FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1115 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Podatek od sprzedaży nieruchomości 
[powiadom znajomego]    
Autor "Podatek od sprzedaży nieruchomości"   

pudelos
 Wysłana - 17 marzec 2018 18:57        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Cześć,

Jak uniknąć podatku po sprzedaży nieruchomości na którą dwóch właścicieli zaciągnęło kredyt hipoteczny? Sprzedaż nastąpi przed upływem 5 lat od zakupu nieruchomości.

Wchodząc w szczegóły, mieszkanie ma 2 właścicieli. Kupione zostało za 200k a w chwili obecnej jest chętny na jego odkupienie za 250k co pozwoli na spłacenie zaciągniętego kredytu. Z jednego artykułu wywnioskowałem, że w takiej sytuacji sprzedający zostaną obarczeni podatkiem 19% od kwoty 250k a spłata kredytu nie obniża podatku, gdyż nie jest to cel mieszkaniowy. Artykuł był z roku 2013 a sam autor zaznaczył na końcu, że różne organy mogą zinterpretować tą sytuacje na rożny sposób.
Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć jak obecnie widzi tą sytuacje?

Jak wyglądałaby sprawa opodatkowania, gdyby jeden z właścicieli zdecydował się odkupić wkład od drugiego? Czy kwota którą uzyskałby sprzedający wkład także podlega opodatkowaniu?

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Podatek od sprzedaży nieruchomości

Warto przeczytać: Wysyłka z UK | jak zaplacic zniszczony mandat? | Kursy walut | Nalot na chatę - pytanie | Wpadłam w ręce oszysta, który robi teraz przekrety na moej konto | PIT 2010- program do PIT z 2009 | Rozliczenie razem | e-Deklaracje a zwrot podatku | Pomoc przy kalkulacji szkody | Złamany nos- odszkodowanie? | Kokos | durne PKD | Dziura w jezdni. Odszkodowanie | Zachowania konsumenckie - temat pracy licencjackiej | WYŁUDZENIE-JAK ODZYSKAĆ PIENIĄDZE | wyrok, brak decyzji | opel tigra | jeep | nauczycielka | portfel marilyn monroe | Biała Kiełbasa | MrMojo | Pitrekkk | Rogs199 | pierwsze | rodzice | wózek widłowy | diya | podtlenek azotu | reddread | rybson985 | Kubek89 | ADRIANA LIMA cz I | tanie alko daje cynk | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.