FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1348 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Elektronika
Prędkość neta. 
[powiadom znajomego]    
Autor "Prędkość neta."   

wolf_69
 Wysłana - 4 luty 2014 11:59        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Witam.
Jako że jestem jak dziecko we mgle w tym temacie mam pytanie.
Niedawno zwiększyłem sobie prędkość internetu u swojego operatora z 6mb do 30mb.
Spodziewałem się jakiejś konkretnej zmiany i zmiana jest owszem jednak niekiedy net muli poprostu bardziej niż poprzednio. Muli raz częściej raz rzadziej.

Wykonałem sobie pomiar prędkości na speedtest jednak dla mnie to nie do końca zrozumiały zestaw cyferek:

[http://www.speedtest.pl/test/78305741]

vDSL 20 Mbps
aDSL 8 Mbps

Łącze się z netem przez router Pentagram 6360.

Tak ma być, coś z routerem, oszukują mnie czy jak?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

...life's a bitch....

saikolank
 Wysłana - 4 luty 2014 12:27      [zgłoszenie naruszenia]

Łączysz się po kablu czy wi-fi? Po wi-fi ten pentagram przedrze maks 10mbit, przy założeniu że czyste pasmo i nic nie stoi w pobliżu na tym samym kanale - sprawdzasz sytuacje inssiderem.
Kolejna sprawa UŻYWASZ GVWNIANEGO SPEEDTESTA! NIGDY NIE UŻYWAJ T6EGO CHŁAMU! tylko speedtest.net - tam zrób pomiary, ale tak ze 2-3 na różnych serwerach i dawaj wyniki.
Widzisz ja też się czuje jak dziecko we mgle, jak nawet nie podajesz co to masz za operatora.
No i zerknij DOCZYTAJ DOKŁADNIE w umowie klauzule nt prędkości transmisji- ludzie masowo nie patrzą co jest w umowie, a pewnie masz tak, że nie podniosłeś sobie łącza, a zakres do jakiego może się ono rozpędzić, co w praktyce wygląda tak, że operator zagwarantował Tobie prędkość minimalną 1mbit i ma to serdecznie w dvpie bo jesteś na widełkach i nic go to nie będzie obchodziło nawet jak te 30mbit z umowy będzie dopiero w godzinach od 3 do 5 w nocy.

Także pozbieraj wszystkie informacje o jakie cię proszę, wróć tutaj napisz i wtedy będziemy mogli działać dalej

Chłopaczki z Polkowic już Pojechali

Specjalista -

wolf_69
 Wysłana - 4 luty 2014 12:38      [zgłoszenie naruszenia]

Łączę się przez wi-fi, operatorem jest Multimedia.
Co do zapisów w umowie być może jest tak jak mówisz jednak znajomi mający również internet od tego samego operatora przy podobnej prędkości nie narzekają wcale.

Zbiorę resztę danych i się wpiszę. Teraz znikam do pracy.

Pozdrawiam.

...life's a bitch....

saikolank
 Wysłana - 4 luty 2014 12:43      [zgłoszenie naruszenia]

Oka czekam, jak dasz pełne info to będziemy działać.

Specjalista -

wolf_69
 Wysłana - 6 luty 2014 09:05      [zgłoszenie naruszenia]

Witam.
Więc podaję wynik testu robionego speed testem net:

[http://www.speedtest.net/my-result/3286277410]

Ze strony my speed test wyszło coś takiego :

download speed: 913kbps
upload speed: 1635 kbps
ping: 107ms

W umowie nie doszukałem się zapisu mówiącego jedynie o podnoszeniu transferu.

Obecnie w domu jestem tylko przelotem, na dniach jednak przysiąde i przeskanuje jeszcze komputer tym inssiderem. Wynik wrzucę tutaj.

Pozdrawiam.

...life's a bitch....

saikolank
 Wysłana - 6 luty 2014 13:44      [zgłoszenie naruszenia]

Coś ewidentnie jest nie tak, bo masz downlink na poziomie 1mbit, nawet uplink jest wyższy. Jak zrzucisz screena z inssidera to będzie wiadomo czy jakaś sieć zza ściany nie zakłóca Twojej, albo to będzie coś nie teges z routerem, albo operator gra w hvja.

Specjalista -

hpiotrekh
 Wysłana - 7 luty 2014 01:53      [zgłoszenie naruszenia]

z tego co się orientuję to znakomita większość dostawców dają transfer DO a nie minimum. Wyjątkiem były/są dsl-y w których prędkość była na ustalonym minimalnym poziomie, ale i były odpowiednio wyższe ceny.

a z predkoscia cos masz nie tak.
przy 30mb/s powinienes mieć mniej więcej połowę tego
[http://www.speedtest.net/my-result/3288223762]

Znawca -

Osteusz
 Wysłana - 7 luty 2014 02:30      [zgłoszenie naruszenia]

Nie zmieniali Ci modemu przy podnoszeniu prędkości? Byłem w podobnej sytuacji, też Multimedia. Tyle, że z 12Mb, przeszedłem na 30Mb, koleś przyszedł i powiedział że trzeba koniecznie zmienić modem, bo mogą być różne jazzy z transferem. Dzwoń do nich, niech wpada technik i się tym zajmie. Skoro wcześniej router wyrabiał z 6Mb, to powinieneś mieć właśnie chociaż taką prędkość jak ostatnio, gdyby w jakiś sposób ograniczał Twoje łącze.

Zmieniony przez - Osteusz w dniu 2014-02-07 02:30:31

wolf_69
 Wysłana - 8 luty 2014 16:30      [zgłoszenie naruszenia]

Modem był wymieniany.

Wieczorem odpalę tego inssidera.

...life's a bitch....

wolf_69
 Wysłana - 11 luty 2014 13:30      [zgłoszenie naruszenia]

Witam.

Wrzucam zrzut z odpalenia Inssidera:

[pl.tinypic.com/r/fonmsn/8]

Dodam też że zauważyłem częste "rozłączanie się" (piszę w cudzysłowiu gdyż nie wiem czy faktycznie komputer z netem się rozłącza). Na pasku siły sygnału pojawia się wykrzyknik i napis "ograniczony dostęp" następnie po rozłączeniu i ponownym połączeniu jest ok. Wcześniej też tak bywało ale rzadko teraz bardzo często.

Pozdrawiam.

...life's a bitch....

hpiotrekh
 Wysłana - 11 luty 2014 13:34      [zgłoszenie naruszenia]

ja bym sprobowal zmienic kanal na 1.
ale i bez tego powinno działac ok. przynajmniej w teorii.

prędkości dalej są na takim samym poziomie jak wcześniej?
sprawdzałeś na różnych kompach? bez włączonych programów do torrentów itp? Pamiętam, że mi bit torrent chyba mulil cały ruch sieciowy nawet jak niczego nie pobierał.

Zmieniony przez - hpiotrekh w dniu 2014-02-11 13:40:56

Znawca -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Odpowiedzi jest na 2 strony.   | następną

Wybierz stronę:  
Przegląd tygodnia

Prędkość neta.

Strony: 1 2

Warto przeczytać: Samsung LE40A756 vs Philips ambilight full hd | Laptop do 1700 zł | problem z operą | gramofon | Jak jest z tą n'ką i nboxami ? | telefon multimedialny | cyfra+ | kupno laptopa i pytania co do parametrów RAM, procesor, karta | ZAWIESZA SIĘ POMOCY | najczystszy telefon ever | Da się zmienić IP na amerykańskie? | iphone i gg | PC konsultacja | cod5 | Pogłos w głośnikach | Pytanie do mega hakierów/ problem z Internetem, sogi | niewinne zabawy w sex | dumad | defense league | motocykle | sex i narkotyki | Moja siostra | faza chroniczna forum | co mi grozi | gest | po prostu wyjechać | Paula Tumala | wiecej kolegów | astronomia | ryj | podniesionej | niepełnosprawny | polki w uk | sanepid | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2019 SFD S.A.