FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2185 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Praca
Podejrzewam, że moja szefowa okrada firmę państwową. 
[powiadom znajomego]    
Autor "Podejrzewam, że moja szefowa okrada firmę państwową."   

pracownik1
 Wysłana - 21 grudzień 2010 18:16        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Prowadzę w firmie (państwowej) księgę inwentarzową i w związku z tym prawie wszystkie faktury za dokonywane zakupy przechodzą przez moje ręce. Przez ostatnie kilka miesięcy w firmie kilkakrotnie dokonywano zakupu mebli z jednego salonu meblowego. Zakupy były dość spore. Analizując faktury odkryłem, że meble te są bardzo drogie. Np. za to samo krzesło (taka sama nazwa, producent, symbol) zapłaciliśmy około trzy razy drożej w porównaniu z ofertami różnych salonów meblowych zamieszczonymi w Internecie. Co więcej ceny prawie wszystkich zakupionych mebli były dla nas zawyżone przez salon meblowy, który nam je sprzedał. Np. w tym samym dniu, w którym otrzymaliśmy fakturę dane krzesło kosztowało w tym salonie 100 złotych, a my zapłaciliśmy za nie 200 zł; fotel kosztował 400 zł, a my zapłaciliśmy 1000 zł, itp. Faktury przyjęła i podpisała moja szefowa. Zwróciłem jej na to uwagę i pokazałem aktualne ceny na stronie internetowej salonu meblowego. Kobieta na początku bardzo się zmieszała i nie wiedziała jak to wytłumaczyć. W końcu ona odpowiada za finanse firmy, zobowiązana jest zadbać o jak najbardziej korzystną ofertę zakupu. Na początku podejrzewałem ją o niegospodarność. Dowiedziałem się jednak, że właściciel salonu meblowego jest jej bardzo dobrym znajomym. Kilkakrotnie interweniowałem w powyższej sprawie u szefowej. Ostatnio usłyszałem, że wszystko jest w porządku, ponadto dała mi jasno do zrozumienia, że mam się tym nie interesować i jej nie denerwować. Mam wpisywać takie ceny do księgi inwentarzowej. Rozmowa była bardzo nieprzyjemna. Nie wiem jak mam teraz postąpić. Co mam z tym zrobić? Podejrzewam, że szefowa czerpie zyski ze sprzedaży mebli razem z właścicielem salonu. Jak to udowodnić? Dodam, że kobieta ma spore poparcie i znajomości wśród lokalnych "władz", a ponadto ma bardzo silny i porywczy typ osobowości. Trudno jest przeciwstawić się jej. Mam dać spokój i dalej spokojnie pracować, czy interweniować. Jednak nie wiem gdzie i jak, aby zrobić to sensownie i mieć jakąkolwiek szansę na powodzenie.

rybson985
 Wysłana - 21 grudzień 2010 18:26      [zgłoszenie naruszenia]

nie wiem,pewnie w PIP musiałbyś spytać, ale coś czuję, że cię wkrótce zwolni skoro się "za bardzo" interesujesz

PUSH THE BUTTON

el - passo
 Wysłana - 21 grudzień 2010 18:55      [zgłoszenie naruszenia]

Zakombinuj tak żebyś jeszcze Ty miał z tego pare groszy bo skoro jest nietykalna sam nic nie zrobisz oprócz problemów samemu sobie.

kulikuluku
 Wysłana - 21 grudzień 2010 19:36      [zgłoszenie naruszenia]

^

smuk
 Wysłana - 21 grudzień 2010 19:38      [zgłoszenie naruszenia]

Jeśli nie zależy Ci na robocie, to interweniuj
Jesli Ci zalezy to jak el-passo

radek_85
 Wysłana - 21 grudzień 2010 19:54      [zgłoszenie naruszenia]

daj znać do RIO (regionalna izba obrachunkowa), przyjadą na kontrole to dobiorą się jej do tyłka

pracownik1
 Wysłana - 21 grudzień 2010 22:13      [zgłoszenie naruszenia]

Dodam jeszcze, że firma to SZKOŁA, a szefowa jest dyrektorem tej szkoły. Tak szybko się mnie nie pozbędzie, bo chroni mnie Karta Nauczyciela. Wolałbym oczywiście spokojnie pracować i nie zwracać na to uwagi, ale denerwuje mnie jej podejście do mnie - zamiast teraz całować mnie po stopach, abym siedział cicho, ona mnie atakuje. Obawiam się także, że po jakimś czasie prokurator zapyta mnie, dlaczego nie zgłosiłem zawiadomienia o przestępstwie, skoro wiedziałem, że je popełniono. Boję się, że dyrektorka zacznie się po jakimś czasie mścić się na mnie, kiedy poczuje się w miarę bezpieczna. Na wszelki wypadek kseruje wszystkie faktury.

INSOMNIA
 Wysłana - 21 grudzień 2010 22:25      [zgłoszenie naruszenia]

weź ze sobą dyktafon/ minikamerę, i uderzaj na jeszcze jedną rozmowę w tej sprawie, a później do Ryszarda Cebuli.

MadMan047
 Wysłana - 21 grudzień 2010 22:36      [zgłoszenie naruszenia]

najlepiej jak byś zapytał w "prawie i ekonomi" bo tutaj rzadko kiedy mlkv zagląda

"kiedy przyjdą nocą spalić twój dom,
weź pistolet do ręki i rozpierdol im łby zanim wyciągną zapałki"

Znawca -

MemorsMars
 Wysłana - 21 grudzień 2010 23:03      [zgłoszenie naruszenia]

W takich sprawach media są pomocne :)
W każdym razie licz się z tym, że sobie nagrabisz.
Z ludzmi lepiej dobrze trzymać, a nawet jeśli, to żaden uczciwy człowiek i tak nie będzie chciał robić w przyszłości z podpiehdalaczem.
Kwestia 2ga, masz ze sprawą styczność. Patrz bo kiedyś mogą tak zachachmęcić, że z łowcy staniesz się ofiarą. W końcu jesteś sam, a ich jest dwoje.

Ja osobiście wtajemniczył bym w to kilku kolegów z pracy, na zasadzie sugestii, że coś podejrzewasz, ale nie jesteś pewien. Ktoś się pewnie mocniej zainteresuje i być może Cię wyręczy.

Zmieniony przez - MemorsMars w dniu 2010-12-21 23:11:00

palmel
 Wysłana - 23 grudzień 2010 04:57      [zgłoszenie naruszenia]

ile na czysto z tego mają ?

1)zbieraj mocne i jasne dowody i tak jak mm zapoznaj z tym zaufanych ludzi a jak przekroczy granice ruszacie z całym materiałem

2)mówią ,ze pierwszy milion trzeba ukraść ;) więc nie bądź frajer i działaj a jak będą się stawiać to postrasz ich ,że masz na nich haka

wcześniej była dla ciebie miła ?

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Podejrzewam, że moja szefowa okrada firmę państwową.

Strony: 1 2

Warto przeczytać: kierowca taksówki | praca | Praca w czasie studiow | Pytanie | Dlaczego firmy w Polsce nie umieją rekrutować pracowników? | Dotacja | Szwalnia | źle napisane cv | | absolwent prawa bez aplikacji? | Świadectwo kwalifikacji | Pakowacz | WKU a przerwanie studiow - kolejny raz | Windykator terenowy | Rozmowy o pracy .Pytania i Odpowiedzi | Pracuje na 3 / 4, szukam na 1/2 !! | sprawa w sądzie | pepe jeans | zimowa | holocaust w literaturze | diabeł w literaturze | lokator | zaciski hamulcowe golf3 | buty damiani | przygodny seks | colin mcrAE | szadkowski | święta kinga | Alfa 159 | łechtaczka | efedryna | szmaty | omegle | mężatka | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2021 SFD S.A.