lipiec 2007 19:46        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam!
Siostra idzie do szpitala na badania itd. Trzeba podac numer ubezpieczenia... czyli chyba tego z zus. Ona placi takze ubezpieczenie dobrowolne, prywatnie w PZU Zycie SA. Czy z tytulu pobytu w szpitalu przysluguje od pzu jakas rekompensata, zwrot?

ewab
 Wysłana - 10 lipiec 2007 20:03      [zgłoszenie naruszenia]

idąc do szpitala masz obowiązek legitymować się aktualnym dowodem zdrowotnego ubezpieczenia podstawowego...na tej podstawie NFZ refunduje wszystkie badani/zabiegi będące zapisane w koszyku świadczeń podstawowych...

natomiast to drugie ubezpieczenie to jest taki azyl na wypadek jakby musieli ci zrobić badania nierefundowalne za które sam musisz płacic...i to jeszcze chyba jest tak ze najpierw musisz wyłozyć kasę a dopiero później złożyć wniosek o zwrot poniesionych kosztów.

czyli że o żadnej rekompensacie za pobyt w szpitalu nie ma mowy.

Bóg dał - Bóg wziął...a kto daje i odbiera...!

Donio
 Wysłana - 10 lipiec 2007 20:24      [zgłoszenie naruszenia]

no nie zawsze ewab,
to zalezy od rodzaju ubezpieczenia

Mam taka polisę w PZU Życie, że będąc na miejscu siostry zibiaka otrzymałbym 100 zł za każdy dzień pobytu w szpitalu

Niedawno, w wyniku wypadku drogowego, przebywałem w szpitalu 6 dni. "Powypadkowy" pobyt w szpitalu wg mojej polisy jest wart 200 zł za każda dobę.

Tak więc bywa różnie z tymi polisami.

Zibiak swoje pytanie skieruj przede wszystkim do PZU Życie

*** Moderator działu Prawo i Ekonomia ***
Spec prawa karnego
i procesowego

Specjalista -

ewab
 Wysłana - 10 lipiec 2007 21:38      [zgłoszenie naruszenia]

no tak...jeżeli mówimy o powypadkowym ...kiedy doznałeś jakiegoś uszczerbku na zdrowiu...to dostaje się odszkodowanie...ale autor pisał cos o badaniach tylko...

takie powypadkowe to działa na tej samej zasadzie co "złamanie np nogi"...wtedy dostajesz odszkodowanie wprostproporcjonalnie wysokie do twojej polisy ubezp.

ale faktycznie najkompetentniejszym źródłem informacji będzie PZU

Bóg dał - Bóg wziął...a kto daje i odbiera...!

Skarbowy
 Wysłana - 11 lipiec 2007 11:40      [zgłoszenie naruszenia]

Przy podpisywaniu umowy ubezpieczenie na życie powinna otrzymać ogólne warunki ubezpieczenia oraz zestawienie kwot odszkodowań za konkretne przypadki.

Ciężko być zaje*istym, ale staram się to znosić z podniesionym czołem.

Specjalista -

Donio
 Wysłana - 11 lipiec 2007 16:13      [zgłoszenie naruszenia]

ewab
nie pisałem tylko o powypadkowym

cyt." Mam taka polisę w PZU Życie, że będąc na miejscu siostry zibiaka otrzymałbym 100 zł za każdy dzień pobytu w szpitalu "

Gdy będę przebywał w szpitalu na badaniach otrzymam 100 zł. per day

Spec prawa karnego
i procesowego

Specjalista -

Kask
 Wysłana - 11 lipiec 2007 20:18      [zgłoszenie naruszenia]

Napisz co to za polisa?
Nie slyszlem o takiej, ktora placi za badania w szpitalu.

zibiak podal za malo szczegolow by cos wiecej napisac ale tez jestem zdania ze za badania w szpitalu nic sie nie nalezy z polisy zyciowej.

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

Znawca -

zibiak
 Wysłana - 12 lipiec 2007 21:11      [zgłoszenie naruszenia]

tez mi sie wydaje ze jest to ubezpieczenie od wypadkow, ale kolezanka jej powiedziala ze ma taka polise ze cos jej zwracali. Dowiem sie wiecej szczegolow i napisze. DZieki za zainteresowanie z waszej strony. Pozdrawiam

Donio
 Wysłana - 13 lipiec 2007 23:05      [zgłoszenie naruszenia]

Kask

nie zapłacą mi za badania, tylko za pobyt w szpitalu, nawet wtedy gdy pójdę na planowany zabieg czy operację

płacę 73 zł miesięcznie

szczegóły w PZU Życie

Spec prawa karnego
i procesowego

Specjalista -

Jofka
 Wysłana - 20 lipiec 2007 14:12      [zgłoszenie naruszenia]

Jestem ubezpieczona w PZU Życie, które obejmuje ubezpieczenie na wypadek leczenia szpitalnego. W szpitalu miałam przeprowadzoną operację stawu biodrowego i przebywałam w nim 14 dni. Dziś (po 40 dniach oczekiwania) otrzymałam decyzję o odmowie wypłaty świadczenia z tytułu leczenia szpitalnego w oparciu o paragraf 18 ust. 1 pkt 8 w którym powołują się na ograniczoną odpowiedzialność PZU w przypadku powstania choroby przed podpisaniem polisy. Z tego wnioskuję, że każda choroba może być przez PZU traktowana jako powstała przed zawarciem umowy. OSZUŚCI I NACIAGACZE. NIE DAJCIE SIĘ NABRAĆ. Odwołać się mogę tylko do sądu, tak napisali w piśmie.

Jofka

Kask
 Wysłana - 20 lipiec 2007 23:44       [zgłoszenie naruszenia]

Nie zupenie tak.
Jesli zatailas sprawe choroby to w takim przypadku na pewno mozesz sie spodziewac odmowy.
Po to wypelniasz kupe papierow i robisz badania lekarskie by dokladnie wiedzieli jaki jest Twoj stan zdrowia. Nie znam Twoich papierow ale choroby bioder sa znane i rozpoznawane duzo wczesniej (nie zawsze).
Ty najlepiej wiesz jak to bylo. A inna sprawa ze przy watpliwosciach ubezpieczalnie rostrzygaja wszystko na swoja korzysc i licza na to ze nikt sie nie odwola. Droga sadowa jest bardzo dluga i nie kazdey ma na to czas i peniadze.

Nie spij, bo ci garnek zlota podrzuca.

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

Pobyt w szpitalu i ubezpieczenie

Warto przeczytać: składki | Clo graniczne na elektonike? | Drzewa, krzewy - ustawa | Rodzaje i źródła informacji rynkowej - potrzeba materiałó ! | Przetargi | biznes Plan | handel zniczami | Porzucenie pracy - konsekwencje. | help-reklama! | "rola i znaczenie giełdy papierów wartościowych" | Modele Motywacji ?? | odliczenie od podatku | Prawo sportowe - ? | e-sklep | 17-latek w niemczech | Własny biznes!!?? | blokersi ) | blokersi | chammskie | psychopaci | biografie morderców | desperados | steelfeet | fzn | ból szczeki | nie byl lisek | kurva erudyta | mieliście przyjaciółke | spawacz | ratownik medyczny | Lubisz to suko | pływak | przemko131 | Kamson | Biznes

Polecamy: KSW | Komputery | Nauka

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2014 SFD S.A.