FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 2236 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Posiadane wykształcenie, a wysokość wynagrodzenia. 
[powiadom znajomego]    
Autor "Posiadane wykształcenie, a wysokość wynagrodzenia."   

xyzzz5
 Wysłana - 29 sierpień 2010 09:52        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam,

nurtuje mnie taki problem, który przeżyłem na własnej skórze. Dajmy na to, że jestem absolwentem studiów dziennych licencjackich. Podczas starania się o pracę w wyuczonym zawodzie, często jestem olewany z powodu tzw "braku doświadczenia". Sytuacja życiowa zmusza mnie do podjęcia jakiejkolwiek pracy, ale nawet na zwykłym magazynie, tłumaczą mi, że mam za wysokie wykształcenie na dane stanowisko. Czy takie tłumaczenie jest poprawne?

Podobna sytuacja. Pracuję w zakładzie pracy, gdzie podczas podejmowania pracy miałem wykształcenie średnie. Studiuję zaocznie. W momencie uzyskania dyplomu oraz wykształcenia wyższego, czy nie powinienem dostać podwyżki poborów? Dyplom, który uzyskałem nie jest w kierunku tym jaki wykonuję zawód.

Mam nadzieję, że się jasno wyraziłem :)

Zmieniony przez - xyzzz5 w dniu 2010-08-29 10:03:27

mr wallace
 Wysłana - 29 sierpień 2010 10:32      [zgłoszenie naruszenia]

A dlaczego miałbyś dostawać wyższe wynagrodzenie? Zwłaszcza, że, tak jak piszesz, skończyłeś inny kierunek niż wykonywany zawód?

Czy to, że masz papierek wyższej uczelni, w jakikolwiek sposób wpływa na to, że pracujesz lepiej / wydajniej? Prawdopodobnie nie. Więc dlaczego oczekiwać więcej?

P.S. A co do pierwszej sytuacji to wg mnie nie ma czegoś takiego jak "za wysokie wykształcenie" do jakiejś pracy. Bzdura. W naszej Cebulandii większość ludzi jest (i będzie) skazana na pracą poniżej kwalifikacji, raz, że za dużo ludzi studiuje (z czego większość bzdurne kierunki) a dwa, że mało w naszym kraju jest pracy dla osób z wyższym wykształceniem - nasz rynek dopiero się rozwija

Zmieniony przez - mr wallace w dniu 2010-08-29 10:35:44

Żądam tolerancji dla mojej nietolerancji!

baruch
 Wysłana - 29 sierpień 2010 10:40      [zgłoszenie naruszenia]

Większe wynagrodzenie dostaje się w niektórych działach budżetówki-np. pracownicy sądów i prokuratury, którzy podwyższą kwalifikacje wg. ustawy o pracownikach sądownictwa i jakiegoś tam rozporządzenia.

Ale ogólnie Twoje wykształcenie to Twój problem, pracodawca nie musi tego uwzględniać . Ja traktuję "mgr" (w planach "dr", zobaczymy czy wyjdzie) jako rodzaj inwestycji w siebie. Inwestycji, która może, ale nie musi potem procentować.

brak czasu

Specjalista -

radek_85
 Wysłana - 29 sierpień 2010 12:14      [zgłoszenie naruszenia]

Ci z magazynu pewnie boją się, że popracujesz ze 2 miesiące i spierdzielisz do innej (lepszej) pracy, więc to im się za bardzo nie opłaca i dlatego wolą zatrudnić kogoś mniej wykształconego, który będzie na stałe u nich pracował

ciamciara
 Wysłana - 29 sierpień 2010 12:47      [zgłoszenie naruszenia]

A co do pierwszej sytuacji to wg mnie nie ma czegoś takiego jak "za wysokie wykształcenie" do jakiejś pracy. Bzdura.

Bzdury to Ty akurat piszesz. Znam ludzi, którzy chcieli iść do roboty na budowę, czy do magazynu i też usłyszeli, że "mają za wysokie wykształcenie". Jeden taki po studiach prawniczych chciał iść kopać rowy bo musiał rodzinę utrzymać, a roboty nie miał to znajomy rodziców, właściciel firmy budowlanej powiedział mi, że "przecież chłopaka nie zatrudnię do kopania rowów jak on ma wyższe wykształcenie nawet ode mnie". Nie chodziło tu o to, że ma to wyższe i się ten pracodawca będzie czuł gorszy, ale po prostu nie chciał zatrudnić gościa, który tyle lat studiował prawo.

"Nikt nie jest zadowolony ze swojej fortuny, za to każdy ze swego rozumu" Francois de la Rochefoucauld

[http://www.insomnia.pl/Piekne_bramki__na_biezaco.-t617215.html]

mr wallace
 Wysłana - 29 sierpień 2010 13:03      [zgłoszenie naruszenia]

Znam ludzi, którzy chcieli iść do roboty na budowę, czy do magazynu i też usłyszeli, że "mają za wysokie wykształcenie".

Masz rację. Napisałem "bzdury" nie dlatego, że takie coś się nie zdarza, tylko dlatego, że bzdurą że jest "argumentowanie" w ten sposób odrzucenia czyjejś kandydatury przez pracodawcę

prezes85
 Wysłana - 29 sierpień 2010 13:17      [zgłoszenie naruszenia]

Znam ludzi, którzy chcieli iść do roboty na budowę, czy do magazynu i też usłyszeli, że "mają za wysokie wykształcenie". Jeden taki po studiach prawniczych chciał iść kopać rowy bo musiał rodzinę utrzymać, a roboty nie miał to znajomy rodziców, właściciel firmy budowlanej powiedział mi, że "przecież chłopaka nie zatrudnię do kopania rowów jak on ma wyższe wykształcenie nawet ode mnie". Nie chodziło tu o to, że ma to wyższe i się ten pracodawca będzie czuł gorszy, ale po prostu nie chciał zatrudnić gościa, który tyle lat studiował prawo.

mnie c***a obchodzi wyksztalcenie pracownikow fizycznych
wazne jest doświadczenie

co innego jesli maja wyksztlacenie wyzsze budowlane
wtedy mozna na nich patrzec przyszlosciowe
moze taki facet zostac pozniej brygadzista, kieronikiem robot czy budowy

I just don't know what to do with myself.
Money for nothing and chicks for free.

Weź nie pierdol bejbe.

ciamciara
 Wysłana - 29 sierpień 2010 13:22      [zgłoszenie naruszenia]

Ty nie patrzysz, ale nie wszyscy są Tobą

"Nikt nie jest zadowolony ze swojej fortuny, za to każdy ze swego rozumu" Francois de la Rochefoucauld

[http://www.insomnia.pl/Piekne_bramki__na_biezaco.-t617215.html]

xyzzz5
 Wysłana - 29 sierpień 2010 13:41      [zgłoszenie naruszenia]

Miałem taką sytuację, że szukałem pracy na magazynie to mnie nie zbyt ochoczo chcieli przyjąć, ale przyjęli. Chociaż długo nie popracowałem. Zakład upadł;) a martwili się, że nie będę chciał pracować. W małym mieście mieszkam, gdzie problem w ogóle ze znalezieniem pracy chociażby fizycznej.

Jeszcze jeden przypadek z życia.
Jest w moim mieście taki zakład pracy gdzie poszedł mój dobry kolega (ze szkolnej ławy, a nie kolega kolegi) po technikum ekonomicznym. Powiedzieli mu wtedy, że na magazyn czy na produkcję go nie wezmą bo ma za wysokie wykształcenie, że na magazynie mają takich co są po zawodówce. Chłopak poszedł na studia, a po ich ukończeniu znów starał się o przyjęcie do tego zakładu. Wtedy usłyszał, że na magazyn czy produkcję ma za wysokie wykształcenie, a do biur biorą pracowników polecanych przez jakąś agencję.
Zmieniony przez - xyzzz5 w dniu 2010-08-29 13:42:36

Zmieniony przez - xyzzz5 w dniu 2010-08-29 13:48:38

Zmieniony przez - xyzzz5 w dniu 2010-08-29 13:49:42

mr wallace
 Wysłana - 29 sierpień 2010 13:50      [zgłoszenie naruszenia]

Oto Polska właśnie

Zmieniony przez - mr wallace w dniu 2010-08-29 13:50:38

xyzzz5
 Wysłana - 29 sierpień 2010 13:53      [zgłoszenie naruszenia]

Dlatego właśnie mnie taka rozkmina naszła, bo teraz chłopak szuka pracy, a nie chce iść do łopaty bo później już ciężko będzie znaleźć pracę w wyuczonym zawodzie jak się poszło zaraz po studiach na magazyn pracować. Wtedy do biura już raczej powrotu nie będzie.

Aaa, po tym technikum skończył administrację. Miłe panie w urzędzie pracy za każdym razem jak idzie to mu mówią, żeby się nie martwił bo po tym kierunku łatwo o pracę

Zmieniony przez - xyzzz5 w dniu 2010-08-29 13:55:34

Zmieniony przez - xyzzz5 w dniu 2010-08-29 13:56:41

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Posiadane wykształcenie, a wysokość wynagrodzenia.

Strony: 1 2

Warto przeczytać: pobór do wojska | Sample a prawo | mandat PKP - dziwna sprawa | własna dzialalnosc - szrot | kiedy sąsiad może żądać ścięcia/przycięcia drzewa? | Wyłudzenie polisy | Strasznie potrzebne ! Szkola | poręczenie majatkowe | Wiza j-1, karalność a wgląd ambasady w akta | Rozliczenie z ogrzewania centralnego. | Ulga podatkowa | Alkohol na granicy | darowizna | Wysyłkowa sprzedaż leków w Polsce | jak rozliczyć PODATEK z USA? | Wziałem czekoladke, Czy musze placic za całe pudełko? | wierzbicka playboy | eleganckie | białakawa | maffetka | illuminati | cwaniactwo lasek | Rainchart | typ samotnika | iirrooxx | siemens s 55 | kowboj | polo sweter | Corleone | assasin creed | 50 twarzy greya | Adamusos | Eldredge | partycja | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.