FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1680 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Podejzliwość 
[powiadom znajomego]    
Autor "Podejzliwość"   

Vivan
 Wysłana - 24 maj 2006 20:11        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam,chciałbym się podzielić nastepującym problemem. Otóz nie wiem czemu ale w większości przpadków jak kogoś poznaje to mam uczucie,że ta osoba mnie oszukuje,nie mówi mi do końca prawdy,szukam wręcz podstepu,jakaś paroanoja mne hcyba ogarnęła:)Chodzą mi po głowie różen myśli odnośnie pewnej osoby i nie wiem co o tym wszytkim sądzić,może niesłusznie ją podejrzewam o jakieś niegodziwości:) Nie wiem poza tym jak podchodzić z dystansem do wielu osób i rzczy jakiś taki wrazliwy się zrobiłem,jak sobie z tym poradzić?

Pierdu i nas nie ma

Grundman
Perpetuum mobile
 Wysłana - 24 maj 2006 21:48      [zgłoszenie naruszenia]

A czy nie jest tak że Ty wszystkich oszukujesz i masz swiadomość ze nie mogą Ci zaufać? :) Bo czasami tak bywa, jak np oszukujemy innych, to zaczynamy podejrzewać że wszyscy wokół będą oszukiwać nas itp.....

Namaste!

Ekspert -

W.Denton
 Wysłana - 24 maj 2006 21:50      [zgłoszenie naruszenia]

Ja tam wszedzie widziałem Masonów, ale już mi przeszło. A w zasadzie to myślę, że trzeba by pomyśleć właśnie nad przyczyną, dlaczego uważasz, że ktoś może Cie oszukiwać, szczególnie jak Ciebie nie zna, bo wtedy nie ma motywu. Może powinieneś jakoś zmienić swoje podejście. Pozdro i SoG na zachęte

Gochan
 Wysłana - 25 maj 2006 09:34      [zgłoszenie naruszenia]

Możesz to zwalczać, ale rób to w łagodny sposób - całkowite wyzbycie się podejrzliwości jest bardzo niezdrowe. Zresztą paranoicy często żyją dłużej .

Pozdrawiam

"Czyń swoją wolę, niechaj będzie całym prawem"
Aleister Crowley

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 25 maj 2006 14:42      [zgłoszenie naruszenia]

Mam podobnie. W sensie, że we wszystkim moge doszukać sie spisku... Ale w sumie mam to w dupie, bo wychodze z założenia, że nie warto zaprzątać sobie tym głowy

Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

Raskus
Biofil
 Wysłana - 25 maj 2006 14:52      [zgłoszenie naruszenia]

Podchodź do tego z dystansem, możesz cospodejrzewać, ale nie doszukuj się tego...bo wyniknie nie potrzebny problem który z palcem w dupsku mógłbyś go uniknąć a on za***** nie jets CI potrzebny...

[http://www.insomnia.pl/AUTODESTRUKCJA%2C_czyli_poci%C4%85g_ku_%C5%9Bmierci-t209419.html]

[http://www.****************/temat7346-strona1/] SNY

Specjalista -

strongzonk
 Wysłana - 28 maj 2006 20:36      [zgłoszenie naruszenia]

Albo też stosuj wobec innych zasadę ograniczonego zaufnia: po drugiej osobie spodziewaj się najgorszego. Gohan słusznie doradził: nie wyzbywaj się całkowicie podejrzliwości, bo często ona pomaga.

LukRecJa
 Wysłana - 28 maj 2006 21:37      [zgłoszenie naruszenia]

Jeśli zaczyna Ci to w wyraźny sposób kompikować życie, powinieneś zgłosić się do specjalisty. Nadmierna podejrzliwość może narobić wiele niedobrego w życiu...
Takie nastawienie ksobne w pewnym momencie może przeobrazić się w konkretne zaburzenie psychiczne czy osobowościowe...

A co do spiskowej teorii dziejów, czy jakichś podejrzeń w kierunku działań większej grupy osób pomaga myślenie typu: "oni musieliby być nadludźmi żeby coś takiego wykminić, są na to po prostu zbyt głupi" etc...
W sensie, są sytuacje, gdzie zaczyna się za dużo kminić, łączymy fakty które tak naprawdę od siebie w żaden sposób zależne, ale u nas w głowie urasta to do rangi problemu na skalę światową i staje się cholernie realne.

Zmieniony przez - lukrecja w dniu 2006-05-28 21:43:33

[http://www.youtube.com/watch?v=ksiXn6h-gwo]

Specjalista -

Raskus
Biofil
 Wysłana - 28 maj 2006 21:47      [zgłoszenie naruszenia]

Specjalista -

roberto 55
Outsider
 Wysłana - 29 maj 2006 19:59      [zgłoszenie naruszenia]

jak kogoś poznaje to mam uczucie,że ta osoba mnie oszukuje,nie mówi mi do końca prawdy
Jak to w filmie Show chłopiec spytał matkę "A co to jest prawda?"
Ty mówisz nowo poznanej osobie całą prawdę o sobie? "Otwierasz" się przed każdym?
Nieufność i podejrzliwość to zarówno dobra jak i zła cecha. Przynajmniej otaczasz się "barierą przed złem", nie zrani Cię byle strzęp

"A teraz pytanie z dziedziny savoir vivre'u - kiedy Cię mijam,
mam się odwrócić dupą czy jajami?"

Znawca -

Vivan
 Wysłana - 29 maj 2006 22:00      [zgłoszenie naruszenia]

Nie nie otwieram sie przed nikim od razu,niemniej starm sie być szczery a zazwyczaj takiego samego działnia u drugiej strony. Lukrecja ma racje,sam do tego doszedłem i jakoś staram się to zwalczać,bo to tylko komplikuje zycie niepotrzebnie a do specjalisty z czasem nalezłoby iśc:).
Jedyym wyjściem jest dystans-chyba bedzie to najlepsze rozwiązanie,bo całkowity brak podejrzliwości jest niemozliwy a jakiś nadmierny jest chory:) więc dystans.

Pierdu i nas nie ma

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Podejzliwość

Strony: 1 2

Warto przeczytać: ISLAM O czym Zachód powinien wiedzieć napisy pl West should know about this | Etyka | jeśli | Dawkins vs papież | Świadomość oraz materia - Dr. John Hagelin | czy prowadzenie bloga/pamiętnika/itp. jest oznaką niedojrzałości emocjonalnej? | Homo videns | Judasz iskariota a juda Tadeusz czy to jedna i ta sama osoba | alegoria w podręczniku dla dzieci | Wiara czy ateizm - która droga łatwiejsza? | Sekta. | reinkarnacja | coś dla wierzących... | Doświadczenie psychodeliczne przez medytację | Najlepsze fragmenty z Biblii i innych ksiąg religijnych | Czy jestem katolikiem? | mucha playboy | gianna michaels | monika ruga | cristina vee | vee | feta | dostojewski | pentedron | maxim | pietrucha | nieuczciwy | drążek | veronica fasterova | 5htp | elfa garnitur | odżywianie | chipsy | sok winogronowy | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.