FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 3437 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Filozofia, Psychologia, Religie
Pozytywne myslenie? 
[powiadom znajomego]    
Autor "Pozytywne myslenie?"   

MLord
 Wysłana - 25 sierpień 2007 14:13        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź swoje BMI

Czy ktos widzial ten material?
[egeszegedre.wrzuta.pl/film/JNWIyyx2J5/jarmarkcudow_05_pozytywne_myslenie]

To prawda ze metody ktore maja poprawic dobry wizerunek samego siebie w efekcie prowadza do depresji i zalamania?
Medytacja, hipnoza i inne techniki duchowe rzeczywiscie niszcza tylko psychike robia zamieszanie w glowie?

Zmieniony przez - MLord w dniu 2007-08-25 14:25:30

osso
 Wysłana - 25 sierpień 2007 15:21      [zgłoszenie naruszenia]

no chlopaki

zaprzeczajcie tym bestialskim oszczerstwo0m/!

jestem pewien ze Ci panowie po prostu zapomnieli o tym, że nie mozna jeść mięsa a pewnie jedlihehe

[img][img223.imageshack.us/img223/4989/9adc2b66942ff0dfbd1.gif[/img]]

hulio
 Wysłana - 25 sierpień 2007 15:46      [zgłoszenie naruszenia]

Mi za bardzo komp muli zeby to obejrzeć.
Ale ogólnie jak człowiek wmawia sobie coś a jest inaczej, faktycznie może powodować problemy. Uciekanie przed problemami w pozytywne myślenie może jeszcze pogorszyć sytuacje tak mi sie wydaje.
Medytacja tez moze byc niebezpieczna ale nie musi zależy od medytujacego i jaka to jest medytacja nie ma co uogólniać. Podobnie z hipnozą chociaż o hipnozie mało wiem.

Specjalista -

Tadziker
 Wysłana - 25 sierpień 2007 16:49      [zgłoszenie naruszenia]

Ja też o hipnozie wiem mało, ale zgadzam się z przedmówcą, że nie należy uciekać od problemów, bo to najgorsze rozwiązanie. Niemniej pozytywne myślenie w pełni tego słowa znaczeniu jest dobrą bronią w walce z problemami, jeśli by do niego dodać upór i wiarę w swoje możliwości.

Gdybym miał dupę wielkości mózgu przeciętnego Polaka,nie musiałbym czyścić kibla

Fluff.y
 Wysłana - 25 sierpień 2007 22:36      [zgłoszenie naruszenia]

Uważam tak jak hulio z wyjątkiem hipnozy, z którą nie miałem styczności ;)

Pozytywne myślenie jest w porządku, pod warunkiem, że nie opiera się ono na zakłamywaniu siebie. Wtedy to już nie jest to pozytywne myślenie ;)
Na pewno należy wykazać się dużą ostrożnością, delikatnością i wytrwałością podczas pracy nad sobą, pracy nad własną psychiką. Dystans też jest wskazany. Czasem dobrze jest się zastanowić co się chce osiągnąć daną metodą, kursem, techniką itd. i jaką cenę się za to płaci(nie tylko w $ ;) Warto badać swoje intencje, aby sobie nie zaszkodzić.

Co do filmu, to jest on oczywiście stronniczy. ;]

'Hen, tam wysoko już jest z niebem jesiennym góra Fuji'

Znawca -

kermit
ZASŁUŻONY
 Wysłana - 25 sierpień 2007 23:09      [zgłoszenie naruszenia]

jedna z osób na filmie chyba mówiła o metodach Silvy- co prawda nazwa nie padła, ale opis wydał mi się znajomy, a ciekawa sprawa bo już drugi raz słyszę cos tego typu o tej metodzie

Ja myśle, że Ci ludzie mogli mieć spore problemy ze sobą, za nim cokolwiek zaczęli robić- a że padło tam stwierdzenie "na własną rękę", to jak się już ma mocno zamazany obraz siebie i świata to na własną rękę można sobie jeszcze bardziej namieszać

pozytywne myślenie nie polega też na tym, żeby mówić czarne gdy widzimy białe. Natomiast dobrze stosowane może być jak najbardziej pomocne

IMO wszystko jest dla ludzi, ale nie każda droga dla każdego ;) trzeba zachować jakiś zdrowy osąd.

kermit
ZASŁUŻONY
 Wysłana - 25 sierpień 2007 23:15      [zgłoszenie naruszenia]

Medytacja, hipnoza i inne techniki duchowe rzeczywiscie niszcza tylko psychike robia zamieszanie w glowie?

nie spotkałem sie z twierdzeniem, że medytacja (przynajmniej chrześcijańska) komukolwiek namieszała w głowie i sprowadziła go na dno.
Z hipnozą też miałem styczność i jakoś żyje, inna sprawa, że żadnej rewolucji w mym życiu nie zrobiła %).
W sumie, warte jest też podkreślenia to co padło na końcu w filmie w rozmowie z jakimś psychologiem- że złe są przeważnie te techniki, które obiecują coś w krótkim czasie. A jednak praca duchowa, praca nad sobą to nie jest jeden weekendowy kurs.

Dyplomatax
 Wysłana - 14 wrzesień 2007 21:05      [zgłoszenie naruszenia]

taa... pewnie że tak jest... zło istnieje i egzystuje na usługach dobra... zło istnieje - bo jest potrzebne dobru... innymi słowy zło, pomimo iż jest złe - to jest wykorzystywane przez dobro... znaczy to ni mniej ni więcej - że dobro ma w sobie pierwiastek zła... zło jako takie - to siły nieczyste... ponad "człowiecze"... które nie człowiekowi dane jest kontrolować... zakazane więc złe... a żeby stać się dobrym - trzeba stać się złym... żeby być nawróconym - ktoś cię musi nawrócić... tak więc hmm... "to" forum przyciąga tych - którzy są najbliżej nawrócenia... czytaj - najbliżej znalezienia MOCY (złej) odpowiedzi - by w końcu za nią odpokutować i nawrócić się... by stan niewolnictwa złu - zastąpić stan niewolnictwa dobru... bo jako ludzie - jesteśmy tylko "nośnikami wiary"... ich potencjał się nie liczy - liczy się że są noszone... że my je nosimy - na naszych duchowych karkach...

ale co tam.... teraz lecę na imprezę - ale chętnie Wam to wszystko dokładniej wyjaśnię w pierwszej wolnej chwili...;)

fazimodo
 Wysłana - 14 wrzesień 2007 21:19      [zgłoszenie naruszenia]

Ja w pierwszej wolnej chwili chciałbym wyjaśnić, że przed "a", "który" oraz przed zdaniami podrzędnymi stawia się przecinek, a nie trójkropek.

Zdrowy rozsądek - występuje tak rzadko, że jest uważany za super moc.

Znawca -

dragon7
 Wysłana - 14 wrzesień 2007 21:55      [zgłoszenie naruszenia]

kiedy takie metody (pozytywnego myslenia, autosugestii, wplyw na podswiadomosc, hipnoza i medytacja) mogą wplynąc odwrotnie od celu zamierzonego? Mysle ze jest to związane z magicznym mysleniem. W umysle mamy zakorzenione pewne - nazwe to - magiczne stereotypy - ktore pomagają nam w pewnych trudnych sytuacjach. Takim magicznym stereotypem jest naiwne przekonanie ze śmierć jest czyms odleglym, zdarza sie innym ludziom, ale nie nam - to jest przyklad pozytywnego myslenia. Oczywiscie gdyby ktoś myslał na odwrót - bylby stale sparalizowany wizją nieuchronnej smierci - a co za tym idzie nie miał by motywacji do zycia. Magiczne przekonanie o naszej jednostkowej wyjątkowosci o naszym talencie, sprycie zaradnosci - pomaga przezywciezać problemy na zasadzie poprawy samopoczucia i motywacji w momentach "krytycznych" ale... są bardzo szkodliwe jesli zaczynają występować w nadmiarze. Np kierowca uwaza ze jest tak dobry - ze nie musi przestrzegac przepisow . Ktos inny przestaje sie uczyć bo sądzi ze medytacja jest "samym szczytem wiedzy" etc. takich przykladów mozna podać wiele.. mechanizm jest zawsze taki sam. "Magia" pomaga tylko w odpowiedniej dawce. Jesli lekarz przepisuje choremu lekarstwo to wyznacza odpowiednią dawke. Są ludzie ktorym wydaje sie ze zazycie od razu wszystkich leków ich uzdrowi - efekt jest jednak odwrotny

Znawca -

Fluff.y
 Wysłana - 14 wrzesień 2007 21:56      [zgłoszenie naruszenia]

Znowu jakiś wyznawca manicheizmu(Dyplomatax) mi się dzisiaj trafił ;) Ciekawe skąd taki nick? Czyżby fan przygód Galów - Asterixa i Obelixa? ;))

Skoro już zeszło na temat interpunkcji to dodam od siebie, że po wielokropku, Następne zdanie zaczyna się od DUŻEJ litery

Kermit słusznie zauważył, że za metody zmiany własnego myślenia często biorą się osoby z dużym bałaganem w głowie. Często mogą sobie jeszcze bardziej namieszać(jak ci na filmie), a to przez to, że otwierają się na nowe, ale nie eliminując starego szkodliwego obrazu swiata. Próbują iść w górę, ale bez oczyszczania umysłu kończy się to porażką i często jeszcze większym pomieszaniem.

Zmieniony przez - Fluff.y w dniu 2007-09-14 22:10:41

'Hen, tam wysoko już jest z niebem jesiennym góra Fuji'

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Pozytywne myslenie?

Strony: 1 2

Warto przeczytać: Jan Paweł II nie był taki dobry | kopt wytłumacz mi proszę... | Wątpię, więc jestem | Pomocyyy prosze o pomoc | ludzie, ktorzy mysla, ze sa fajni | Dowód na niemożliwość innego świata | projekcja astralna | Jak się nie poddawać? | Daty zmiany doktryny w Kościele Katolickim | Problemy z zyciem problemy z samym soba | Fakty negatywne | Religia - strach? | Pasja | GRZECH SALOMONA! | czy wszyscy ludzie są równi? (prośba o komentarz reportażu) | czy Darwin miał rację? | miłość bez ustawki | bez ustawki | milosc | nastolatki | internetowy sklep z butami | sliedek | oops | polki nago | eroticon | foruming | buty na zime | minner | pyskatyali | pyskaty_ali | fm group | dupy | macja | tibia | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.