FORUM INSOMNIA
zabawa imprezy problemy przemyślenia seks

∑ temat został odczytany 1052 razy ¬

ZAREJESTRUJ SIĘ I ZALOGUJ NA FORUM, TO NIC NIE KOSZTUJE!
PO ZALOGOWANIU BĘDZIESZ MÓGŁ ZOBACZYĆ WYPOWIEDZI SPECJALISTÓW I WYŁĄCZYĆ REKLAMY

ROZRYWKA | Prawo i Ekonomia
Praca na etat/zlecenie i własna działalność 
[powiadom znajomego]    
Autor "Praca na etat/zlecenie i własna działalność"   

Yarekbboy
 Wysłana - 21 grudzień 2010 13:14        | zgłoś naruszenie regulaminu

Sprawdź ile procent masz tłuszczu

Jeśli założyłbym firme nie pracując nigdzie to przez 2 lata mam zus w kwocie 300zł z tego co pamietam, czy zatrudniając się oprócz tego w innej firmie, szef będzie musiał płacić za mnie dodatkowo zus ?

minner
SZPIEG
 Wysłana - 21 grudzień 2010 19:03       [zgłoszenie naruszenia]

To zależy na jaką umowę zatrudni Cię ten szef.

Jeśli umowa o pracę to płaci za Ciebie pełny ZUS, a Ty za to jako firma płacisz tylko składkę zdrowotną (ok. 230 zł).

Jeśli umowa zlecenie to nic on nie płaci za Ciebie. Ale wtedy Ty jako firma pierwsze dwa lata płacisz ten obniżony ZUS (obecnie ok. 340 zł)

No i teraz kwestia czy zakładasz firmę specjalnie żeby ją prowadzić pod tą pracę, czy ma to być dodatkowa forma zarobku do "normalnej pracy" ?

Zmieniony przez - minner w dniu 2010-12-21 19:04:19

"Only the deads will see the end of war"
MODERATOR MILITARIÓW od 2007 :-)
INSOMNIA 2013

Specjalista -
[Powiadom mnie, jeśli ktoś odpowie na ten artykuł.]

Przegląd tygodnia

Praca na etat/zlecenie i własna działalność

Warto przeczytać: PIT 2010- program do PIT z 2009 | Rozliczenie razem | e-Deklaracje a zwrot podatku | Pomoc przy kalkulacji szkody | Złamany nos- odszkodowanie? | Kokos | durne PKD | Dziura w jezdni. Odszkodowanie | Zachowania konsumenckie - temat pracy licencjackiej | WYŁUDZENIE-JAK ODZYSKAĆ PIENIĄDZE | wyrok, brak decyzji | Pracodawca a pit? | Obowiązek rejestracji strony www w sądzie | Wynajem magazynów | ING - el probllemo z karta kred | Spadek konflikt | pierwsze | rodzice | wózek widłowy | diya | podtlenek azotu | reddread | rybson985 | Kubek89 | ADRIANA LIMA cz I | tanie alko daje cynk | grypsowanie | więzienie | kino domowe wieża | omena | masaż | WESELE | the crims | aisis | Biznes

Polecamy: KSW | Motywatory | Spalacz tluszczu

wersja lo-fi

Copyright 2000 - 2020 SFD S.A.