FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 6098 razy ¬
 
ROZRYWKA | Budownictwo, remonty i majsterkowanie
Pompa ciepła 
[powiadom znajomego]    
Autor "Pompa ciepła"   
 
Piotruś88
 Wysłana - 18 czerwiec 2016 11:03      [zgłoszenie naruszenia]

Preskaler a co ma taki zbiornik lub rzeka do pompy ciepła?? Przecież pompa ciepła pobiera ciepło z gruntu albo drugi rodzaj to powietrzne.

 
Preskaler
 Wysłana - 18 czerwiec 2016 21:35      [zgłoszenie naruszenia]

Pobieranie ciepła z powietrza jest dość kłopotliwe zimą bo nie wdając się w szczegóły są kłopoty z oszronieniem instalacji a co za tym idzie poważnym spadkiem sprawności, więc albo trzeba marznąć albo odszraniać mechanicznie albo dogrzewać w jakiś inny sposób. Co do ciepła z gruntu to inwestycja jest cholernie droga jeśli chcemy mieć dostateczną powierzchnię aby "ciągnąć" energię z ziemi. Dlatego tylko woda, a właściwie ciepło w niej zawarte, wydaje sie być konkurencyjną formą ogrzewania z wykorzystaniem pompy ciepLa.

Zmieniony przez - Preskaler w dniu 2016-06-18 21:39:46

 
Piotruś88
 Wysłana - 4 lipiec 2016 15:05      [zgłoszenie naruszenia]

z tego co się orientowałem to pompy ciepła mają grzałki dzięki którym nie trzeba mechanicznie odszraniać.

 
Preskaler
 Wysłana - 4 lipiec 2016 18:38      [zgłoszenie naruszenia]

Wyobraź sobie zimę i mróz np. minus 15 st. Powietrze przechodzace przez wymienniki ciepła (chłodnice) zchładzane jest do np. minus 20 st. Duza ilość przedmuchiwanego powietrza odzyskuje ciepło z niego i nim ogrzewa mieszkanie. Podczas zchładzania wytrąca się z tego powietrza para wodna i szroni. Jak sobie wyobrażasz grzałkę? Podgrzewa chlodnice do temperatury dodatniej? I co dalej? Podgrzewa też to powietrze przedmuchiwane do dodatniej temperatury? To taki krokodyl co żywi się odrastającym, własnym ogonem? Ktoś kto Cię informował nie miał o tyk kompletnie pojęcia. No gdyby powiedział, że jakimś alkoholem jest to odmrażane to jeszcze jakiś cien prawdopodobieństwa w tym by istniał ale grzałki??? Nie!

Zmieniony przez - Preskaler w dniu 2016-07-04 18:59:45

 
OnlineExpe
 Wysłana - 8 sierpień 2016 12:05      [zgłoszenie naruszenia]

Witam

W pompach ciepła szron z wymiennika zewnętrznego jest usuwany poprzez odwrócenie obiegu chłodniczego. W bardzo efektywny sposób pompa ciepła odbiera ciepło z instalacji c.o i usuwa szron z parownika.
Układ pompy ciepłą wykorzystujący studnie jako dolne źródło ciepła jest drogi, kłopotliwy w użytkowaniu ze względu na różny skład chemiczny wody ze studni i zamulanie. W takim systemie wymagane jest zastosowanie dodatkowego wymiennika ciepła. Systemy tego typu wymagają nadzoru i stosowane są w dużych budynkach typu Hotel.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.
Pozdrawiam,
________________________________
Konsultant marki Buderus

 
Preskaler
 Wysłana - 11 sierpień 2016 06:57       [zgłoszenie naruszenia]

Przecież w takim systemie odszraniania mnóstwo energii idzie na tą właśnie czynnoąć i sprawność leci w dół powodując nieekonomiczność tego systemu. O studniach nie wspominałem bo to niewielkie i kłopotliwe żródła ciepła. Rzeka, ogromny staw lub jezioro - to są zbiorniki dużej ilości ciepła w naszych warunkach klimatycznych i geograficznych.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]


Odpowiedzi jest na 2 strony.   poprzednia

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Pompa ciepła

Strony: 1 2