FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1294 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Nauki Humanistyczne
Pomoc -matura 
[powiadom znajomego]    
Autor "Pomoc -matura"   

South
 Wysłana - 1 listopad 2008 21:40        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam ,wybrałem temat maturalny "Biografia twórcy jako klucz do odczytania jego dzieł.Przedstaw i zanalizuj wybrane przykłady.Myślę że biografia Mickiewicza powinna się nadać do tego tematu .Czy moglibyście doradzić jakie te dzieła wybrać ? Nie pogardziłbym również jakąś bardziej ogólnikową pomocą :) Dzieki,pzdr

Pan Śmierć
BARON
 Wysłana - 1 listopad 2008 21:50      [zgłoszenie naruszenia]

Widzę, że niespecjalnie masz pojęcie o tym temacie, więc odradzam Mickiewicza, ponieważ wątki autobiograficzne są porozrzucane po różnych jego utworach i dzielą się na różne etapy, więc nie sądzę, że sobie z tym poradzisz

Proponuję zmienić na coś prostszego-np. Goethego, gdzie wątki autobiograficzne skupiają się w dwóch jego dziełach-"Fauście" oraz "Cierpieniach młodego Wertera".

AD ANCALES, PLEBES!!!! EGO SUM BARON!!!
Veni, Vidi, Banni!%-)
Mafia znających łacinę%-)Baron wszystkich działów%-)
Rada Jedenastu i Inso 2009

Ekspert -

South
 Wysłana - 1 listopad 2008 21:57      [zgłoszenie naruszenia]

No tak,ale przecież ja staram się pokazać że biografia artysty jest ścisłe związana z jego twórczością,więc chyba wystarczy to na kilku przykładach pokazać ,tak ?

Pomyśle o tym Goethe,tylko mówisz o jego 2 dziełach a ja to przez 15 minut muszę mówić

Pan Śmierć
BARON
 Wysłana - 1 listopad 2008 22:01      [zgłoszenie naruszenia]

2 książki Ci spokojnie wystarczą-całe "Cierpienia młodego Wertera" to praktycznie zakamuflowana biografia autora<poza samobójstwem>, a i w "Fauście" sporo jest tego typu wątków, więc lepiej się martw czy przy dobrym omówieniu się w tych 15 minutach zmieścisz.

Jeśli nie Goethe to z Mickiewicza oczywiście "Dziady cz.III", wszystkie wiersze dedykowane jego kobietom czyli np. "Grażyna", sonety krymskie itd.

I daj mi Soga za rady

Zmieniony przez - Pan Śmierć w dniu 2008-11-01 22:01:54

AD ANCALES, PLEBES!!!! EGO SUM BARON!!!
Veni, Vidi, Banni!%-)
Mafia znających łacinę%-)Baron wszystkich działów%-)
Rada Jedenastu i Inso 2009

Ekspert -

South
 Wysłana - 1 listopad 2008 22:16       [zgłoszenie naruszenia]

Poszedł Sog

ale oczywiście czekam na dalsze rady,bo troszkę się teraz zamotałem ;)

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Pomoc -matura

Warto przeczytać: Jak długo czeka się na nr ISBN? | czy popularność jaką Napoleon cieszył się wśród polaków była w pełni zasłużona ? | Kreacja porównawcza Boga w literaturze Młodej Polski i średniowiecza | pomoc=sog | scenariusz na jutro --->> POMOCY PROSZĘ!!!!!! | Prezentacja - bohater negatywny | pytania na ustnej-motyw byntu.porozmawia ktoś? | [Matura ustna] Jakie książki wybrać? | potrzebuje pomocy w napisaniu karty pracy | Miłość niejedno ma imię. Rozwiń temat, odnosząc się do wybranych tekstów lit | plan prezentacji motyw lekarza | Analiza | Praca Maturalna z polskiego pomocy!:( | Czy ktoś mógłby mi ocenic bibliografie? | &#8222;Nie zabijaj&#8221; | Problem z pracą Licencjacką - Powiat | najlepszy film | film wszechczasów | wszechczasów | marzenia | rycie bani | vin diesel | oddychanie naprzemienne | marki koszul | animal | ps 3 | playstation | długość stosunku | żaba pokój | facebook to | _lauviah_ | chomikuj | podryw | uwodzenia | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.