FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 19720 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Potęga Podświadomości ZAPRASZAM 
[powiadom znajomego]    
Autor "Potęga Podświadomości ZAPRASZAM"   

Raskus
Biofil
 Wysłana - 3 marzec 2006 14:45        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Witam, nie zwiedzałem tego działu dlatego ten temat nie został tutaj wklejony tylko na SFD w dziale Zdrowie...wiem wiem, nie pasuje, ale warto poczytac, wypowiadać się już wyłącznie tutaj bo zdajem i sie ze temat tam jest nie nma 1 stronie
O to link [http://www.sfd.pl/temat248347/]

PS. Jeśli to się nazywa zdublowanie postu prosze o skasowanie tego

[http://www.insomnia.pl/AUTODESTRUKCJA%2C_czyli_poci%C4%85g_ku_%C5%9Bmierci-t209419.html]

[http://www.****************/temat7346-strona1/] SNY

Specjalista -

Gochan
 Wysłana - 3 marzec 2006 19:08      [zgłoszenie naruszenia]

Temat potęgi podświadomości był w tym dziale już poruszany. Podświadomość odpowiednio umotywowana oczywiście ma ogromne możliwości, ale aby dobrze funkcjonowała trzeba ją naprawdę solidnie "przekonać" że chcemy tego czego chcemy (musimy w to uwierzyć na stałe) co nie zawsze jest tak proste, jak się wydaje zwykle entuzjastom - neofitom. Poza tym
ograniczają nas też w pewnym stopniu czynniki zewnętrzne w sposób oczywisty. Nie można jednak zaprzeczyć, że solidna praktyka daje widoczne efekty.

"Czyń swoją wolę, niechaj będzie całym prawem"
Aleister Crowley

niebieski_
 Wysłana - 3 marzec 2006 22:49      [zgłoszenie naruszenia]

Nasza umysł można podzielić na podświadomość, świadomość i nadświadomość. W podświadomości zapisane są wszystkie nasze programy lęki, wzorce postępowania i zachowania, choroby. Podświadomość jest jak komputer realizuje swoje programy bez względu na to czy są one sensowne, dobre dla nas. Podświadomość pełni ogromną rolę w naszym życiu. To od nie zależy czy jesteśmy zdrowi, bogaci, czy nam się powodzi czy nie. Dlatego warto jest zrozumieć jej działanie i przekonać ją, aby pracowała dla naszej korzyści.

Negatywne i niekorzystne programy często przejmujemy w dzieciństwie lub od rodziców np.:

Jak dziecko jest chore to rodzice się nim zajmują, nie musi iść do szkoły. Podświadomość może wtedy sobie zakodować: "choroba jest korzystna, opłaca mi się chorować" i w późniejszym życiu będziemy często chorować nawet jak już to nie będzie takie fajne.

Jeżeli rodzice mówią dziecku: "ale ty jesteś brzydki" to jego podświadomość to sobie może zakodować i przez to może mieć w przyszłości problemy ze znalezieniem partnera.

Jeżeli widzieliśmy rodziców zmęczonych, zdenerwowanych po robocie. Może nam się zakodować, że "praca jest ciężka, wyczerpująca" i w późniejszym życiu taką tylko będziemy mogli sobie znaleźć.

Jeżeli ciągle sobie powtarzamy, że nie mamy pieniędzy to podświadomość może nie pozwolić żebyśmy je mieli. Podobnie jak ktoś sobie ciągle mówi, że jest głupi to może się skończyć, że nie będzie miał szans wykazać się swoim intelektem.

Te przykłady wymyśliłem na szybko i mogą dotyczyć tylko niewielkiej liczby osób. W praktyce podświadomość może zakodować sobie wiele różnych głupich lub bezsensownych programów, które nam w życiu przeszkadzają, ponieważ nie ma ona możliwości rozróżniania.
Praca z podświadomością nie jest taka trudna jak się wydaje. Wystarczy odrobina wiary, pozytywnego nastawienia i konsekwencji oraz czyste intencję. Już dawno zostały opracowane proste, skuteczne i sprawdzone techniki do pracy z podświadomością.

Z chorobami jest też tak, że często podświadomość generuje je, żeby nam powiedzieć żebyśmy zmienili styl życia np.: na mniej stresujący, bo ten, który teraz prowadzimy nie jest dla nas dobry. Ludzie często jedynie, co wtedy robią to leczą się lekarstwami i nic nie zmieniają. Podświadomość może wtedy spowodować jeszcze cięższą chorobę itd. aż człowiek umrze np.: na raka.

Warto sobie wyobrazić człowieka, który przepracował większość swoich programów: Pieniędzy ma tyle, że o nic nie musi się martwić, codziennie ma 100 nowych pomysłów, na których może zarobić fortunę. Otaczają go jedynie przyjaciele, którym w pełni może zaufać. Ma partnerkę, która mu całkowicie odpowiada i daje mu pełną satysfakcję w seksie. Do lekarza nie musi w ogóle chodzić. Jest całkowicie wyluzowany.

Zmieniony przez - niebieski_ w dniu 2006-03-03 22:53:38

ysabell
 Wysłana - 4 marzec 2006 00:57      [zgłoszenie naruszenia]

podświadomość to wymysł amerykańskich psychologów...
a Freud mówił tylko o nieświadomości i to jest prawidłowe pojęcie na określenie tego stanu "ja",

"Ten kraj jest jak psychodeliczny lot..."

OloKK
Dżony Dep
 Wysłana - 4 marzec 2006 01:53      [zgłoszenie naruszenia]

Podświadomość jest wporzo.
Nie chce mi się teraz więcej pisać

Bądź silny, o człowieku! Pożądaj, raduj się wszystkimi rzeczami
zmysłów i uniesienia: nie bój się, że jakikolwiek bóg wyprze się ciebie za to.
ZAPRASZAM: [www.olokk.pl] // [www.bng-studio.pl]
[www.facebook.com/olokk]

Ekspert -

Raskus
Biofil
 Wysłana - 4 marzec 2006 08:27      [zgłoszenie naruszenia]

Niebieski piękne te twoje przykłady, ale dla kogoś kto zna prawa świadomości nei maja one wiekszego zagrożenia. Świadomość a podświadomośc to oczywiście 2 różne rzeczy. Świadomość rozróżnia co jest prawdą a co nie, a podświadomośc tylko koduje to co przyjmie świadomość i wprzyszłości ujawnia się to w danej rzeczy, życiu itd. Świadomość jest najmniej aktywna wieczorem a poświadomość także wieczorem, dlatego najlepiej wprawiać się w stan półsnu tuż przed snem i powierzając im jakieś pytanie, zadanie, problem lub co kolwiek innego.

Lęki jak napisałs....hmmm. jestem tam dział o lękach, pisze tam troche jak przeczytasz to daj znać

[http://www.insomnia.pl/AUTODESTRUKCJA%2C_czyli_poci%C4%85g_ku_%C5%9Bmierci-t209419.html]

Specjalista -

niebieski_
 Wysłana - 4 marzec 2006 20:40      [zgłoszenie naruszenia]

Niebieski piękne te twoje przykłady, ale dla kogoś kto zna prawa świadomości nei maja one wiekszego zagrożenia

Nie jest tak do końca. Jeżeli w podświadomości są bardzo silne negatywne programy to podświadomość potrafi zwodzić, oszukiwać tylko żeby się z nich nie uwolnić. Niektóre osoby sobie z tym nie radzą i potrzebują pomocy innych. Często zdarza się to u osób, które znają swoją podświadomość jedynie teoretycznie (np. z książek), a nie przez rzeczywiście poznanie. Łapanie negatywnych programów może się zdarzyć nawet u osób daleko posuniętych w rozwoju duchowym. Ogólnie można przyjąć, że 90% (jeśli nie więcej) ludzi w Polsce nie ma pojęcia o działaniu podświadomości.

Świadomość a podświadomośc to oczywiście 2 różne rzeczy. Świadomość rozróżnia co jest prawdą a co nie, a podświadomośc tylko koduje to co przyjmie świadomość i wprzyszłości ujawnia się to w danej rzeczy, życiu itd.

Ja jestem za trójpodziałem umysłu na podświadomość, świadomość i nadświadomość. W podświadomości są zapisane programy i wzorce odpowiedzialne za nasze życie. Nie jest prawdą, że przyjmuje tylko to, co zaakceptuje umysł świadomy. Sama także może przyjmować programy. Umysł świadomy jest to nasze ja, to z czym się identyfikujemy. Nadświadomość to jest boska cząstka w człowieku. Za pomocą nadświadomości łączymy się z Bogiem (wyższą inteligencją). Tam znajduje się intuicja, stąd pochodzą nasze najlepsze pomysły. Niestety z nadświadomością można się porozumieć tylko przez podświadomość. A ta często ma programy odcięcia się od nadświadomości. Dlatego trzeba popracować, aby móc z niej w pełni korzystać.

Lęki jak napisałs....hmmm. jestem tam dział o lękach, pisze tam troche jak przeczytasz to daj znać

Ja tej książki nie czytałem, tylko pobieżnie twoje streszczenie. Nie ze wszystkim, co tam jest napisane się zgadzam. Jeśli chodzi o lęki to nie zawsze metoda przełamywanie się i robienie tego, czego się boi jest dobra. Czasami trzeba podejść powoli i spokojnie.

Raskus
Biofil
 Wysłana - 4 marzec 2006 22:08      [zgłoszenie naruszenia]

ebieski tam nie pisze że masz zrobioc najana to czego sie peniasz. Spokojnie, powoli tak jak napisales tak trzeba robic i tak jest opisane tam.

Sporo racji w tym co napisałes. Podświadomośc moze przyjac rozne info bez naszej swiadomosci. Wiesz ocb mi teraaz?

Specjalista -

niebieski_
 Wysłana - 4 marzec 2006 22:48      [zgłoszenie naruszenia]

Dobra teraz to znalazłem rozdział 19. Ogólnie mogę się zgodzić z tym, co jest tam napisane. Chociaż trochę się zamotałem i nie wiem do końca, o co ci chodzi tymi lękami.

Zmieniony przez - niebieski_ w dniu 2006-03-04 23:15:26

Raskus
Biofil
 Wysłana - 4 marzec 2006 23:50      [zgłoszenie naruszenia]

Napisz rozdział i jakąś cydferke a ja napisze odpowiednei zdanie co do tego

Specjalista -

niebieski_
 Wysłana - 5 marzec 2006 00:15      [zgłoszenie naruszenia]

To co jest na SFD to ja rozumiem. Tylko nie wiem, czemu mnie w tym wątku pytasz o lęki.

[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 11 stron.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Potęga Podświadomości ZAPRASZAM

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Warto przeczytać: lenistwo | zmiana stylu na metala, punka i rocka.... | Motywacja - mały problem | Niemożliwe ... | Potrzebuję... | Bunt jednostki | akwinizm | manipulacja | ksiazki (historia filozofii) | Co stanowi kamienie w waszym życiu? | zaufanie, którego brak | Odwaga | Szukanie lęków | Jan Strelau - Psychologia - Podrecznik Akademicki tom 2 | POMOCY! | Kognitywistyka | nie lubi je musli z mlekiem | mike73 | reggae jungle | reggae | sex analny | olsztyn show up | grzybica żołędzia | grzybica penisa | Rover 75 | zrk | wózek | dejw | feedme | zegarki citizen wr 100 solar tech 180 | bing | bling pobicie | mandat za przejazd | pawellh | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.