FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 112561 razy ¬

ROZRYWKA | Uzależnienia i Używki
Poradnik dobrego picia wódki. 
[powiadom znajomego]    
Autor "Poradnik dobrego picia wódki."   

Cheetos5
 Wysłana - 26 lipiec 2009 13:28      [zgłoszenie naruszenia]

Dodam tylko, że nie należy się kłaść od razu spać. Wchodzicie do domu to posiedzieć 1-2h jeszcze przed kompem pod prysznicem gdziekolwiek, ale nie do łóżka od razu. Zauważyłem, że bardzo pomaga a rano nie boli głowa W przypadku mojej osoby bardzo pomaga,

Pozdrawiam.

z zasady nie pije na trzezwo,
z reguły nie sypiam bezsennie...

Znawca -

SteStifler
Policja
 Wysłana - 27 lipiec 2009 21:31      [zgłoszenie naruszenia]

fajny poradnik : p daje soga : d Widać, że doświadczony zawodnik

Noblesse oblige

aksel90
 Wysłana - 6 wrzesień 2009 21:36      [zgłoszenie naruszenia]

Na całym świecie panuje stereotyp o umiłowaniu Rosjan do wódki i innych wyskokowych napojów. Dla wielu europejczyków (w tym także Polaków) Rosjanie są wiecznie pijani, alkoholizm to cecha narodowa, a ilość wypijanej przez przeciętnego Rosjanina wódki nie mieści się wielu w głowach.
Na początek pragnę zwrócić uwagę na dane prezentowane przez Światową Organizację Zdrowia. W 2001 r. W Polsce średnia ilość wypijanego czystego alkoholu przez osoby dorosłe (pow. 15 roku życia) wynosiła 8,68 litra rocznie (wódka 4), w Rosji wskaźnik ten jest wyższy i wynosił w 2001 r. 10,58 l. Różnica jest więc znaczna. Ale na przykład w Czechach słynących z tradycji picia piwa wskaźnik ten wynosi aż 16,21 l. co znacznie przekracza "rosyjski" wynik (dane pochodzą ze strony who.int). Warto dodać, że w ostatnich latach struktura wypijanego w Rosji alkoholu znacznie się zmieniła. W porównaniu do lat poprzednich zanotowano duży wzrost udziału piwa i innych napojów niskoalkoholowych w ogólnej konsumpcji alkoholu. Oczywiście w Rosji wciąż zdecydowaną część wypijanego alkoholu spożywa się w postaci czystej wódki, podczas gdy w Czechach ponad połowa "wlewana" jest pod postacią piwa. Nie zmienia to jednak faktu, że Czesi, Francuzi, Hiszpanie, czy Szwajcarzy są zdecydowanie częściej pod wpływem alkoholu niż Rosjanie. Dlaczego to jednak Rosjanie (ale także Ukraińcy i inne narodowości zamieszkujące b. ZSRR) cieszą się sławą niesłychanych miłośników alkoholu? Dlaczego spora część dowcipów o Rosjanach jest oparta na stereotypie związanym z alkoholem?

Jednoznacznej odpowiedzi na powyższe pytania nie da się udzielić. Z cała pewnością działa tutaj po części prosty mechanizm: jaki jest najmocniejszy alkohol? - "czysta", a kto najwięcej pije wódki? - Rosjanie!

Myli się jednak ten, kto sądzi, że rosyjskie ulice są pełne pijanych mężczyzn wracających do domu na "gazie". Otóż w Rosji, w przeciwieństwie do Polski szanuje się tradycję spożywania wódki. Dla wielu słowa "wódka" i "kultura" są sprzeczne, jednak w rzeczywistości niemal każdy Rosjanin doskonale zna elementarne zasady spożywania mocnego alkoholu. Najważniejszą rzeczą w czasie picia wódki jest zagryzanie. Rosjanie bez przysłowiowej zagrychy raczej nie zabierają się za flaszkę. Obcy jest im zwyczaj popijania alkoholu sokami, czy wodą. Wielu spotkanych przeze mnie Rosjan opowiadało, że ojciec lub dziadek ma niepisany obowiązek nauczenia dorastającego chłopaka przyjętych zasad spożywania alkoholu. Dlatego też niemal każdy Rosjanin/Ukrainiec doskonale wie do jakich alkoholi jakie potrawy najlepiej pasują. Nawet w spartańskich warunkach chcąc się napić, Rosjanin zawsze postara się o jakąś zakąskę, nawet jeśli miałby to być wyłącznie ciemny chleb.

Dzięki zwyczajowi zagryzania Rosjanie są w stanie wypić znacznie więcej niż Polacy, którzy ograniczają się z reguły do zapijania sokiem. Wypijając większe ilości alkoholu Rosjanie bardzo rzadko robią się agresywni. Ponadto większość Rosjan woli pić wódkę w domu, a nie w knajpie czy w parku. Przez to skutki libacji są znacznie łagodniejsze. Absolutnie nie chcę powiedzieć, że w Rosji nikt nie chodzi po ulicy po pijaku. Służby mundurowe są jednak wyczulone na pijane osoby i szybko przewożą je do licznych w Rosji izb wytrzeźwień. Dzięki temu na rosyjskich ulicach ilość pijanych osobników nie jest wyższa niż w Polsce.

Warto zwrócić także uwagę na "technikę" picia wódki w Rosji. Pije się ją tam większymi miarkami. Normą jest 100g, a picie szklankami nie należy do rzadkości. W związku z powyższym większa część spożywanej wódki wchłania się dopiero w żołądku, a nie jak w przypadku picia małymi kieliszkami w bardzo ukrwionym przełyku. Dzięki temu, ta sama ilość alkoholu pita większymi haustami ma zmniejszone działanie. Tej prostej zależności zawdzięczamy rosyjski wynalazek dla spragnionych alkoholu. W Rosji nazywa się go "Tjurą". Polega on na piciu wódki łyżkami stołowymi z miski, w której pokruszono chleb. Chleb ma za zadanie jedynie "złagodzić" smak, zaś dzięki "jedzeniu" wódki łyżką - alkohol przedostaje się do krwi w przełyku. "Tjura" sporządzona z pół litra wódki jest w stanie pokonać 3 mężczyzn.

Rosjanie słyną także z masowej produkcji bimbru. Jest on nieodłącznym elementem życia, zwłaszcza na wsi. Bimber pędzi się na różne uroczystości. Dobry samogon ma lepszą renomę niż nawet najlepsza wódka w sklepie. Podobnie jak w przypadku spożycia, proces pędzenia jest zwyczajem, tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Chyba w żadnym kraju na świecie nie wydano tylu książek poświęconych technice pędzenia bimbru co w Rosji.
Podsumowując. Wódka jest nieodłącznym elementem życia w Rosji, jednak absolutnie nie należy traktować Rosjan za naród alkoholików.

aksel90
 Wysłana - 6 wrzesień 2009 21:40      [zgłoszenie naruszenia]

Co sądzicie o tym zeby pic dłuzszymi przerwami ale np: ze szklan ( tak 1/3 szklanki ) ... bo picie z kieliszkow jest męczące dla gardła ( przynajmniej u mnie ) i tak za 6-7 kieliszkiem zaczyna mnie łapac obrzydzenie. A raz probowałem trzaskac szklanki to wypiłem z 6 ( ok. 12 kieliszków ) ... szkoda tylko ze walnąłem zgona ale wypiłem to w godzine, moze temu

Siwek_wp2
 Wysłana - 6 wrzesień 2009 21:43      [zgłoszenie naruszenia]

:) i ladnie .. jeszcze zrodlo podaj jak to nie twoje

...widze niebo, nie mysle...

Ekspert -

kobzur
 Wysłana - 6 wrzesień 2009 23:06      [zgłoszenie naruszenia]

szkoda tylko ze walnąłem zgona )

Pomysł brzmi dobrze, ale wódki będe mógł się napic dopiero w połowie października, więc teraz nie mogę dac Ci odpowiedzi

size does matter

Czorny90
 Wysłana - 7 wrzesień 2009 00:11       [zgłoszenie naruszenia]

aksel, takie coś nie przejdzie. Z kieliszków pijesz mniej i częściej. I właśnie o to częściej chodzi. Ze szklankami to będzie tak, że będziesz pił tak jak z kieliszków co powoduje że bania przyjdzie dwa razy szybciej. Ostatnio właśnie byłem tego świadkiem Nie potrafię pić wódki na sucho, bo walę strasznie szybko (wiadomo ile wódka wchodzi). Na studniówce w 15 minut walnąłem 0,5, potem jeszcze parę szklanek i obudziłem się rano u kumpla w domu

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 10 stron.   poprzednia

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Poradnik dobrego picia wódki.

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10