FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 5350 razy ¬

ROZRYWKA | Polityka
Polacy na emigracji 
[powiadom znajomego]    
Autor "Polacy na emigracji"   

Kazam
P I G U Ł K A
 Wysłana - 17 lipiec 2008 20:29      [zgłoszenie naruszenia]

a ja sie zgadzam

mi wystarczy z 2 godzinki z kims kto umie sie bic /bez broni/ zeby nauczyc go walki z nozem

kiedys jak jeszcze sie bawilem w rozne dziwne style to robilismy testy z kreda przylepiona do krotkiego patyka

wystarczy male obycie z nozem i szanse obrony spadaja ponizej 5%

ziemon
LADY
 Wysłana - 17 lipiec 2008 20:55      [zgłoszenie naruszenia]

imo obycie z nozem to nie walka z nozem lub walka nozem

[cafewitteveen.files.wordpress.com/2011/09/b5rip.jpg?w=419&h=334]

Without data you are just another person with an opinion.

Specjalista -

Kazam
P I G U Ł K A
 Wysłana - 17 lipiec 2008 21:14      [zgłoszenie naruszenia]

a co oznacza obycie z nozem?

serio pytam bo dla mnie noz nadaje sie albo do walki albo do zastosowan survivalowych i pochodnych

co prawda tez lubie popisywac sie machajac motylkiem ale to raczej marginalne zajecie

INSOMNIA
 Wysłana - 18 lipiec 2008 01:25      [zgłoszenie naruszenia]

My sie bawilismy takim wielkim przemyslowym markerem. Napastnik nie byl obyty, ale i tak kompletnie zadnych szans jego unieszkodliwienia. Mozna siekac jak leci po wszystkim, czym sie probuje druga strona bronic. Ciecie ostrzem to piekielnie szybki i swobodny ruch, nie wymaga wlozenia techniki jak przy uderzeniach. Nozownik pokroilby przeciwnika na sito.

Zmieniony przez - seba5700 w dniu 2008-07-18 01:27:22

mm90
 Wysłana - 18 lipiec 2008 01:57      [zgłoszenie naruszenia]

z tego co wiem

to standart postawa wyglada tak

ze lewą ręką wyciągniętą trzymamy dystans

w prawej trzymamy nóż, dochodzimy i wykonujemy pchnięcie

wsumie jakby nie patrzeć nóż to dobra rzecz na sytuacje extremalne choc mozna pozniej zalowac ze sie go uzylo

ja np wiem ze w obronie np dziewczyny raczej bym go uzyl ale czy by sie to w przyszlosci oplacilo?

nie bylbym taki pewny

"I walk a higher path son."

INSOMNIA
 Wysłana - 18 lipiec 2008 02:31      [zgłoszenie naruszenia]

Ja cielem ostrzem z przodu i nie szlo nic zrobic w tej sytuacji, tniesz mieso jak w rzezni, rece, nogi czym tam sie jeszcze zamachnie. Cos takiego:

Zmieniony przez - seba5700 w dniu 2008-07-18 02:31:54

ziemon
LADY
 Wysłana - 18 lipiec 2008 09:26      [zgłoszenie naruszenia]

dyskusja sie zrobila kompletnie nie na temat

co do noza - nie zgadzam sie ze jest to bezproblemowe, latwe i generalnie pikus, oczywiscie mozna sobie cwiczyc z mazakiem, kreda, gumowym nozem, sprawdzac kto kogo ile razy dziabnal itp itd, z kolegami sie nawet posmiac ze juz nie ma watroby albo sciegien na rece, wszystko fajnie dopoki to nie jest real, gdzie dochodzi stres, emocje, bledy i tysiac innych czynnikow

druga rzecz - ogromna rola przypadku, ktos nie majacy obycia z nozem w sytuacji stresowej moze zrobic ci gorsza krzywde niz ten majacy wielkie obycie,

trzecia zasada - nie ma skutecznej obrony przed nozem,jest co najwyzej minimalizacja strat

dlatego osobiscie bym sie nie powazyla na noszenie i wyciaganie noza w sytuacjach niebezpiecznych, bo pomimo "obycia z nozem" ryzyko jest zbyt duze

ale kazdy robi jak uwaza i rozumiem ze jesli media nadaja ton o tysiacach ludzi z nozami, to niektorzy uznaja ze w ramach samoobrony i wyrownywania szans te noze zaczna nosic...

edit:
mi wystarczy z 2 godzinki z kims kto umie sie bic /bez broni/ zeby nauczyc go walki z nozem

to ja poprosze te dwie godzinki

Zmieniony przez - ziemon w dniu 2008-07-18 09:27:48

[cafewitteveen.files.wordpress.com/2011/09/b5rip.jpg?w=419&h=334]

Without data you are just another person with an opinion.

Specjalista -

INSOMNIA
 Wysłana - 18 lipiec 2008 10:15      [zgłoszenie naruszenia]

No ja sie wlasnie zastanawiam, czy bylbym w stanie odroznic atak, w ktorym nie mam wyjscia i musze noza uzyc od takiego w ktorym nie byloby to wskazane. Podejrzewam, ze zorientowalbym sie zbyt pozno.

mlkv
 Wysłana - 18 lipiec 2008 10:33      [zgłoszenie naruszenia]

Nie chodzi o atak. Bo jeżeli jest to atak i atakujący wie co robi to jest za późno - bo Ci zwyczajnie nie da tego noża ( czy jakiejkolwiek innej broni ) wyciągnąć.

Chodzi o to by wcześniej wyłapać sytuację gdzie broń będzie konieczna i wyjąc ją zanim dojdzie do eskalacji.

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

Znawca -

quasar
 Wysłana - 18 lipiec 2008 21:21      [zgłoszenie naruszenia]

skad wy te informacje bierzecie?
z pudelka?

Codziennie (w samym Londynie) jest przynajmniej jeden przypadek, gdy ktos kogos zadzgal nozem.

lacznie z wczorajszym jest 21 trupow (chyba ze dzis kogos dziabli )
dzis jest 200 dzien roku...

U ciapaków nie ma specjalnej tradycji ani walczenia 1x1 ani honorowości. Więc nóż jest u nich na porządku dziennym

Kto to jest ciapak?
Kazdy nie bialy i nie czarny?
Noze nosza np Sikhowie i nosza je legalnie, bo to element religijny. U hindusow na porzadku dziennym, to noze sa w... kuchni.

na 21 trupow w Londynie to jakies 15 nozownicy byli czarni,
jeden Turek, reszta chyba biali
Wiekszosc trupow byla czarna.

why so serious?

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 8 stron.   poprzednia | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Polacy na emigracji

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8