FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 12078 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Pomocy! Lokal komunalny vs socjalny 
Wyślij odpowiedź [powiadom znajomego]    
Autor "Pomocy! Lokal komunalny vs socjalny"   

Eksplozja
20/21.12.2007. [*]
 Wysłana - 1 maj 2008 22:07        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Jaka jest różnica między lokalem komunalnym a socjalnym?
Moja znajoma została wpisana na listę m2 komunalnych, z racji m.in. problemów zdrowotnych, jest chora. Jak wiadomo, lokale socjalne są o obniżonym standardzie. Dostała wskazanie do przyjęcia lokalu 19,80m2- pokój+ubikacja. BEZ łazienki, kuchni, ciepłej wody, centralnego ogrzewania, NIC. Przecież tam nie ma nawet ciepłej wody, ani łazienki! Urzędniczka twierdzi, że to "piękne mieszkanko", wszyscy tak mieszkają i nie widzi problemu. Jak wyegzekwować należne m2 komunalne aby żyła w normalnych warunkach?

SaharVS
%-)
 Wysłana - 1 maj 2008 22:14      [zgłoszenie naruszenia]

" nalezne m2 komunalne"

...

trulululu trilili tralala
To twoja dziedzina
To moja mina, wygina się w rogala

Eksplozja
20/21.12.2007. [*]
 Wysłana - 1 maj 2008 22:38      [zgłoszenie naruszenia]

o co konkretnie chodzi? Z nieba nie została zakwalifikowana, trzeba mieć mocne podstawy i argumenty by starać się o lokal. Obywatel ma prawa i obowiązki. Państwo też, w postaci respektowania praw, które samo ustanowiło. W czym problem?

Kazam
P I G U Ł K A
 Wysłana - 8 maj 2008 20:08      [zgłoszenie naruszenia]

[gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33209,2510789.html]

ogolnie tez poszukaj na stronie miast/gminy odpowiedniej uchwaly i zobacz jak tam zdefiniowane sa pojecia 'lokal socjalny/komunalny'

tak jak np w szczecinie

[http://www.szczecin.pl/prawo/rada/1999/ur329_99.html]

Eksplozja
20/21.12.2007. [*]
 Wysłana - 8 maj 2008 20:15      [zgłoszenie naruszenia]

nie omieszkałam się zapoznać z uchwałą, ustawą itp. Głupieję..
Lokal socjalny: powinien nadawać się do zamieszkania ze względu na wyposażenie i stan techniczny.
Lokal w rozumieniu ustawy: wydzielona trwałymi ścianami w obrębie budynku izba lub zespół izb przeznaczonych na stały pobyt ludzi, którzy wraz z pomieszczeniami pomocniczymi służy zaspokajaniu ich potrzeb mieszkalnych.
Nie znalazłam nic o lokalach komunalnych.

ZA***ISTE DZIĘKI WIELKIE ZA LINKI!!!

Zmieniony przez - Eksplozja w dniu 2008-05-08 20:22:29

kanarek
 Wysłana - 8 maj 2008 22:49      [zgłoszenie naruszenia]

generalnie władze miasta w 90% uważa że lokal = 4 ściany
często bez łazienki

ale z drugiej strony
jakbyś zobaczyła jaka patologia dostaje te mieszkania

nie mam tutaj na myśli ludzi biednych
ale zwykłych rzezimieszków tępych

mam kilka przykładów z życia od siebie
stąd moja opinia

Chroń swoje nerwy.

Eksplozja
20/21.12.2007. [*]
 Wysłana - 8 maj 2008 22:55      [zgłoszenie naruszenia]

dlatego patologia dostaje socjalne (o obniżonym standardzie, czyli np. łazienka na korytarzu, wspólna). Komunalne to normalne (wg. mnie), ale wg. urzędników warszawskich tak, jak opisałam na samej górze..

Zmieniony przez - Eksplozja w dniu 2008-05-08 23:00:35

Kazam
P I G U Ł K A
 Wysłana - 9 maj 2008 14:14      [zgłoszenie naruszenia]

no niestety ale lokal socjalny tez jest lokalem komunalnym /tylko, ze o obnizonym standardzie/

tutaj juz chyba tylko pomoc prawnika wchodzi w gre

Eksplozja
20/21.12.2007. [*]
 Wysłana - 9 maj 2008 15:55      [zgłoszenie naruszenia]

Burmistrz, Prezydent Miasta, Rzecznik Praw Obywatelskich, odwołania, interwencje i media... sądzę, że byłyby najbardziej zainteresowane, ale sądziłam, że da radę wykrzesać coś jeszcze na podstawie litery prawa...

Zmieniony przez - Eksplozja w dniu 2008-05-09 15:57:44

Kazam
P I G U Ł K A
 Wysłana - 9 maj 2008 17:09      [zgłoszenie naruszenia]

nie chce cie martwic ale niedostosowanie warunkow mieszkaniowych do potrzeb osob zajmujacych lokal to dosc czesty problem wiec raczej nastawil bym sie na dosc dluga walke

PanMarcin
 Wysłana - 9 maj 2008 20:13      [zgłoszenie naruszenia]

uporządkujmy troche

Jest coś takiego jak mieszkaniowy zasób gminy, w którego skład wchodzą lokale należące do gminy. Jest kilka rodzajów lokali w tym zasobie, np. zwykłe, zamienne, socjalne. Żeby dostać taki lokal trzeba spełniać odpowiednie warunki.

Zasady wynajmowania tych lokali określa przede wszystkim Ustawa z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu Cywilnego (Dz. U. Nr 71, poz.733 ze zm.) oraz w przypadku Warszawy Uchwała Nr XLIII/1010/2004 z dnia 2 grudnia 2004 r. w sprawie zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu miasta stołecznego Warszawy zmieniona Uchwałą Nr LII/1384/2005 Rady m.st. Warszawy z dnia 19 maja 2005. (tu wyszukiwarka uchwał: [bip.warszawa.pl/Menu_przedmiotowe/zarzadzenia_uchwaly/Uchwaly/Zarzad_Dzielnicy/Srodmiescie/default.htm?Dzielnica=9&TypAktu=2&Organ=4&page=23])

Nie ma ścisłej ustawowej definicji lokalu socjalnego, w zasadzie konkretnie jest tylko określenie ze na jedną osobe musi przypadać odpowiednio 5 m2 lub 10 m2.

Ponieważ w wawie jest w chvj chetnych na te lokale komunalne to bedzie ciezko zamienic ale probuj. Poczytaj ta uchwałe, może tam jest cos ściślej określone.

Specjalista -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia | Wyślij odpowiedź

Pomocy! Lokal komunalny vs socjalny

Strony: 1 2

Warto przeczytać: Ranking Posłów! | Aborcja | Kwasniewski czy Stolzman? | Faktura VAT | Najważniejsze wybory świata | gdzie załoćyć konto | Zakladanie konta | Folwark Rzeczpospolitej | Odpowiedzialność za kradzież w miejscu pracy | Zakazało handlu w niedziele i święta | Pytanie allegro | Czy Europa da sie lubic? | ile kosztuje koncesja? | Ktory bank | Dostęp obywateli do broni. | Niemieckie ziomkostwa walczą o swoje?? | monikaa11 | psychologia | chillout | puchar dona | glutex | szybkie czytanie | Wso cz 1 | ops | japonia | abriged | pezet | wypożyczalnia | poseł grodzki | golenie miejsc intywnych facet | depilacja facet | owłosienie łonowe | depilacja miejsc intywnych facet | maciejq | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2018 SFD S.A.