FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1011 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Podwójna wypłata. 
[powiadom znajomego]    
Autor "Podwójna wypłata."   

David89
 Wysłana - 8 kwiecień 2009 20:51        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam, mam następujący problem.

Przez pare ostatnich miesięcy pracowałem dorywczo przy inwentaryzacjach zatrudniony bezposrednio przez firme wykonujaca uslugi. Nie wspominam tego okresu zbyt milo, glownie przez mase nieprawidlowosci jakie mialy miejsce w tej firmie. Opoznienia z wyplata siegajace trzech tygodni, brak umow za wiekszosc inwentaryzacji co wiazalo sie z nieodprowadzaniem Zus-u, czy ubezpieczaniem oraz nieprawdziwe (zanizone) rozliczanie godzin przepracowanych w danym miesiacu. Na wszelkie uwagi ze strony pracownikow otrzymywalo sie odpowiedz "nie podoba sie to sp****". Wlasnie fdlatego zrezygnowalem z tej roboty. I oto ostatnio stala sie rzecz nieslychana. Przez przypadek przelano mi dwukrotnie wynagrodzenie za przepracowany miesiac luty. Zadowolony tym faktem splacilem raty z ktorymi zalegalem przez opoznienia z wyplata. Tymczasem dzisiaj otrzymalem telefon od samego "szefa wszystkich szefow", ktory oznaimil mi, ze nastapila pomylka i do czasu jej wyjasnienia nie otrzymam wynagrodzenia za marzec.

I teraz moje pytanie: czy maja takie prawo ? I czy musze oddac to co przelali mi przez pomylke ? I czy mam prawo do jakis odsetek z racji wielokrotnego zalegania z wyplata (w umowach wytluszczonym drukiem zapisane bylo, ze wynagrodzenie wyplacone zostanie najpozniej do 10 kazdego miesiaca) ?

Dodam ze firma jest firma brytyjska, ktora dziala w calej Europie, i nawet nie odczuja jednej gratisowej wyplaty.

anc_kozak
 Wysłana - 8 kwiecień 2009 21:45      [zgłoszenie naruszenia]

Musisz oddać, chociażby art 405 k.c

Idź do sądu za nieterminowe wypłacanie pensji, ale komu by się chciało dla paru zł.

[http://www.theanimalrescuesite.com/]
Pomóż zwierzakom !
"Od tego co masz chciej jeszcze więcej"

Ekspert -

David89
 Wysłana - 8 kwiecień 2009 21:59      [zgłoszenie naruszenia]

Ok, dzięki.

A czy tego by sie nie dalo podpiac pod art. 411 punkt pierwszy ?

KlejcunT
 Wysłana - 8 kwiecień 2009 22:22      [zgłoszenie naruszenia]

[www.forum.prawnikow.pl/] tutaj napewno predzej uzyskasz odpowiedz

mlkv
 Wysłana - 8 kwiecień 2009 23:37       [zgłoszenie naruszenia]

Klejcun, czemu nam konkurencję promujesz?

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

Ekspert -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Podwójna wypłata.

Warto przeczytać: "Mała korupcja" | Pismo urzędowe | PODWIESZANIE TEMATOW W CELU UNIKNIECIA BAJZLU. | Mit marca 1968 | WKU a studia | Suwerenność .... | Instrumenty zarządzania firmą | naderwane ścięgno a ubezpieczenie w PZU | Propaganda | umowa zlecenie | ;-) dla patriotów;-) z przymrużeniem oka | faktura duplikat | mam takie zadanie z prawa.... | pensja minimalna? | Jedna taka osoba | Dzisiejsza polska młodzież | koks w | do adowanie heyah | oblicz warto wyra enia wykorzystuj c dane z rysunku powy ej | kajka19 | Pan_szulc | szulc | hyundai coupe | Ribery | van Persie | koks w | oblicz warto wyra enia wykorzystuj c dane z rysunku powy ej | koks w | neutron | jądro | Mandaryna | brak fizyczności | gra-ben-10-xbox | gra ben 10 gestowe | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.